Gibson Explorer powstał

na fali fascynacji sztuką abstrakcyjną, opartą o geometryczne kształty. Obecnie instrument stał się jednym z ulubionych w kręgu muzyków heavy-metalowych. (więcej)

Nowoczesna technologia

wkracza w życie gitarzystów na dobre. O ile tuner w telefonie komórkowym nie jest niczym nowym, to stroiki polifoniczne dopiero od niedawna można spotkać w tej formie. Idealne rozwiązanie dla podróżujących i mobilnych gitarzystów i basistów. (więcej)

Robert Johnson został

otruty. Hipotez na temat jego śmierci jest mnóstwo. Jedna z nich mówi o zazdrosnym mężu jednej z fanek Roberta. Mówi się także o tym, że otruli go ludzie, którzy posądzali Johnsona o konszachty z diabłem. (więcej)

Gibson Hummingbird

jest reedycją gitary, która była produkowana wiele lat wcześniej. Wyposażona została w szereg nowoczesnych rozwiązań, których brakowało we wcześniejszych wersjach tej gitary. (więcej)

Tagi

  • John Mayall
  • Gitarzysta
  • Klawiszowiec
  • Kompozytor
  • Gitara
  • Gitara elektryczna
  • Gitara akustyczna
  • Harmonijka ustna
  • Muzyka
  • Muzyczny

John Mayall - koncert w Polsce

Fani muzyki Johna Mayalla- brytyjskiego multiinstrumentalisty - oczekują już dnia 18 lutego 2014 roku. Właśnie tego zimowego dnia do Polski zawita znany na całym świecie kompozytor, bluesman oraz jeden z pionierów muzyki rockowej.

John urodził się 29 listopada 1933 roku w rodzinie gitarzysty Murraya Mayalla. W roku 1956, tuż po zakończeniu służby w Korei, rozpoczął współpracę z bluesową grupą The Powerhouse Four. Dało to początek jego karierze muzycznej. Wkrótce przeniósł się do stolicy Anglii, gdzie stworzył John Mayall's Bluesbreakers. W latach sześćdziesiątych był jednym z najpopularniejszych i najbardziej szanowanych muzyków rockowych. Ponadto stworzył podwaliny blues rocka. Przez lata uczył doskonałych dziś muzyków, nieustannie realizując się w swojej muzycznej pasji. W roku 2005 zyskał Order Imperium Brytyjskiego. Gitarzysta pojawi się 18 lutego w Warszawie w Klubie Stodoła, a 19 lutego zagra w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu. Bilety na pierwsze z wymienionych wydarzeń to cena 121 PLN (za miejsca na parterze) oraz 143 PLN (za miejsca na balkonie). Nabyć można je w kasie Klubu Stodoła, na stronach: Livenation.pl, Ebilet, Eventim oraz w TicketClubie. Wejściówki na występ Mayalla w Zabrzu to kwota 109 PLN, 129 PLN i 149 PLN - cena waha się w zależności od zajmowanego miejsca.