Nauka gry na gitarzeW pewnym momencie

kariery, zespół Pearl Jam całkowicie zrezygnował z kręcenia teledysków i grania dużych festiwali. Odbiło się to negatywnie na relacjach z fanami, którzy zarzucali zespołowi izolowanie się od nich. Ostatnie lata przyniosły jednak zmianę polityki promocyjnej Pearl Jam. (więcej)

Gitary z serii LL

firmy Yamaha w całości wykonywane są ręcznie, co w znacznym stopniu przekłada się na ich jakość i znakomite brzmienie. (więcej)

Fender Modern Player

jest pierwszą serią gitar z logiem "Fender" na główce, która produkowana jest w Chinach. Ścisła kontrola jakości zapewnia perfekcyjne wykonanie i znakomite brzmienie a obniżenie kosztów produkcji pozwala na zachowanie rozsądnych cen. (więcej)

Kolega Grohla

Josh Homme, umieścił w internecie filmik, który demaskuje uzależnienie Dave'a od kawy. Podobno z powodu przedawkowania kofeiny słynny perkusista trafił do szpitala. Tak na prawdę nie wiadomo czy jest to prawdą, czy to tylko żartem, znanego z dziwnego poczucia humoru, Josha. (więcej)

Tagi

 • Gibson
 • Gitara
 • Gitara akustyczna
 • Gryf
 • Pudło rezonansowe
 • Klon
 • Podstrunnica
 • Mstek
 • Struny
 • Muzyka
 • Muzyczny

Gibson Maple Hummingbird - gitara akustyczna

2013-11-20 11:12
Jowita Pietroń
Po raz pierwszy Hummingbird podbił serca gitarzystów w roku 1960. Gitarzyści muzyki folkowej, rockowej i wielbiciele country odnaleźli w akustyku z płaskim topem i korpusie dreadnought doskonałe elementy budowy i zachwycające brzmienie.

Dziś Gibson zaprezentował swoim wiernym użytkownikom Maple Hummingbird, który zamienił mahoniowo świerkowy top na klonowy tył i boki oraz top ze świerku Sitka. Model pokryty został kilkuczęściowym bindingiem, wykorzystano także podwójną rozetę, zdobiony pickguard tortoise, a na odchylonej główce CF-100 umieszczono perłowe logo producenta. Na klonowym gryfie z palisandrową podstrunnicą o dwunastu calach, dwudziestu progach i sześciu strunach, zastosowano markery. Fundamentalną rolę pełni tutaj pickup i preamp L.R. Baggs Elements z regulacją ulokowaną przy otworze rezonansowym. Do tego klucze Grover Rotomatic 13:1, siodełka tusq i mostek belly-up z palisandru.Hummingbird pokryty został ręcznie nitrocelulozowym lakierem Vintage Cherry.
Gibson Maple Hummingbird
Gibson Maple Hummingbird, źródło: Gibson

Dzięki powyższym rozwiązaniom instrument nabrał jaśniejszego i klarownego brzmienia, a także doskonale prezentuje się w studiu każdego gitarzysty. Z całą pewnością wielu z nich zauroczy najnowszy model z bogatej oferty Gibsona.

Napisz komentarz

Drogie czytelniczki / drodzy czytelnicy.
Wszystkie komentarze są moderowane, z tego też powodu proszę nie umieszczać komentarzy obraźliwych. Komentarz nie może zawierać linków do innych stron. Wasze komentarze będą ukazywać się z pewnym opóźnieniem.