Przy projektowaniu gitary

Kristofferson SJ brali udział najlepsi lutnicy zatrudnieni w firmie Gibson. Natomiast Kris Kristofferson, miał ogromny wpływ na końcowy efekt ich pracy. (więcej)

Zespół Pearl Jam

nie był zbytnio doceniony przez część muzyków sceny Seattle. Krytycznie o twórczości zespołu wypowiadali się między innymi członkowie Mudhoney i Kurt Cobain, który często żartował z Pearl Jam publicznie. (więcej)

Sara Tavares

nie jest rodowitą Portugalką. Jej rodzice są przybyszami z Republiki Zielonego Przylądka. Artystka wychowywała się jednak w Portugalii. Dzięki temu jej muzyka łączy w sobie wiele elementów różnych kultur. (więcej)

Custom Shop

to odział firmy Fender, który produkuje instrumenty najwyższej jakości i z bardzo starego, wyselekcjonowanego drewna. Cała produkcja odbywa się ręcznie. Niestety ceny tych gitar są nieosiągalne dla przeciętnego zjadacza chleba. (więcej)

Tagi

  • gitara basowa
  • gitara
  • Andy Irvine
  • sklep muzyczny
  • prezentacja
  • Wrocław
  • M. Ostrowski we Wrocławiu

Andy Irvine wystąpi w sklepie muzyczny.pl

Już w połowie maja znany muzyk Andy Irvine wystąpi w sklepie muzycznym M. Ostrowski we Wrocławiu!

Anrew Thomas Irvine urodził się 9 kwietnia 1969 roku w Nowym Jorku. Artysta ma na swoim koncie współpracę z wieloma cenionymi zespołami, w tym Beanstalk i Clang, On the One, Jelly Roll Bakers, czy Giant People. Ponadto miał okazję pracować u boku Edena Brenta, Pee Wee Ellisa, Johna Wesleya, czy Lucky'ego Petersona. Ponadto muzyk rozwija swą karierę solową - w roku 2009 na rynku ukazał się jego krążek "Soul Clap". Wpływowymi dla jego brzmień gatunkami muzycznymi są blues, funk, soul, gospel i rock.


Blues jest dla mnie duszą i biciem serca muzyki - źródłem tego co gram i jak gram jest moja głęboka miłość i przywiązanie do tego gatunku. (...) Przez lata samodzielnie doskonaliłem styl gry na basie. Fundamentem zawsze był blues z dodatkiem rocka.
W roku 2012 Andy otrzymał propozycję współpracy z firmą Warwick. Pomimo wielu obowiązków, którym poświęcił się w ubiegłym roku, artysta zgodził się zaprezentować swoje umiejętności, przedstawiając tym samym publiczności najnowsze wzmacniacze i modele producenta. Projekt "Sound of Bass World Clinic Tour" odbywa się w różnych zakątkach świata - w Japonii, Rosji, Kanadzie, USA, a także na Ukrainie, czy w Austrii. Dzięki zaangażowaniu się w prowadzenie warsztatów muzycznych, artysta ma okazję podzielić się z fanami gitary swoją pasją i techniką gry na basie.
Od 13 do 17 maja 2013 roku Irvine pojawi się w wybranych sklepach muzycznych w Polsce. W M. Ostrowski przy ul. Armii Krajowej 5 we Wrocławiu, muzyk zawita 15 maja 2013 roku w godzinach od czternastej do szesnastej. Będzie to jeden z jego sześciu przystanków, artysta zagości bowiem również w Warszawie, Zduńskiej Woli, Łodzi, Gliwicach i w Sosnowcu. Z całą pewnością będzie to niezapomniane i pouczające wydarzenie.