Nauka gry na gitarzeDruga fala popularności

Big Muffa przyszła pod koniec lat 80tych i na początku 90tych ubiegłego wieku, kiedy to triumfy święciły zespoły grungowe. Brudne i potężne brzmienie tego efektu słychać między innymi na płytach Nirvany, Smashing Pumpkins i Mudhoney. (więcej)

Na zużytej baterii.

Tak według wielu gitarzystów najlepiej brzmi ProCo Rat. Sygnał staje się wtedy brudniejszy i bardziej przesterowany. Taki sposób wykorzystywał między innymi Duane Allman. (więcej)

Mimo pozornego

wizerunku zespołu Foo Fighters, jako super zgranej załogi, relacje muzyków nie zawsze były zbyt dobre. Liczne konflikty pomiędzy Grohlem a pierwszym perkusistą zespołu oraz częste zmiany gitarzystów, doprowadzały ekipę na granicę rozpadu. Dopiero ostatnie lata przyniosły stabilizację w składzie i uzdrowienie kontaktów między muzykami. (więcej)

W latach 90tych

ubiegłego wieku Dave Gahan zerwał z wizerunkiem "grzecznego chłopca", który przylgnął do niego w poprzedniej dekadzie. Artysta zapuścił włosy i brodę a jego zachowania sceniczne stały się bardziej prowokacyjne. "Wymarzony idol rodziców nastolatek" raz na zawsze zmienił swój image. (więcej)

Tagi

 • Gibson
 • Gitara
 • Gitara akustyczna
 • Gryf
 • Pudło rezonansowe
 • Klon
 • Podstrunnica
 • Mstek
 • Struny
 • Muzyka
 • Muzyczny

Gibson Maple Hummingbird - gitara akustyczna

2013-11-20 11:12
Jowita Pietroń
Po raz pierwszy Hummingbird podbił serca gitarzystów w roku 1960. Gitarzyści muzyki folkowej, rockowej i wielbiciele country odnaleźli w akustyku z płaskim topem i korpusie dreadnought doskonałe elementy budowy i zachwycające brzmienie.

Dziś Gibson zaprezentował swoim wiernym użytkownikom Maple Hummingbird, który zamienił mahoniowo świerkowy top na klonowy tył i boki oraz top ze świerku Sitka. Model pokryty został kilkuczęściowym bindingiem, wykorzystano także podwójną rozetę, zdobiony pickguard tortoise, a na odchylonej główce CF-100 umieszczono perłowe logo producenta. Na klonowym gryfie z palisandrową podstrunnicą o dwunastu calach, dwudziestu progach i sześciu strunach, zastosowano markery. Fundamentalną rolę pełni tutaj pickup i preamp L.R. Baggs Elements z regulacją ulokowaną przy otworze rezonansowym. Do tego klucze Grover Rotomatic 13:1, siodełka tusq i mostek belly-up z palisandru.Hummingbird pokryty został ręcznie nitrocelulozowym lakierem Vintage Cherry.
Gibson Maple Hummingbird
Gibson Maple Hummingbird, źródło: Gibson

Dzięki powyższym rozwiązaniom instrument nabrał jaśniejszego i klarownego brzmienia, a także doskonale prezentuje się w studiu każdego gitarzysty. Z całą pewnością wielu z nich zauroczy najnowszy model z bogatej oferty Gibsona.

Napisz komentarz

Drogie czytelniczki / drodzy czytelnicy.
Wszystkie komentarze są moderowane, z tego też powodu proszę nie umieszczać komentarzy obraźliwych. Komentarz nie może zawierać linków do innych stron. Wasze komentarze będą ukazywać się z pewnym opóźnieniem.