Istnieją gitarzyści, którzy

potrafią zagrać całe utwory, wykorzystując jedynie technikę flażoletową. Wymaga to jednak nienagannej techniki i czystości wydobywania dźwięków. (więcej)

Brian May zbudował własną

gitarę elektryczną. Wykonał ją z elementów piecyka, motocykla i guzików. Brian nie przestał używać jej nawet w późniejszych latach, gdy stać go było na nowoczesne modele. Dzięki temu dźwięki wydobywające się z jego gitary były jedyne w swoim rodzaju. (więcej)

Kaczmarski nie był

wybitnym gitarzystą, jego muzyka opierał się głownie na emocjonalnym przekazie. Wypracował sobie jednak niepowtarzalny i bardzo charakterystyczny sposób grania na instrumencie. (więcej)

Jedna z gitar Woodyego

miała naklejkę z napisem "This machine kills fascists" (ta maszyna zabija faszystów). Ten slogan stał się częścią popkultury w późniejszych latach i chętnie wykorzystywali go muzycy, którzy podobnie ja Woody, przyznawali się do lewicowych poglądów. (więcej)


I Ogólnokrajowy Turniej Gitarowy

Wraz z początkiem wiosny 22 i 23 marca 2013 roku odbędzie się I Ogólnokrajowy Turniej Gitarowy, mający miejsce w Akademi Rycerskiej w Legnicy. Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich uczniów szkół muzycznych II stopnia. Turniej organizowany jest przez Wrocławskie Towarzystwo Gitarowe oraz Zespół Szkół Muzycznych w Legnicy. (więcej...)

Festiwal Gitarowy - Wrocław 2012

Odbywający się od lat Festiwal Gitarowy to jeden z najpopularniejszych przeglądów zarówno w Polsce, jak i w całej Europie, znany z tradycji, wysokiego poziomu zaangażowania i sztuki. Wrocław stał się dzięki temu spektakularnemu wydarzeniu "stolicą gitary" i co roku gromadzi gitarzystów i fanów instrumentu z całego świata. Festiwal łączy różne style muzyczne - prezentuje jazz, flamenco, latino, jak i z pozoru proste, aczkolwiek poruszające brzmienia gitary klasycznej. (więcej...)

Jesse Cook - wrocławki koncert już we wrześnu

Kanadyjski, pochodzący z Paryża Jesse Cook, to urodzony w 1964 roku gitarzysta, specjalizujący się w new flamenco, funky jazzie, latino oraz rumba flamenco. Twórca siedmiu albumów studyjnych, wydanych dla Narada, EMI oraz E1 Music odwiedzi stolicę Dolnego Śląska już 23 września 2012 roku o osiemnastej w ramach koncertu Jesse Cook The Blue Guitar. (więcej...)

The Scorpions - koncert we Wrocławiu

Wraz z końcem tegorocznego lata na wrocławskiej scenie zajezdni autobusowej przy ul. Grabiszyńskiej zagra The Scorpions. Tam gdzie trzydzieści dwa lata temu rodziła się miastowa Solidarność fani niemieckiego zespołu usłyszą jego najpopularniejsze utwory – „Wind Of Change”, czy „Still Loving You”. (więcej...)

Coke Live Festival

Tegoroczne lato okaże się dla polskiej publiczności spełnieniem muzycznych marzeń. Na scenie największych miast naszego kraju wystąpią międzynarodowe sławy, co z pewnością już dziś zaliczyć możemy do legendarnych wydarzeń w kulturowej historii Polski! Jednym z eventów o jakim warto wspomnieć, mówiąc o liście najważniejszych imprez tego lata jest Coke Live Festival. Koncert łączy brzmienia hip-hopu, r’n’b, popu oraz rocka. (więcej...)