W pewnym momencie

swojej kariery zespół Depeche Mode prawie całkowicie poszedł w stronę muzyki programowanej. Brak żywych instrumentów i utrata naturalności bardzo przeszkadzała Davidowi Gahanowi, który za wszelką cenę chciał powrócić do bardziej "żywych" brzmień. (więcej)

Fleżolet jest

także bardzo popularną techniką strojenia instrumentu. Jest to prosty, szybki i skuteczny sposób by nastroić gitarę "na słuch". Polega ona na zestrojeniu dwóch dźwięków na wydobywanych na sąsiadujących strunach i w odpowiedniej pozycji na gryfie. (więcej)

Hasło promocyjne

efektów firmy ProCo brzmi "The Sound Of The Undergund". Jest to niezwykle trafiona forma promocji gdyż przez ostatnie dekady popularny Szczur stał się kultowy w kręgach gitarzystów niezależnych i alternatywnych. (więcej)

Ulubionym instrumentem

Angusa Younga jest gitara Gibson SG, z którą gitarzysta jest kojarzony os zawsze. Angus nigdy nie eksperymentował z innymi gitarami. W jednym z wywiadów natomiast dość ciepło wypowiadał się o innej kultowej gitarze jaką jest Fender Telecaster. Nie wyobrażamy sobie jednak go z inną gitarą niż SG, bo to ona definiuje jego brzmienie i sceniczny wizerunek. (więcej)

Tagi

  • Paul Wilson
  • Snow Patrol
  • Terra Diablo
  • Basista
  • Muzyk
  • Gitara basowa
  • Instrumenty muzyczne
  • Muzyka
  • Rock
  • Pop-rock
  • Bas
  • Bass

Paul "Pablo" Wilson - kariera basisty Snow Partol

Paul "Pablo" Wilson urodził się 20 października 1978 w Szkocji. Artysta dorastał w Kinlochleven, gdzie uczęszczał do lokalnego liceum. Pragnienie stania się muzykiem kiełkowało w nim od najmłodszych lat. Zawsze wiązał swą przyszłość z muzyką, jak sam twierdzi, gdyby nie został artystą, to powiązałby ją z zawodem producenta muzycznego lub nauczyciela.

W młodym wieku zapoznał się z brzmieniami różnych instrumentów, opanowując technikę gry na nich. Dziś jest multiinstrumentalistą - gra na pianinie, basie, gitarze, banjo oraz perkusji. Najbardziej związany jest z gitarą, która pomimo kilkunastoletniego doświadczenia wciąż stawia przed nim nowe wyzwania i jest sposobem na wyrażenie siebie.Od roku 2000 artysta powiązany był z zespołem Terra Diablo z Glasgow, w którym pełnił rolę gitarzysty. Grupa supportowała Snow Patrol w trakcie koncertów, wskutek czego artysta nieoficjalnie stał się członkiem zespołu, zasiadając przy keybordzie i grając na gitarze. W lutym 2005 roku artysta odszedł z Terra Diablo, pomimo szczerego powiązania z zespołem. Na lewej ręce wytatuowaną ma nawet nazwę zespołu. W marcu tego samego roku poproszony został o zaproszenie Marka McClellanda. W roku 2006, w trakcie trasy promującej krążek "Eyes Open" doznał kontuzji ręki i ramienia. Choć chciał kontynuować koncertowanie pomimo tego wypadku, zespół anulował część koncertów.