Yamaha APX

jest gitarą akustyczną, która przypadła do gustu gitarzystom elektrycznym. Bardzo wygodny gryf sprawia, że "przesiadka" z elektryka na Yamahę nie sprawia żadnego problemu. (więcej)

Przy projektowaniu gitary

Kristofferson SJ brali udział najlepsi lutnicy zatrudnieni w firmie Gibson. Natomiast Kris Kristofferson, miał ogromny wpływ na końcowy efekt ich pracy. (więcej)

Joan Jett Blackheart

jest ulepszoną wersją gitary Gibson Melody Marker, której Joan Jett używała podczas nagrań swoich największych przebojów. (więcej)

Gibson J-165

to kolejna reedycja gitary, która stała się już legendą. Firma Gibson od dłuższego czasu wprowadza nowe wersje kultowych gitar, jest to następstwem wzrostu zainteresowania starymi, legendarnymi gitarami. Dzięki takiej polityce, te fantastyczne akustyki stają się bardziej dostępne. (więcej)

Tagi

  • AC/DC
  • Angus Young
  • Malcom Young
  • Gitarzysta
  • ACDC
  • Muzyk
  • Gitara prowadząca
  • Rock
  • Gibson
  • Gibson SG
  • Marshall
  • Solo

Angus Young - Ikona Rock'N'Rolla

Angus Young urodził się 31 marcia 1955 roku w Glasgow, w Szkocji w wielodzietnej rodzinie Williama i Margaret. W wieku ośmiu lat przeprowadził się wraz z rodzicami do Australii. Pasję muzyczną rozwinął w nim brat oraz matka, która z okazji świąt Bożego Narodzenia sprezentowała synom gitary akustycznej. Inspiracją od najmłodszych lat byli dla niego Chuck Berry, Elvis Presley, Muddy Waters i Robert Johnson.

Jako nastolatek Angus grywał w lokalnej grupie Kantuckee wraz z Bobem McGlynnem, Jonem Stevensem i Trevorem Jamesem. Zespół przekształcił się wkrótce w Tantrum, w którego skład wchodził również Mark Sneddon.

W wieku osiemnastu lat wraz z bratem Malcolmem założył grupę Ac/DC, gdzie Angus odpowiedzialny był za gitarę prowadzącą. Grupę ukształtował również Colin Burgess, Larry Van Kriedt, Dave Evans. Pierwszy utwór zespołu – “Can I Sit Next to You Girl” w późniejszym czasie nagrany został przy współudziale wokalisty Bona Scotta. Ciekawostką jest, że nazwa zespołu braci powstała dzięki zauważeniu na maszynie do szycia siostry Margaret napisu „AC/DC”. Na scenie Young prezentował się jako Spiderman (a także parodia nazwana Super-Angiem), Zorro, czy goryl. Jego styl przekształciła siostra, która namówiła go na noszenie swojego oryginalnego mundurka szkolnego z Asfield Boys High School w Sydney. Styl muzyczny Angusa skierowany jest ku bluesowi, nieraz jednak przejawiał inspirację szkockim folkiem oraz pull-offami granymi jedną ręką (arpeggio). We wczesnej działalności AC/DC usłyszeć można jego dynamiczne akordy w utworach „T.N.T” oraz „It’s a Long Way to The Top”. W „Dirty Leeds Done Dirt Cheep” oraz „T.N.T” popisał się również talentem wokalnym, wspierając Malcolma i Cliffa Williamsa. Często wokół zespołu pojawiało się grono krytyków, uważających, że ich muzyka jest w nadmiarze prosta i schematyczna. Odpowiedzią na tą opinię był wywiad Angusa w Atlanta Gazette w 1979 roku:


„To tylko rock and Roll. Często byliśmy przez to krytykowani. Wiele publikacji muzycznych, ukazywało się z zapytaniem: „Kiedy przestaną grać te trzy akordy?” (…) Dla nas im prostszy jest utwór, tym lepiej, ponieważ jest wówczas zgodny z tym, kim jest osoba, jaką mijamy na ulicy.”

W roku 2006 magazyn Kerrang! określił AC/DC jako jeden z najważniejszych i mających największy wpływ na rozwój rocka zespół w historii.

W życiu prywatnym Angus interesuje się malarstwem. Strzeże swojej prywatności, żyje z żoną Ellen w Kangaroo Pint w Sydney. Zarówno w życiu jak i na scenie jest przeciwnikiem narkotyków, jego jedynym nałogiem są papierosy. Podczas występów prezentuje duck-walka Chucka Berry’ego oraz naśladuje porażonego prądem, leżąc na scenie w kulminacyjnym momencie utworu.