Nauka gry na gitarzePaco de Lucia

w rzeczywistości nazywa się Francisco Sanchez Gomez. Pseudonim artystyczny przyjął na cześć swojej matki Lucii Gomez. (więcej)

Pearl Jam

obok Nirvany, Alice In Chains i Soundgarden, zaliczany jest to tak zwanej "wielkiej czwórki z Seattle", czyli czterech najważniejszych zespołów tworzących brzmienie Grunge. (więcej)

ProCo Rat

produkowany jest w kilku wersjach, które mniej lub bardziej różnią się od siebie brzmieniowo. Turbo Rat daje mniejsza kompresję ale dużo więcej gainu i lepszą dynamikę, co świetnie sprawdza się m mocniejszych brzmieniach. You Dirty Rat - brzmieniowo bardziej przypomina efekt typu FUZZ. (więcej)

Jacek Kaczmarski

nigdy nie był uznawany za wielkiego gitarzystę, bardziej ceniony był za teksty i przekaz. Wypracował jednak swój własny styl gry, który był rozpoznawalny na całym świecie. (więcej)

Tagi

  • Yamaha
  • Gitara
  • Gitara elekroakustyczna
  • Gitara podróżna
  • Instrumnet podróżny
  • Silent
  • Cicha gitara
  • Gitara do ćwiczenia

Yamaha Silent - idealna w trasę

2012-03-27 15:38
Czaruś
W trosce o artystów, dla których tworzenie muzyki jest nieodłączną częścią życia, zachowaniem równie standardowym jak oddychanie Yamaha stworzył swą niepowtarzalną serię gitar Silent. Jej istnienie ma na celu zaskoczenie artysty swoją uniwersalnością i praktycznością w każdej sytuacji. Niezależnie od tego czy zamarzymy sobie wykorzystać nasze cudo w trasie, w domu, czy w studiu; podłączone do słuchawek, konsoli czy wzmacniacza – gitara będzie brzmiała czysto i zadowoli nawet najbardziej wymagającego muzyka.

Pierwszym z trzech reprezentantów serii Silent jest SLG130NW. Korpus wykonano z litego klonu, ramę i mostek z palisandru, podstrunnicę zaś z hebanu. Główkę gryfu zwieńczają złocone klucze wraz z perłowymi przyciskami. Przedwzmacniacz to B-band, w instrumencie zastosowano kontrolery Volume, Bass, Treble, Verb, Chorus/Echo, a także wyjście liniowe Jack i słuchawkowe Mini Jack Stereo. Dla wymagających Yamaha wyposażyła gitarę w parę efektów – Reverb oraz Chorus/Echo. Ponadto firma zastosowała wiele unowocześnień, dzięki którym seria Silent cieszy się wspaniałym, współczesnym designem i konstrukcją. Mowa tu przede wszystkim o nowym procesorze DSP oraz nowym kształcie szyjki. Niekonwencjonalny gryf z mostkiem w odcieniu pomarańczy zaskoczy każdego gitarzystę ceniącego sobie nie tylko brzmienie ale i unikalny wygląd swojego instrumentu. Ponadto istnieje możliwość odłączenia od gitary górnej ramy i umieszczenia jej z kompaktowym miękkim futerale SLG, który Yamaha dołącza do każdego egzemplarza gitary wraz z dedykowanym zasilaczem. Wykończenie modelu jest matowe, jego kolor to Light Amber Burst.
Yamaha Silent
Yamaha Silent, źródło: Yamaha

Kolejnym modelem z tej serii jest SLG110 oraz SLG110S. Jego korpus wykonano z klonu, gryf zaś z mahoniu. Podstrunnica i mostek są palisandrowe, zamykając tym samym arsenał wysokiej jakości drewien wykorzystanych przy stworzeniu tego unikalnego sprzętu. Znajdziemy tu potencjometr głośności (Master Volume) oraz Bass, Treble i Effects. Unikalną cechą modelu jest jego węższa szyjka, umożliwiająca każdemu artyście na utworzenie bardziej agresywnego, stanowczego i robiącego piorunujące wrażenie stylu.

Cyfrowe efekty w trzech z wyżej wymienionych instrumentów serii Silent stworzono przy użyciu studyjnych procesorów efektów SPX i cyfrowych mikserów Yamaha Commercial Audio. Dzięki temu Twoje marzenie o efekcie małego pomieszczenia lub Sali koncertowej spełni się w zaledwie ułamku sekundy.


Yamaha udostępniła swoim klientom całą gamę możliwości, spełniając ich wymagania o najbardziej zaskakujących efektach. Nocne próby nie stają się już problemem dla narzekających współlokatorów, wspaniałe brzmienie niezależnie od miejsca i sposobu grania stało się możliwe! Do klarowności dźwięku w pakiecie dołączono komfort gry na instrumencie – dzięki unikalnemu designowi ramy modelu gra na stojąco nie jest już wyczerpująca i zniechęcająca. Ta dbałość o szczegóły dotyczące zarówno brzmienia jak i wyglądu gitar z serii Silent w połączeniu z użytecznością i mistrzostwem manualnego wykonania uczyniły gitarę jedyną w swoim rodzaju!

Komentarze

pete
2012-05-15 16:11:03

Fajna, fajna, grałem sobie w sklepie Warszawie na obu wersjach, zarówno na klasyku jak i akustyku. Niestety droga...Po ograniu "musiałem" mieć coś w wersji silent i po namyśle wybrałem gitarę marki ARIA na licencji Soloette. Też są w wersji akustycznej i klasycznej i kosztują o połowę taniej a w dodatku mają jeszcze fajniejszy, bardzo nietypowy wygląd. Na razie kupiłem akustyka i jestem bardzo zadowolony - gram sobie w środku nocy na słuchawkach a dzieci i żona mogą normalnie spać :) Poza tym można ARIĘ zabrać w delegację i nie nudzić się wieczorami ani w pociągu :) Składa się do jeszcze mniejszych rozmiarów niż Yamaha. Nie ma tylu regulacji i żadnych wbudowanych efektów ale grywalność jest porównywalna i tym samym ma moim zdaniem zdecydowanie lepszy stosunek jakości do ceny niż Yamaha.

Napisz komentarz

Drogie czytelniczki / drodzy czytelnicy.
Wszystkie komentarze są moderowane, z tego też powodu proszę nie umieszczać komentarzy obraźliwych. Komentarz nie może zawierać linków do innych stron. Wasze komentarze będą ukazywać się z pewnym opóźnieniem.