Gibson J-165

to kolejna reedycja gitary, która stała się już legendą. Firma Gibson od dłuższego czasu wprowadza nowe wersje kultowych gitar, jest to następstwem wzrostu zainteresowania starymi, legendarnymi gitarami. Dzięki takiej polityce, te fantastyczne akustyki stają się bardziej dostępne. (więcej)

Gibson SG miał zastąpić

popularny w owym czasie model Les Paul. Firma nie zdecydowała się jednak wycofać LP z produkcji. Wydaje się być to dobrą decyzją gdyż, jak się okazało, są dwie zupełnie różne gitary, które trafiają w gusta różnych muzyków. (więcej)

W nowym składzie

formowanym przez Grohla miał początkowo znaleźć się Krist Novoselic. Muzycy doszli jednak do wniosku, że takie posunięcie może być źle odebrane przez fanów - jako "odcinanie kuponów" po sukcesie Nirvany. Ostatecznie taki układ nie wyszedł na dobre Kristowi, bo o ile Dave Grohl osiągnął ogromny sukces ze swoim nowym Foo Fighters, to Novoselicowi kariera muzyczna nie wyszła tak jakby tego chciał. (więcej)

Gibson SG Special '60s Tribute

został wyposażony w gryf SlimTaper, który zapewnia nieprzeciętny komfort gry i wygodny dostęp do najwyższych pozycji. (więcej)

Tagi

  • Gibson
  • Gitara
  • Akustyk
  • Gitara akustyczna
  • Struny
  • Gryf
  • Podstrunnica
  • J-45
  • Workhousem

Gibson J-45 - gitara akustyczna

Chcąc cofnąć się do początków słynnego J-45 marki Gibson, musimy powrócić do lat czterdziestych. Wówczas popularny model nazywany był „Workhousem”. Co jednak zapewniło mu taki prestiż? Z pewnością była to zaawansowana technika, która uczyniła go lepszym od swojego poprzednika J-35, a także elegancja, zaokrąglony kształt i cudowne brzmienie. Przyjrzyjmy się jednak dokładnie temu akustykowi, który w latach swojej młodości był jednym z najlepszych instrumentów na rynku.

Płyta wierzchnia modelu wykonana została z litego świerku, tył i boki zaś z palisandru indyjskiego. Ten materiałowy duet wpłynął na jego ciepły ton oraz niezawodne emisje. Po raz kolejny więc dobór drewien przez Gibsona okazał się strzałem w dziesiątkę i spełnił wszelkie brzmieniowe oczekiwania. Hebanowa podstrunnica posiada dwadzieścia progów. Z tego samego materiału wykonano mostek instrumentu. Osprzęt modelu to system aktywnych przetworników akustycznych L.R. Buggy-System LR Buggy, zasilany baterią 9V. Jego obecność wpłynęła na ustabilizowanie brzmienia, a w duecie z wewnętrznym przedwzmacniaczem przetwornik zapewnił łatwą regulację głośności. W roku 1942 w modelu umieszczono również Pickguard w kształcie łezki, który towarzyszy mu po dzień dzisiejszy. Pickguards marki Gibson farbowane i bindingowane są manualnie. Designowi instrumentu towarzyszą inkrustacje Custom w postaci abalonu na oraz loga Gibsona w stylu MOP (Mother-Of-Pearl) na główce gryfu. Ponadto instrument wyposażono w eleganckie złote klucze. Instrument dostępny jest w odcieniu Vintage Sunburst.Dzięki wspaniałemu brzmieniu oraz zastosowaniu wspaniałych dodatków w postaci kwiatka oraz perłowej winorośli, zaprojektowanej przez jednego z najlepszych lutników Gibsona – Rena Fergusona; J-45 nie ma sobie równych! Wspomniany duet gwarantuje mu wyrazistość oraz oryginalność na tle modeli nie tylko Gibsona, lecz wszystkich innych powstałych w jego czasach.