Zakk Wylde

Jest wierny połączeniu gitar Gibsona i wzmacniaczy Marshalla. Ta najbardziej klasyczna konfiguracja sprzętowa wydaję się być stworzona dla Zakkka, jego potężne i ostre brzmienie to zasługa jego fantastycznej techniki gry i wspomnianego sprzętu. (więcej)

Serię BB

firmy Yamaha, szczególnie docenili basiści obracający się w rockowych klimatach. Potężne brzmienie i bardzo wygodny gryf, zachęcają do mocnej i szybkiej gry. (więcej)

Firma Yamaha

jest światowym liderem jeśli chodzi o wprowadzanie nowoczesnych technologii i łączenie ich z tradycyjnymi rozwiązaniami. Seria gitar elektroakustycznych APX wyposażona w system Acoustic Resonance Transducer, cechuje się fantastycznym brzmieniem, a bardzo wygodny gryf przypadł do gustu gitarzystom elektrycznym, którzy przyzwyczajeni są do niskiej akcji strun i wąskiej szyjki. (więcej)

Praktycznie każdy

wzmacniacz gitarowy ma swoje źródło w konstrukcjach Fendera. Przykładowo - Pierwszy Marshall został zbudowany na układzie Fendera Bassmana, a pierwsze konstrukcje Mesa-Boogie to nic innego jak zmodyfikowany Fender Princeton. (więcej)

Tagi

  • Les Paul Custom
  • Gibson
  • Gitara elektryczna
  • Gitara
  • Humbucker
  • Mahoń
  • LP
  • Les Paul
  • Set-neck
  • PAF
  • Legendarna gitara

50th Anniversary 1960 Les Paul Custom

Historia Les Paul Custom sięga lat pięćdziesiątych kiedy Les Paul i Ted McCarty stworzyli model podobny do Les Paul Standard Goldtop wraz z dodatkami ulepszającymi i wykończeniem Ebony. Potocznie instrument nazywano „Black Beauty” i niedługo potem model odniósł wielki sukces, okazał się legendarnym instrumentem jaki wyszedł spod skrzydeł Gibsona. W latach sześćdziesiątych wyposażono go w dwa legendarne dziś humbuckery PAF i w cienki gryf. Te elementy, które zapewniły LP Custom popularność w połowie dwudziestego wieku, znalazły się w nowym modelu, będącym rekonstrukcją prestiżowego instrumentu.A mowa o 50th Anniversary 1960 Les Paul Custom wypuszczonego na rynek prosto z Custom Shopu. Korpus modelu wykonany został z litego mahoniu, na jego przodzie umieszczono siedmiowarstwowy czarno-biały binding. Zadbano o prawidłowie zaokrąglenie i wcięcie, mające umożliwić dostęp do najwyższych progów instrumentu. Idealnym odzwierciedleniem z lat sześćdziesiątych okazał się gryf z mahoniu, do tego hebanowa podstrunnica z perłową inkrustacją – duet gwarantujący świetny rezonans i sustain. Do tego klucze Kidney Buton Grover Rotomatic, a także para Tune-o-matic i StopBar. Nie zapomnijmy o duecie przetworników BurstBucker i potencjometrach CTS – to niezawodne elementy, gwarantujące legendarne brzmienie pick-upów PAF i dbałość o klarowne dźwięki.

W połączeniu ze złotym pokryciem dbającym o idealny, vintage’owy wygląd to idealne odzwierciedlenie modelu sprzed dziesiątek lat. Nie dziwi nas to jednak – mówimy o rekonstrukcjach Gibsona, mistrza w reprodukcjach!