W pewnym momencie

swojej kariery zespół Depeche Mode prawie całkowicie poszedł w stronę muzyki programowanej. Brak żywych instrumentów i utrata naturalności bardzo przeszkadzała Davidowi Gahanowi, który za wszelką cenę chciał powrócić do bardziej "żywych" brzmień. (więcej)

Brzmienie Big Muffa

upodobali sobie w szczególności muzycy zespołu Mudhoney. Jedną z płyt zespół zatytułował "Superfuzz Big Muff", co jest oczywistym hołdem dla tego legendarnego efektu. (więcej)

Miał zaskakującą umiejętność

łączenia popowych melodii i ciężkich rockowych brzmień. Mowa o Kurcie Cobainie, który w wielu wywiadach przyznawał się, że słucha bardzo różnej muzyki. Łączenie punkowej energii i melodyjnych refrenów stały się kluczem do sukcesu Nirvany. (więcej)

Wyśmienita technika

Larryego LaLonde została doceniona przez wielu fantastycznych muzyków. Jego talent zauważył również Serj Tankian, który bez wahania zaprosił Larrego do współpracy (więcej)

Tagi

  • Guns n’ Roses
  • Polska
  • koncert
  • November Rain
  • Stadion Miejski w Rybniku

Guns n’ Roses zawita w Polsce!

Wszystko wskazuje na to, że już 30 czerwca 2012 roku Guns n’ Roses zawita w Polsce! Zespół wystąpić ma na stadionie przy ulicy Gliwickiej w Rybniku.

Umowa pomiędzy firmą MJM Prestige a miastem Rybnik podpisana ma zostać dopiero w drugim tygodniu grudnia, jednak przewidywana data koncertu została już podana przez prezydenta miasta – Adama Fundali. Ze względu na trwające w tym czasie Mistrzostwa Europy w piłce nożnej, wybrano dzień, na który nie zaplanowano żadnego meczu.

Organizatorom zależy na jak najszybszym ukazaniu się biletów w sprzedaży, dlatego możliwość ich zakupienia fani będą mieli już przed Bożym Narodzeniem. Ceny biletów nie są jeszcze znane, jednak MJM Prestige zapewnia, że wyciągnęli wnioski po zeszłorocznym występie muzyka Bryana Adamsa, na którym frekwencja była zaskakująco niska (bilety kosztowały od 120 do 490 zł). Za sprzedaż biletów odpowiedzialny ma być Teatr Ziemi Rybnickiej.

Ostatni koncert zespołu w kraju odbył się w 15 czerwca 2006 roku na stadionie Legii w Warszawie. Obecnie w składzie popularnej grupy pozostał jedynie wokalista Axl Rose.