Nauka gry na gitarzePodczas europejskiej trasy

koncertowej (w 2001 roku), perkusista zespołu Foo Fighters - Taylor Hawkins, trafił do szpitala z powodu przedawkowania narkotyków. Jego stan był na tyle ciężki, że zespół odwołał część koncertów. Wydarzenie to jednak zmieniło życie Taylora na tyle, że postanowił prowadzić bardziej higieniczny tryb życia. (więcej)

Mówi się, że

prototyp Big Muffa trafił na testy do Jimiego Hendrixa, artysta nie doczekał jednak seryjnej wersji tego efektu. (więcej)

Zakk jest człowiekiem

o niesłychanej woli walki. Przez ostatnie kilka lat całkowicie zmienił swój tryb życia. Lekarze zdiagnozowali u niego zakrzepicę płuc i od tego czasu Wylde postanowił prowadzić bardziej higieniczne życie. Rzucił palenie i praktycznie całkowicie ograniczył spożycie alkoholu. (więcej)

Najsłynniejszą gitarą

Ericka Claptona jest "Blackie", którą artysta sam poskładał z elementów pochodzących z różnych gitar Fendera. Obecnie Fender produkuje replikę słynnej gitary, zachowując przy tym wszystkie szczegóły. Gitara ma więc odwzorowane wszystkie obicia i zarysowania, skopiowano nawet przypaloną od papierosa główkę instrumentu. (więcej)

Tagi

 • Paul Wilson
 • Snow Patrol
 • Terra Diablo
 • Basista
 • Muzyk
 • Gitara basowa
 • Instrumenty muzyczne
 • Muzyka
 • Rock
 • Pop-rock
 • Bas
 • Bass

Paul "Pablo" Wilson - kariera basisty Snow Partol

2013-06-21 09:49
Jowi
Paul "Pablo" Wilson urodził się 20 października 1978 w Szkocji. Artysta dorastał w Kinlochleven, gdzie uczęszczał do lokalnego liceum. Pragnienie stania się muzykiem kiełkowało w nim od najmłodszych lat. Zawsze wiązał swą przyszłość z muzyką, jak sam twierdzi, gdyby nie został artystą, to powiązałby ją z zawodem producenta muzycznego lub nauczyciela.

W młodym wieku zapoznał się z brzmieniami różnych instrumentów, opanowując technikę gry na nich. Dziś jest multiinstrumentalistą - gra na pianinie, basie, gitarze, banjo oraz perkusji. Najbardziej związany jest z gitarą, która pomimo kilkunastoletniego doświadczenia wciąż stawia przed nim nowe wyzwania i jest sposobem na wyrażenie siebie.

"Pablo" Wilson, źródło: Wikipedia

Od roku 2000 artysta powiązany był z zespołem Terra Diablo z Glasgow, w którym pełnił rolę gitarzysty. Grupa supportowała Snow Patrol w trakcie koncertów, wskutek czego artysta nieoficjalnie stał się członkiem zespołu, zasiadając przy keybordzie i grając na gitarze. W lutym 2005 roku artysta odszedł z Terra Diablo, pomimo szczerego powiązania z zespołem. Na lewej ręce wytatuowaną ma nawet nazwę zespołu. W marcu tego samego roku poproszony został o zaproszenie Marka McClellanda. W roku 2006, w trakcie trasy promującej krążek "Eyes Open" doznał kontuzji ręki i ramienia. Choć chciał kontynuować koncertowanie pomimo tego wypadku, zespół anulował część koncertów.

Napisz komentarz

Drogie czytelniczki / drodzy czytelnicy.
Wszystkie komentarze są moderowane, z tego też powodu proszę nie umieszczać komentarzy obraźliwych. Komentarz nie może zawierać linków do innych stron. Wasze komentarze będą ukazywać się z pewnym opóźnieniem.