Dużej precyzji wymaga

poprawne wykonanie techniki jaką jest TRYL. Jeśli gra się niedbale, tego typu zabiegi mogą przynieść więcej szkody, gdyż wprowadzają chaos i niepotrzebny bałagan w muzyce. (więcej)

Do dnia dzisiejszego

bez odpowiedzi pozostaje pytanie - czy wiek 27 lat jest szczególnym momentem w psychice człowieka? Czemu tak wielu zdolnych ludzi zakończyło swoje życie właśnie w tym wieku. Pewne jest tylko, że Klub 27 faktycznie istnieje. (więcej)

Leo Fender

nie był gitarzystą, jednak muzyka zawsze go fascynowała. Otaczał się wieloma znakomitymi muzykami, rozumiał ich potrzeby, co znacznie ułatwiło mu konstruowanie gitar i wzmacniaczy. (więcej)

Firebird X postawił na nowe technologie

wyposażony został w automatyczny system strojenia i wbudowany procesor DSP, to cechy które wyróżniają gitarę spośród innych, klasycznych konstrukcji. (więcej)

Tagi

  • Gibson
  • Gitara
  • Akustyk
  • Gitara akustyczna
  • Struny
  • Gryf
  • Podstrunnica
  • J-45
  • Workhousem

Gibson J-45 - gitara akustyczna

Chcąc cofnąć się do początków słynnego J-45 marki Gibson, musimy powrócić do lat czterdziestych. Wówczas popularny model nazywany był „Workhousem”. Co jednak zapewniło mu taki prestiż? Z pewnością była to zaawansowana technika, która uczyniła go lepszym od swojego poprzednika J-35, a także elegancja, zaokrąglony kształt i cudowne brzmienie. Przyjrzyjmy się jednak dokładnie temu akustykowi, który w latach swojej młodości był jednym z najlepszych instrumentów na rynku.

Płyta wierzchnia modelu wykonana została z litego świerku, tył i boki zaś z palisandru indyjskiego. Ten materiałowy duet wpłynął na jego ciepły ton oraz niezawodne emisje. Po raz kolejny więc dobór drewien przez Gibsona okazał się strzałem w dziesiątkę i spełnił wszelkie brzmieniowe oczekiwania. Hebanowa podstrunnica posiada dwadzieścia progów. Z tego samego materiału wykonano mostek instrumentu. Osprzęt modelu to system aktywnych przetworników akustycznych L.R. Buggy-System LR Buggy, zasilany baterią 9V. Jego obecność wpłynęła na ustabilizowanie brzmienia, a w duecie z wewnętrznym przedwzmacniaczem przetwornik zapewnił łatwą regulację głośności. W roku 1942 w modelu umieszczono również Pickguard w kształcie łezki, który towarzyszy mu po dzień dzisiejszy. Pickguards marki Gibson farbowane i bindingowane są manualnie. Designowi instrumentu towarzyszą inkrustacje Custom w postaci abalonu na oraz loga Gibsona w stylu MOP (Mother-Of-Pearl) na główce gryfu. Ponadto instrument wyposażono w eleganckie złote klucze. Instrument dostępny jest w odcieniu Vintage Sunburst.Dzięki wspaniałemu brzmieniu oraz zastosowaniu wspaniałych dodatków w postaci kwiatka oraz perłowej winorośli, zaprojektowanej przez jednego z najlepszych lutników Gibsona – Rena Fergusona; J-45 nie ma sobie równych! Wspomniany duet gwarantuje mu wyrazistość oraz oryginalność na tle modeli nie tylko Gibsona, lecz wszystkich innych powstałych w jego czasach.