W pewnym momencie

swojej kariery zespół Depeche Mode prawie całkowicie poszedł w stronę muzyki programowanej. Brak żywych instrumentów i utrata naturalności bardzo przeszkadzała Davidowi Gahanowi, który za wszelką cenę chciał powrócić do bardziej "żywych" brzmień. (więcej)

Browar Rock Festival

z lokalnej imprezy przerodził się w wydarzenie na skalę krajową. Na scenie obok gwiazd polskiego rocka, mają szanse zaistnieć młodzi wykonawcy i zespoły. (więcej)

Dominic Frasca chorował

na dystonię ogniskową. Choroba była bardzo niefortunna dla gitarzysty, powodowała częste skurcze palców. Dzięki częstym ćwiczeniom i rehabilitacji odzyskał pełną sprawność w rękach. (więcej)

Druga fala popularności

Big Muffa przyszła pod koniec lat 80tych i na początku 90tych ubiegłego wieku, kiedy to triumfy święciły zespoły grungowe. Brudne i potężne brzmienie tego efektu słychać między innymi na płytach Nirvany, Smashing Pumpkins i Mudhoney. (więcej)

Tagi

  • Gibson Les Paul Studio
  • Gibson
  • Les Paul
  • LP
  • Humbucker
  • Mahoń
  • Gitara
  • Gitara Elektryczna
  • Made IN USA
  • Mahoniowy korpus

Gibson Les Paul Studio

Les Paul Studio Gibsona prezentuje bogatą gamę brzmień dla każdego użytkownika. Nieważne więc, czy preferujemy dźwięki bluesa, czy rocka – w instrumencie znajdziemy z pewnością coś dla siebie. Jakby tego było mało, dzięki wygodzie używania gra na LP Studio to czysta przyjemność niezależnie od pozycji w jakiej to robimy. Gibson zadbał o komfort gitarzysty, a także o utrzymanie sprzętu w idealnym stanie, dlatego do każdego egzemplarzu dołączył sztywny futerał. Całość brzmi obiecująco, skupmy się jednak na dokładnej budowie instrumentu.

Płyta wierzchnia tego Les Paula to lity rzeźbiony klon. Korpus z mahoniu posiada wycięte komory, dbający o dobry rezonans sprzętu. Ten duet wysokiej jakości drewien zagwarantował wysoką pozycję Les Paul Standard już w latach sześćdziesiątych. Mahoniowy gryf wklejono w korpus i pozbawiono go bindingu. Jego okrągły profil ’50 zapewnia użytkownikom niezaprzeczalnie idealną grę. Palisandrowa podstrunnica posiada dwadzieścia dwa progi, a główka instrumentu została lekko zakrzywiona. Zwieńczono ją kluczami VintageStyle, które nadały LP specyficzny klimat. Czas na legendarny duet – mostek Tune-o-matic (gwarantujący świetny rezonans oraz kontrolę siodełek) i strunociąg StopBar. Osprzęt jest charakterystyczny dla większości Gibsonów. Mowa o parze przetworników typu Humbucker – 498T przy mostku, a także 490R Alnico przy gryfie. Pick-upy, to rekonstrukcja humbuckerów PAF z przełomu lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych – oferuje nam to niezawodność i profesję. Do tego dwie pary potencjometrów i trójpozycyjny przełącznikNa korzyść wizualną sprzętu wpływa pokrycie go lakierem nitrocelulozowy. Instrument dostępny jest w czterech kolorach, a w przypadku AlpineWhite Les Paul Studio posiada nie palisandrową a hebanowa podstrunnicę. Nic dodać, nic ująć. Budowa choć prosta i może nie zaskakująca w przypadku Gibsona, daje rewelacyjny efekt zarówno brzmieniowy, jak i wzrokowy.