Fender Telecaster Custom

powstał w odpowiedzi na coraz bardziej popularne gitary firmy Gibson. Lata 70-te przyniosły muzyce nowe brzmienia, w tym mocno przesterowane gitary. Instrumenty wyposażone w przystawki typu humbucker, lepiej sobie z tym radziły niż klasyczne konstrukcje Fendera. (więcej)

Obok rankingu

100 najlepszych solówek, istnieje też kilak rankingów 100 najgorszych solówek wszechcasów, ciekawostką jest że wysokie miejsca w tych rankingach zajmują tacy znakomici gitarzyści jak Kirk Hammet czy John Frusciante. (więcej)

Gibson SG Special '60s Tribute

został wyposażony w gryf SlimTaper, który zapewnia nieprzeciętny komfort gry i wygodny dostęp do najwyższych pozycji. (więcej)

Gibson Explorer powstał

na fali fascynacji sztuką abstrakcyjną, opartą o geometryczne kształty. Obecnie instrument stał się jednym z ulubionych w kręgu muzyków heavy-metalowych. (więcej)

Tagi

  • AC/DC
  • Angus Young
  • Malcom Young
  • Gitarzysta
  • ACDC
  • Muzyk
  • Gitara prowadząca
  • Rock
  • Gibson
  • Gibson SG
  • Marshall
  • Solo

Angus Young - Ikona Rock'N'Rolla

Angus Young urodził się 31 marcia 1955 roku w Glasgow, w Szkocji w wielodzietnej rodzinie Williama i Margaret. W wieku ośmiu lat przeprowadził się wraz z rodzicami do Australii. Pasję muzyczną rozwinął w nim brat oraz matka, która z okazji świąt Bożego Narodzenia sprezentowała synom gitary akustycznej. Inspiracją od najmłodszych lat byli dla niego Chuck Berry, Elvis Presley, Muddy Waters i Robert Johnson.

Jako nastolatek Angus grywał w lokalnej grupie Kantuckee wraz z Bobem McGlynnem, Jonem Stevensem i Trevorem Jamesem. Zespół przekształcił się wkrótce w Tantrum, w którego skład wchodził również Mark Sneddon.

W wieku osiemnastu lat wraz z bratem Malcolmem założył grupę Ac/DC, gdzie Angus odpowiedzialny był za gitarę prowadzącą. Grupę ukształtował również Colin Burgess, Larry Van Kriedt, Dave Evans. Pierwszy utwór zespołu – “Can I Sit Next to You Girl” w późniejszym czasie nagrany został przy współudziale wokalisty Bona Scotta. Ciekawostką jest, że nazwa zespołu braci powstała dzięki zauważeniu na maszynie do szycia siostry Margaret napisu „AC/DC”. Na scenie Young prezentował się jako Spiderman (a także parodia nazwana Super-Angiem), Zorro, czy goryl. Jego styl przekształciła siostra, która namówiła go na noszenie swojego oryginalnego mundurka szkolnego z Asfield Boys High School w Sydney. Styl muzyczny Angusa skierowany jest ku bluesowi, nieraz jednak przejawiał inspirację szkockim folkiem oraz pull-offami granymi jedną ręką (arpeggio). We wczesnej działalności AC/DC usłyszeć można jego dynamiczne akordy w utworach „T.N.T” oraz „It’s a Long Way to The Top”. W „Dirty Leeds Done Dirt Cheep” oraz „T.N.T” popisał się również talentem wokalnym, wspierając Malcolma i Cliffa Williamsa. Często wokół zespołu pojawiało się grono krytyków, uważających, że ich muzyka jest w nadmiarze prosta i schematyczna. Odpowiedzią na tą opinię był wywiad Angusa w Atlanta Gazette w 1979 roku:


„To tylko rock and Roll. Często byliśmy przez to krytykowani. Wiele publikacji muzycznych, ukazywało się z zapytaniem: „Kiedy przestaną grać te trzy akordy?” (…) Dla nas im prostszy jest utwór, tym lepiej, ponieważ jest wówczas zgodny z tym, kim jest osoba, jaką mijamy na ulicy.”

W roku 2006 magazyn Kerrang! określił AC/DC jako jeden z najważniejszych i mających największy wpływ na rozwój rocka zespół w historii.

W życiu prywatnym Angus interesuje się malarstwem. Strzeże swojej prywatności, żyje z żoną Ellen w Kangaroo Pint w Sydney. Zarówno w życiu jak i na scenie jest przeciwnikiem narkotyków, jego jedynym nałogiem są papierosy. Podczas występów prezentuje duck-walka Chucka Berry’ego oraz naśladuje porażonego prądem, leżąc na scenie w kulminacyjnym momencie utworu.