Sceniczy wizerunek

Angusa Younga powstał poniekąd z przypadku. Początkowo gitarzysta nie miał w zamyśle przebierania się na stałe w szkolny mundurek. Podczas pierwszych koncertów AC/DC Angus na każdy występ przywdziewał inny kostium (między innymi goryla i różnych superbohaterów). Pewnego dnia przebrał się za ucznia, koledzy z zespołu i fani byli zachwyceni tym wizerunkiem, który przetrwał do dnia dzisiejszego. (więcej)

Kaczmarski nie był

wybitnym gitarzystą, jego muzyka opierał się głownie na emocjonalnym przekazie. Wypracował sobie jednak niepowtarzalny i bardzo charakterystyczny sposób grania na instrumencie. (więcej)

Harrison czuł się niedoceniany

jako autor tekstów i piosenek. Wiele z jego pomysłów nie zostało zrealizowanych w czasie współpracy z The Beatles. Kompozytorski prym wiedli w zespole głównie Lennon i McCartney, którzy zdominowali twórczość legendarnej czwórki z Liverpoolu. (więcej)

Chuck Berry był twórcą

oryginalnego sposobu poruszania się na scenie, który został nazwany "kaczym chodem" (duck-walk). Od tego czasu wielu gitarzystów inspiruje się tym efektownym "tańcem". (więcej)

Tagi

  • Gitara
  • Yamaha
  • Gitara akustyczna
  • Mała
  • Instrument
  • Struny
  • Gitary
  • Akustyk
  • Gitara akustyczna

Gitara akustyczna Yamaha LJ16

W trosce o „gitarzystów siedzących” stworzono gitary Jumbo, które dzięki swojej średniej wielkości oraz korpusowi, przystosowanemu do trzymania na nogach pełnią rolę instrumentów wygodnych w użytkowaniu. Zastosowano go w modelach serii LJ – gitar przeznaczonych dla gitarzystów profesjonalnych, rytmicznych, jak i prowadzących. Jednym z przedstawicieli słynnej serii jest LJ16, przyjrzyjmy się temu wspaniałemu, cieszącemu się uznaniem i popularnością modelowi.

Płyta wierzchnia wspomnianego już korpusu jumbo wykonana została z litego świerku Engelmann, spód i boki zaś z litego palisandru. Trzywarstwowa szyjka to połączenie mahoniu i paduku. Podstrunnica modelu – trójwarstwowy heban, liczący dwadzieścia jeden progów i sześciu strun. Głębokość pudła rezonansowego wynosi 100-125 mm, siodełko szyjki – 44 mm, menzura zaś 650. Mechanika instrumentu jest odlewana i pozłacana. Wykończenie każdego z poszczególnych egzemplarzy to Hi-Gloss. Model występuje w odcieniu naturalnym. Każdy z instrumentów serii LJ wykonany został ręcznie, zastosowano tu również technologię A.R.E (Acoustic Resonance Enhacement). Dzięki doborowi wspaniałego drewna, eleganckiemu, acz prostemu designowi oraz doskonale przemyślanym elementom – w tym korpusie jumbo, o którym nie bez powodu wspominam tu już kolejny raz! – instrument jest wygodny i przeznaczony dla osób, pragnących w sposób przyjemny i efektywny pogłębiać swoje umiejętności!