Nauka gry na gitarzeBernie London uznawany jest

za prekursora muzyki country-rock, która obecnie jest jednym z najpopularniejszych stylów w Stanach Zjednoczonych, a wielu muzyków z tego nurtu otwarcie przyznaje się do inspiracji twórczością Londona. (więcej)

Gibson J-165

to kolejna reedycja gitary, która stała się już legendą. Firma Gibson od dłuższego czasu wprowadza nowe wersje kultowych gitar, jest to następstwem wzrostu zainteresowania starymi, legendarnymi gitarami. Dzięki takiej polityce, te fantastyczne akustyki stają się bardziej dostępne. (więcej)

Ulubionym instrumentem

Angusa Younga jest gitara Gibson SG, z którą gitarzysta jest kojarzony os zawsze. Angus nigdy nie eksperymentował z innymi gitarami. W jednym z wywiadów natomiast dość ciepło wypowiadał się o innej kultowej gitarze jaką jest Fender Telecaster. Nie wyobrażamy sobie jednak go z inną gitarą niż SG, bo to ona definiuje jego brzmienie i sceniczny wizerunek. (więcej)

W nowym składzie

formowanym przez Grohla miał początkowo znaleźć się Krist Novoselic. Muzycy doszli jednak do wniosku, że takie posunięcie może być źle odebrane przez fanów - jako "odcinanie kuponów" po sukcesie Nirvany. Ostatecznie taki układ nie wyszedł na dobre Kristowi, bo o ile Dave Grohl osiągnął ogromny sukces ze swoim nowym Foo Fighters, to Novoselicowi kariera muzyczna nie wyszła tak jakby tego chciał. (więcej)

Tagi

  • Daron Vartan Malakian
  • System Of A Down
  • Gitarzysta
  • Muzyk
  • Gitara
  • Gitara elektryczna
  • Muzyka
  • Muzyczny

Daron Vartan Malakian - współzałożyciel System Of A Down

2013-05-24 15:28
daro
Daron Vartan Malakian urodził się 18 lipca 1975 roku w Los Angeles. Urodził się w rodzinie malarza abstrakcyjnego, autora okładek krążków Mezmerize/Hypnotize, a także korpusów dla gitar Ibanez DMM1 oraz rzeźbiarki. Artysta uczęszczał do ormiańskiej szkoły Rosa nd Alex Pilibos. Przyjaźnił się wówczas ze Serj Tankianem i Shavo Odadijanem. Nie uczył się dobrze, zdawanie do następnych klas sprawiało mu trudność. Heavymetalem zainteresował się w bardzo młodym wieku - jego kuzyn zaprezentował mu utwór "Kiss", gdy Daron miał zaledwie cztery lata. Wkrótce Malakian zagłębił się w brzmienia Van Halen, Iron Maiden, Motorhead oraz Ozzy'ego Osbourne'a. Od najmłodszych lat pragnął grać na perkusji, jednak rodzice namówili go na naukę gry na gitarze. Początkowo uczył się gry ze słuchu. Wkrótce zyskał dobrą reputację jako gracz w liceum, do którego uczęszczał. Dziś artysta twierdzi, że wpływ na jego brzmienia i teksty utworów mieli Beatlesi.
Daron Malakian
Daron Malakian, źródło: daronmalakianrocks.com

Daron jest współzałożycielem zespołu rockowego System of A Down. Realizuje się w nim jako gitarzysta i wokalista. Ponadto wspólnie z Tankianem tworzą teksty utworów i komponują muzykę. Artysta jest także powiązany z wytwórnią płytową EatUrMusic, której podopiecznymi są Bad Acid Trip, The Ambulance oraz Amen. Daron współpracuje także z Johnem Dolmayanem, z którym tworzy zespół Scars on Broadway. W roku 2008 duet wydał debiutancki krążek.

W roku 2004 Malakian uplasował się na trzydziestym miejscu w rankingu "100 najlepszych gitarzystów heavy metalowych wg magazynu "Guitar World".

Napisz komentarz

Drogie czytelniczki / drodzy czytelnicy.
Wszystkie komentarze są moderowane, z tego też powodu proszę nie umieszczać komentarzy obraźliwych. Komentarz nie może zawierać linków do innych stron. Wasze komentarze będą ukazywać się z pewnym opóźnieniem.