Również zespół

The Offspring chciał nazwać swój album "Chinese Democracy (You Snooze, You Lose)" , w wolnym tłumaczeniu "Chińska demokracja (Kto pierwszy, ten lepszy)". Było to uszczypliwe nawiązanie do tego, że Axl Rose nie potrafi zakończyć pracy nad albumem, przez co czas jego wydania ciągle się przedłużał. Ostatecznie zespół The Offspring oznajmił, że jest to żart. Axl nie do końca zrozumiał ten dowcip i zagroził zespołowi procesem sądowym. (więcej)

Zmiejszenie rozmiaru

gitary nie miało znaczącego wpływu na jej brzmienie. Yamaha doskonale poradziła sobie z tym zabiegiem, a model JR1 mimo swoich mniejszych wymiarów nadal brzmi świetnie. (więcej)

Istotną sprawą jest

by tuner gitarowy w formie stomp-boxa był "niewidzialny" i "niesłyszalny" w torze sygnałowym między gitarą a wzmacniaczem. Digitech HT6, wyposażony w prawdziwy bypas, nie ingeruje w brzmienie gitary i jest całkowicie neutralny dla sygnału. (więcej)

Maryla Rodowicz czekała rok

na niepowtarzalny model gitary firmy Gibson wart 30 tys. zł. (więcej)

Tagi

  • Gibson Les Paul Studio ‘60s Tribute
  • gitara elektryczna
  • gitara
  • gibson

Gibson Les Paul Studio ‘60s Tribute

W roku 2010 Gibson zaprezentował światu modele gitar na kolejny rok, wśród których znalazł się Les Paul Studio ‘60s Tribute.

Korpus pokryty jest mahoniem, posiada wycięte komory rezonansowe, co znacznie poprawia jej akustykę. Połączony jest techniką „Mortis & Tenon” z odchudzonym gryfem (Slim Taper), dobrze dopasowaną akcją strun, palisandrową podstrunnicą o dwunastocalowym radiusie i dwudziestoma dwoma progami medium jumbo. Zarówno gryf, jak i klonowy top pozbawione są bindingu. Trójpozycyjny przełącznik Switchcraft ułatwia wybranie przystawki (Gibson P-90 – single soap-bar) pod gryfem lub mostkiem (Nashville Tune-o-matic), wykonanym z materiału zamak. Model wyposażony jest również w cztery potencjometry – dwa „Volume” (300k liniowy) i dwa „Tone” (500k logarytmiczny). Główka przechylona jest o siedemnaście stopni. Stroiki i siodełko wykonano z Corianu, wykorzystano klucze (Vintage Kluson) ze skrzydełkami i napisem „Gibson DeLuxe”. Modele wykończone są lakierem nitrocelulozowym w pięciu wersjach kolorystycznych: Worn Ebony, Worn White, Worn Gold Top, Worn Honey Burst i Worn Cherry Burst.

LP Studio ’60s Tribute jest być uosobieniem oryginalnego Les Paula, powstałego w latach sześćdziesiątych. Niemal każda część modelu przenosi użytkownika w czasie, przypominając budowę klasycznych modeli Les Paul Standard. Lecz nie tylko wizualnie seria ‘60s Tribute prezentuje nam nutkę historii. Zaprojektowana została z myślą o muzykach studyjnych, modele są uniwersalne – zagrać więc można na nich właściwie każdy rodzaj muzyki. Wzmocniony przez mahoniowy korpus rezonans jest poprawny, co nie zmienia się po podłączeniu wzmacniacza – również wtedy usłyszeć można czyste brzmienie dźwięków gitary. Modele są wygodne dzięki subtelnie wyprofilowanym gryfom. Niezależnie od pozycji w jakiej używamy sprzętu, wydźwięk jest pozbawiony zgrzytów i innych słyszalnych błędów.

Miłym zaskoczeniem okazała się również cena modelu. Choć wydawałoby się, że kupno gitary z tej serii przekroczy nasze możliwości finansowe, to Les Paul zaskoczył nas ceną 3000 zł. Nieuchronnie pojawia się więc pytanie – czy aby na pewno przy tak niskiej cenie, ‘60s Tribute utrzymuje wysoką jakość i tradycję znanych LP Standard? Odpowiedź jest prosta: tak. Przy zaoferowaniu nam tańszego modelu, Les Paul karmi nas wielką dawką tradycji, nowoczesności i inspiracji.