Szansą na zaistnenie na muzycznym

rynku może być wzięcie udziału w kolejnej edycji Rock May Festival. Jest to znakomita okazja do zaprezentowania swojej twórczości i poddania jej ocenie. (więcej)

Nietypowe mocowanie

paska w modelu SG, przysparza wielu problemów. Złe wyważenie powoduje opadanie główki, co znacznie wpływa na komfort gry. Dobrym rozwiązaniem jest użycie grubszego paska, który minimalizuje ten problem. (więcej)

Dużej precyzji wymaga

poprawne wykonanie techniki jaką jest TRYL. Jeśli gra się niedbale, tego typu zabiegi mogą przynieść więcej szkody, gdyż wprowadzają chaos i niepotrzebny bałagan w muzyce. (więcej)

Gibson SG Special '60s Tribute

został wyposażony w gryf SlimTaper, który zapewnia nieprzeciętny komfort gry i wygodny dostęp do najwyższych pozycji. (więcej)

Tagi

  • Gibson
  • Explorer
  • Gitara
  • Gitara elektryczna
  • Humbucker
  • Muzyka
  • Instrument
  • Gibson Explorer
  • Futura

Gibson Explorer - krok w nową erę gitarowego świata

Nie bez powodu pierwotna nazwa Gibsona Explorera brzmiała „Futura”. Cechował ją bowiem właśnie futurystyczny design – oryginalny i unowocześniony. Lecz nie tylko wygląd sprawiał, że gitara była stricte przyszłościowym modelem. To w szczególności brzmienie przeważyło o niekonwencjonalności instrumentu. Futura powstał w roku 1958, wówczas Gibson stanął o dwa kroki przed konkurencją, zaskakując ich swoim konspektem i wykonaniem modelu. Zagwarantowało to ogromnym sukcesem producenta. Wściekłe, a jednocześnie ciepłe brzmienie zyskało sobie grono wielbicieli. Po latach Gibson zajął się reprodukcją słynnego modelu, opierając swoją konstrukcje na specyfikacji z roku 1976 – zastosował więc wygodny gryf oraz największe atuty 50’s i 60’s Slim Taper.Zarówno korpus jak i gryf instrumentu wykonano z mahoniu. Zaokrąglony gryf łączy się z resztą modelu przy dziewiętnastym progu palisandrowej podstrunnicy. Jej menzura to 24 3/4”, łączna ilość progów zaś – dwadzieścia dwa. Wzdłuż biegną perłowe inkrustacje w postaci markerów. Do tego również legendarny duet - mostek Tune-o-matic ze strunociągiem StopBar. Gałki „Speed” znajdziemy tu w odcieniu czarnym. Elegancką, niekonwencjonalną główkę instrumentu zwieńczają klucze Grover wraz ze srebrnym logiem Gibsona. Osprzęt modelu jest chromowany. Zastosowano tu niezawodną elektronikę – parę humbuckerów: pierwszy (500T) przy mostku oraz 469R przy gryfie. Do tego również dwa potencjometry głośności i pojedynczy tonu wraz z trój pozycyjnym przełącznikiem. Do każdego egzemplarza Gibson dołączył futerał oraz struny Gibson Brite Wires 0.10-.0.46. Modele dostępne są w odcieniu Cherry, Ebony Black i Classic White.



W świecie nowoczesności nie dziwi fakt, że model typu Gibson Explorer został doceniony przez gitarzystów i kolekcjonerów. Zastanawia więc to, że sukces dawna Futura odniosła już pół wieku temu. Zapotrzebowanie na futurystyczne modele muzycy mają więc już od dawna. Explorer łączy ciekawy konspekt designu jak i wspaniałe brzmienie. To w połączeniu z Gibsonem może dać tylko jeden, zamierzony efekt.