YMF jest fundacją

non-profit, to znaczy, że ze swojej działalności nie czerpie żadnych zysków finansowych a cały dochód przeznaczany jest na dalsze jej funkcjonowanie. (więcej)

Browar Rock Festival

z lokalnej imprezy przerodził się w wydarzenie na skalę krajową. Na scenie obok gwiazd polskiego rocka, mają szanse zaistnieć młodzi wykonawcy i zespoły. (więcej)

Nagły rozwój gry na gitarze

przypisać można hiszpańskiemu kompozytorowi – Francisco Tárrega, żyjącemu na przełomie XIX i XX wieku. (więcej)

Fat-Neck

Jest konstrukcją nawiązującą do gitar Gibsona z lat 50'tych. Grubsza szyjka przeszła metamorfozę i nabrało obecnych kształtów dopiero w następnym dziesięcioleciu. Mimo, że mniej komfortowa, szyjka Fat-Neck ma całą rzeszę zwolenników. (więcej)

Tagi

  • Gitara
  • Gitara akustyczna
  • Gitarzysta
  • Muzyk
  • Piotr Krępeć
  • Fingerstyle
  • Stuny
  • Technika gry
  • Polski gitarzysta
  • Muzyka
  • Muzyczny

Piotr Krępeć – gitarzysta akustyczny fingerstyle

Piotr Krępeć urodził się 10.04.1983 roku w Szczytnie na Mazurach. Naukę gry rozpoczął w wieku 10 lat od gitary klasycznej. Po dziesięciu latach nauki klasyki przyszedł czas na radykalne zmiany, dlatego w jego przygodzie z gitarą nastąpił zwrot w kierunku gitary akustycznej. Zmiana instrumentu i praktycznie stuprocentowe zaprzestanie wykonywania klasycznego repertuaru dały początek nowemu spojrzeniu na muzykę gitarową.

W kolejnych latach Piotr Krępeć poszukiwał własnego stylu, bardzo dużo eksperymentując na płaszczyźnie kompozycji, jak również brzmienia i techniki wykonawczej.W 2008 roku autorski, solowy materiał dominował w jego koncertowym repertuarze. Alternatywne stroje, techniki perkusyjne, tapping w połączeniu z melodyjnymi utworami zwróciły uwagę jury Festiwalu FAMA, które przyznało mu dwie nagrody - w tym główną.

Od tego momentu Piotr Krępeć w środowisku gitarowym został nazwany gitarzystą fingerstyle, co w tamtym momencie zupełnie mu odpowiadało, bowiem przynależność do zdefiniowanego nurtu dawała mu poczucie względnego bezpieczeństwa w trudnym do jasnego określenia kierunku, jakim podążała jego muzyka.

Kilka lat później nastał czas powstawania pierwszych w Polsce festiwali poświęconych fingerstyle’owemu graniu. Piotr Krępeć wystąpił na wszystkich (Acoustic Guitar Show, Fingerstyle Feeling)za wyjątkiem T. Burton Fingerstyle Festiwal, którego organizatorom odmówił przyjazdu ze względu na fakt, iż był wówczas związany kontraktem endorserskim z producentem gitar innej marki.
W 2010 roku Piotr Krępeć podpisał pięcioletni kontrakt płytowy z wytwórnią TopRecords, która była dzieckiem branżowego magazynu TopGuitar. TopGuitar nazwało wówczas Krępecia „objawieniem i wielką nadzieją polskiej gitary”. Po dwóch latach bezowocnej współpracy kontrakt został rozwiązany.

W 2011 roku Krępeć został dyrektorem i głównym organizatorem Szczycieńskiego Festiwalu Gitarowego. Festiwal ten koncentruje się wyłącznie na gitarzystach akustycznych fingerstyle. Do chwili obecnej odbyły się cztery jego edycje.

Jako kompozytor muzyki filmowej zadebiutował na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w CANNES w 2012 roku, będąc autorem muzyki do filmu „Podróż z bagażem podręcznym” w reżyserii Arka Biedrzyckiego.

W 2013 roku Piotr Krępeć wydał długo oczekiwany debiutancki album zatytułowany „In Substance”.