Nauka gry na gitarzeLokalizacja muzeum Rock'N'Rolla

w największym mieście stanu Ohio podyktowana była faktem, iż statystycznie najwięcej amerykańskich muzyków rockowych wywodzi się z tego stanu. (więcej)

Kurt Cobain

miał dość krótkie palce i małe dłonie, do tego był leworęczny. Wybór Jaguara firmy Fender był podyktowany między innymi tymi cechami. Gitara ma krótką skalę, dzięki temu gra się na niej łatwiej a jej leworęczna wersja nie wymagała dodatkowych dopłat. Inną sprawą jest, że to właśnie ten instrument zdefiniował brzmienie Nirvany i muzyki grunge w latach 80'tych i 90'tych. (więcej)

Pearl Jam

obok Nirvany, Alice In Chains i Soundgarden, zaliczany jest to tak zwanej "wielkiej czwórki z Seattle", czyli czterech najważniejszych zespołów tworzących brzmienie Grunge. (więcej)

Najsłynniejszą gitarą

Ericka Claptona jest "Blackie", którą artysta sam poskładał z elementów pochodzących z różnych gitar Fendera. Obecnie Fender produkuje replikę słynnej gitary, zachowując przy tym wszystkie szczegóły. Gitara ma więc odwzorowane wszystkie obicia i zarysowania, skopiowano nawet przypaloną od papierosa główkę instrumentu. (więcej)

Tagi

 • Gibson
 • Gitara
 • Gitara akustyczna
 • Gryf
 • Pudło rezonansowe
 • Klon
 • Podstrunnica
 • Mstek
 • Struny
 • Muzyka
 • Muzyczny

Gibson Maple Hummingbird - gitara akustyczna

2013-11-20 11:12
Jowita Pietroń
Po raz pierwszy Hummingbird podbił serca gitarzystów w roku 1960. Gitarzyści muzyki folkowej, rockowej i wielbiciele country odnaleźli w akustyku z płaskim topem i korpusie dreadnought doskonałe elementy budowy i zachwycające brzmienie.

Dziś Gibson zaprezentował swoim wiernym użytkownikom Maple Hummingbird, który zamienił mahoniowo świerkowy top na klonowy tył i boki oraz top ze świerku Sitka. Model pokryty został kilkuczęściowym bindingiem, wykorzystano także podwójną rozetę, zdobiony pickguard tortoise, a na odchylonej główce CF-100 umieszczono perłowe logo producenta. Na klonowym gryfie z palisandrową podstrunnicą o dwunastu calach, dwudziestu progach i sześciu strunach, zastosowano markery. Fundamentalną rolę pełni tutaj pickup i preamp L.R. Baggs Elements z regulacją ulokowaną przy otworze rezonansowym. Do tego klucze Grover Rotomatic 13:1, siodełka tusq i mostek belly-up z palisandru.Hummingbird pokryty został ręcznie nitrocelulozowym lakierem Vintage Cherry.
Gibson Maple Hummingbird
Gibson Maple Hummingbird, źródło: Gibson

Dzięki powyższym rozwiązaniom instrument nabrał jaśniejszego i klarownego brzmienia, a także doskonale prezentuje się w studiu każdego gitarzysty. Z całą pewnością wielu z nich zauroczy najnowszy model z bogatej oferty Gibsona.

Napisz komentarz

Drogie czytelniczki / drodzy czytelnicy.
Wszystkie komentarze są moderowane, z tego też powodu proszę nie umieszczać komentarzy obraźliwych. Komentarz nie może zawierać linków do innych stron. Wasze komentarze będą ukazywać się z pewnym opóźnieniem.