Nauka gry na gitarzeZespół Pearl Jam

nie był zbytnio doceniony przez część muzyków sceny Seattle. Krytycznie o twórczości zespołu wypowiadali się między innymi członkowie Mudhoney i Kurt Cobain, który często żartował z Pearl Jam publicznie. (więcej)

Fender Jaguar

jest gitarą specyficzną. Z jednej strony nigdy nie zyskała specjalnego uznania w gitarowym mainstreamie, z drugiej zaś trudno sobie wyobrazić brzmienie takich płyt jak Nevermind Nirvany bez tego instrumentu. Jaguar stał się symbolem undergrundu i muzyki niezależnej, może właśnie w tym tkwi jego siła. (więcej)

Nowym gitarzystą zespołu

jest Josh Klinghoffer. Zastąpił on Johna Frusciante, który wcześniej już dwukrotnie opuszczał zespół. (więcej)

Joan Jett Blackheart

jest ulepszoną wersją gitary Gibson Melody Marker, której Joan Jett używała podczas nagrań swoich największych przebojów. (więcej)

Tagi

  • Yamaha
  • Gitara
  • Gitara elekroakustyczna
  • Gitara podróżna
  • Instrumnet podróżny
  • Silent
  • Cicha gitara
  • Gitara do ćwiczenia

Yamaha Silent - idealna w trasę

2012-03-27 15:38
Czaruś
W trosce o artystów, dla których tworzenie muzyki jest nieodłączną częścią życia, zachowaniem równie standardowym jak oddychanie Yamaha stworzył swą niepowtarzalną serię gitar Silent. Jej istnienie ma na celu zaskoczenie artysty swoją uniwersalnością i praktycznością w każdej sytuacji. Niezależnie od tego czy zamarzymy sobie wykorzystać nasze cudo w trasie, w domu, czy w studiu; podłączone do słuchawek, konsoli czy wzmacniacza – gitara będzie brzmiała czysto i zadowoli nawet najbardziej wymagającego muzyka.

Pierwszym z trzech reprezentantów serii Silent jest SLG130NW. Korpus wykonano z litego klonu, ramę i mostek z palisandru, podstrunnicę zaś z hebanu. Główkę gryfu zwieńczają złocone klucze wraz z perłowymi przyciskami. Przedwzmacniacz to B-band, w instrumencie zastosowano kontrolery Volume, Bass, Treble, Verb, Chorus/Echo, a także wyjście liniowe Jack i słuchawkowe Mini Jack Stereo. Dla wymagających Yamaha wyposażyła gitarę w parę efektów – Reverb oraz Chorus/Echo. Ponadto firma zastosowała wiele unowocześnień, dzięki którym seria Silent cieszy się wspaniałym, współczesnym designem i konstrukcją. Mowa tu przede wszystkim o nowym procesorze DSP oraz nowym kształcie szyjki. Niekonwencjonalny gryf z mostkiem w odcieniu pomarańczy zaskoczy każdego gitarzystę ceniącego sobie nie tylko brzmienie ale i unikalny wygląd swojego instrumentu. Ponadto istnieje możliwość odłączenia od gitary górnej ramy i umieszczenia jej z kompaktowym miękkim futerale SLG, który Yamaha dołącza do każdego egzemplarza gitary wraz z dedykowanym zasilaczem. Wykończenie modelu jest matowe, jego kolor to Light Amber Burst.
Yamaha Silent
Yamaha Silent, źródło: Yamaha

Kolejnym modelem z tej serii jest SLG110 oraz SLG110S. Jego korpus wykonano z klonu, gryf zaś z mahoniu. Podstrunnica i mostek są palisandrowe, zamykając tym samym arsenał wysokiej jakości drewien wykorzystanych przy stworzeniu tego unikalnego sprzętu. Znajdziemy tu potencjometr głośności (Master Volume) oraz Bass, Treble i Effects. Unikalną cechą modelu jest jego węższa szyjka, umożliwiająca każdemu artyście na utworzenie bardziej agresywnego, stanowczego i robiącego piorunujące wrażenie stylu.

Cyfrowe efekty w trzech z wyżej wymienionych instrumentów serii Silent stworzono przy użyciu studyjnych procesorów efektów SPX i cyfrowych mikserów Yamaha Commercial Audio. Dzięki temu Twoje marzenie o efekcie małego pomieszczenia lub Sali koncertowej spełni się w zaledwie ułamku sekundy.


Yamaha udostępniła swoim klientom całą gamę możliwości, spełniając ich wymagania o najbardziej zaskakujących efektach. Nocne próby nie stają się już problemem dla narzekających współlokatorów, wspaniałe brzmienie niezależnie od miejsca i sposobu grania stało się możliwe! Do klarowności dźwięku w pakiecie dołączono komfort gry na instrumencie – dzięki unikalnemu designowi ramy modelu gra na stojąco nie jest już wyczerpująca i zniechęcająca. Ta dbałość o szczegóły dotyczące zarówno brzmienia jak i wyglądu gitar z serii Silent w połączeniu z użytecznością i mistrzostwem manualnego wykonania uczyniły gitarę jedyną w swoim rodzaju!

Komentarze

pete
2012-05-15 16:11:03

Fajna, fajna, grałem sobie w sklepie Warszawie na obu wersjach, zarówno na klasyku jak i akustyku. Niestety droga...Po ograniu "musiałem" mieć coś w wersji silent i po namyśle wybrałem gitarę marki ARIA na licencji Soloette. Też są w wersji akustycznej i klasycznej i kosztują o połowę taniej a w dodatku mają jeszcze fajniejszy, bardzo nietypowy wygląd. Na razie kupiłem akustyka i jestem bardzo zadowolony - gram sobie w środku nocy na słuchawkach a dzieci i żona mogą normalnie spać :) Poza tym można ARIĘ zabrać w delegację i nie nudzić się wieczorami ani w pociągu :) Składa się do jeszcze mniejszych rozmiarów niż Yamaha. Nie ma tylu regulacji i żadnych wbudowanych efektów ale grywalność jest porównywalna i tym samym ma moim zdaniem zdecydowanie lepszy stosunek jakości do ceny niż Yamaha.

Napisz komentarz

Drogie czytelniczki / drodzy czytelnicy.
Wszystkie komentarze są moderowane, z tego też powodu proszę nie umieszczać komentarzy obraźliwych. Komentarz nie może zawierać linków do innych stron. Wasze komentarze będą ukazywać się z pewnym opóźnieniem.