Kaczmarski nie był

wybitnym gitarzystą, jego muzyka opierał się głownie na emocjonalnym przekazie. Wypracował sobie jednak niepowtarzalny i bardzo charakterystyczny sposób grania na instrumencie. (więcej)

Oddział firmy Fender

znany jako Fender Custom Shop, nie pierwszy raz zaskoczył muzyków oryginalnym pomysłem. Fender wyprodukował wiele gitar pomalowanych w awangardowe grafiki i o nietypowych kształtach korpusów. Ale Custom Shop to przede wszystkim instrumenty najwyższej jakości i niestety w kosmicznych cenach. (więcej)

Keith Richards od lat siedemdziesiątych

występuje również jako artysta solowy. Debiutancką płytą była „Talk Is Cheep” z roku 1988. Współpracował z Arethą Franklin, Sarah Dash, Stevem Jordanem oraz Waddym Wachtelem. (więcej)

W latach 90tych

ubiegłego wieku Dave Gahan zerwał z wizerunkiem "grzecznego chłopca", który przylgnął do niego w poprzedniej dekadzie. Artysta zapuścił włosy i brodę a jego zachowania sceniczne stały się bardziej prowokacyjne. "Wymarzony idol rodziców nastolatek" raz na zawsze zmienił swój image. (więcej)

Tagi

  • Brian May Signature
  • Queen
  • Gitara
  • Brian May
  • Burns
  • May
  • Gitara elektryczna
  • Sygnatura May
  • Tremolo
  • Distortion
  • Zespół Queen

Brian May Signature Model

Firma Burns Guitar wypuściła na rynek swój niepowtarzalny model gitar Brian May Signature Model. Członek zespołu Queen, którego nazwisko widnieje w nazwie modelu miał pełną kontrolę nad jego powstaniem – do poprawek wysłał ponad dwadzieścia prototypów gitary, czekając na ten najlepszy i najbardziej mu odpowiadający. Pojawienie się gitary zapoczątkować miało planowaną przez Burns Guitar serię rekonstrukcji modeli z lat sześćdziesiątych.
Budowa BM Signature Model opiera się na znanej Red Special, gitarze którą artysta zbudował wraz z ojcem, będąc chłopcem. Ten właśnie model towarzyszył bowiem muzykowi przez wiele kolejnych lat twórczości. Dzięki niemu May stał się rozpoznawalny, a wydobywające się z RS dźwięki były nie do podrobienia przez żadnego innego muzyka. Mahoniowy korpus wyposażony został w akustyczną komorę, która nie tylko sprawia, że gitara jest lżejsza, ale znacznie wpływa na wydobywające się z niej brzmienie. Wykonany również z mahoniu gryf połączony jest z korpusem przy dziewiętnastym progu, wcięcie rozpoczyna się zaś przy dwudziestym pierwszym (ten element budowy umożliwia łatwe dojście do wysokich pozycji). Delikatnie oszlifowane progi tworzą całość wraz z hebanową podstrunnicą przy wklejonej, zaokrąglonej szyjce. Na stabilność modelu wpływa mostek – działający pewnie i nieruchomo, a także klucze Grovera. Ten rodzaj zapewnia nam zaciskanie maszynek przy naciąganiu strun. W zestawie znajdziemy również pick-upy TRI Sonic połączone szerogowo, a także regulację głośności i barwy brzmień. Przystawki wyposażone zostały w trzydrożny przełącznik (możliwość włączenia, wyłączenia, a także odwrócenia fazy), co daje nam niepowtarzalne możliwości – odwrócenie fazy umożliwia nam bowiem otrzymanie funkowego, blues’owego, rock’owego, country’owego, a nawet jazzowego brzmienia gitary. Całość jest chromowana, co w trio z czarną płytką ochraniającą korpus modelu i prostymi markerami dało wspaniały, miły dla oka efekt.Podsumowując – uniwersalność, wszechstronność i wspaniałe brzmienie. Niezależnie od muzyki jaką preferujemy, Brian May Signature Model sprosta naszym wymaganiom, a dzięki profesjonalnej obudowie świetnie zaprezentuje się w naszym studio.