Druga fala popularności

Big Muffa przyszła pod koniec lat 80tych i na początku 90tych ubiegłego wieku, kiedy to triumfy święciły zespoły grungowe. Brudne i potężne brzmienie tego efektu słychać między innymi na płytach Nirvany, Smashing Pumpkins i Mudhoney. (więcej)

Hoop opuściła rodzinę

oraz grupę wyznaniową i wyruszyła w podróż po zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. Koncertowała w różnych miejscach i podejmowała się licznych prac. Momentem zwrotnym w jej życiu było spotkanie na swej drodze rodziny Toma Waitsa. (więcej)

Metallica zagrała już

w zakładzie karnym. Było to w 2003 roku w San Quentin State Penitentiary (Kalifornia). (więcej)

Ernie Ball

był pierwszym, który chciał zainicjować produkcję grubszych strun do gitary elektrycznej. Pomysł ten odrzuciły dwa największe koncerny, Gibson i Fender. Obecnie czymś zupełnie naturalnym jest stosowanie grubszych strun dla polepszenia brzmienia gitary. (więcej)

Tagi

  • Gibson Blues King
  • Gibson L
  • Gitara
  • Gitara akustyczna
  • Akustyk
  • Instrument
  • Gibson
  • Orville Gibson
  • Vintage
  • Retro
  • Struny
  • Blues

Gibson Blues King

aki wynik uzyskalibyśmy po połączeniu współczesności z legendą? Takiego eksperymentu dokonał bowiem Gibson, tworząc model Gibson Blues King. Jest on połączeniem klasycznych instrumentów serii L small body sprzed wieku wraz z współczesnymi gitarami akustycznymi. Wynik był następujący – wspaniały model gitary elektroakustycznej, wyposażony w mniejsze i płytsze, co za tym idzie pudło rezonansowe oraz parę elementów, będących uświetnieniem instrumentu.Typ korpusu tego modelu to L-00 small body o płycie wierzchniej wykonanej z litego świerku oraz boków i tyłu pokrytych mahoniem. Ponadto znajdziemy tu również pojedynczy binding na płycie górnej i dolnej. Mahoniowy gryf wyprofilowano na kształt litery „V”. Miejsce jego łączenia to czternasty próg spośród dwudziestu palisandrowej podstrunnicy o menzurze 24 ¾ i białym zacisku strun. Z palisandru wykonano również mostek modelu. Na główce gryfu znajdziemy złote niklowane klucze mini Grover. Z palisandru wykonano również mostek modelu. W instrumencie wykorzystano niezawodną elektronikę L.R Baggs-Element Active Acoustic Pick-up System. Inkrustacje to Mother-Of-Pearl w postaci białych kropek. Na główce gryfu znajdziemy słynne białe logo Gibsona. Model dostępny jest w eleganckim odcieniu Vintage Sunburst wraz z futerałem do każdego egzemplarzu.


Modele z serii L-sercies Flat Top były niegdyś inspiracją dla artystów muzyki bluesowej. Gibson Blues King to jego następca w tej dziedzinie, świetnie nadaje się bowiem do tworzenia tego rodzaju muzyki. Gibson, który dotychczas uzyskał plakietkę wspaniałego odtwórcy najlepszych modeli sprzed lat tym razem zaryzykował, łącząc historię z teraźniejszością. Połączył najlepsze cechy serii L, która od roku 1900 cieszyła się ogromną popularnością i uznaniem wśród muzyków ze współczesną techniką, elektroniką i najlepszymi cechami dzisiejszych akustyków. Efekt? Unikalny sprzęt, świetnie nadający się do wszelkich gatunków muzycznych, zwłaszcza jednak do bluesa.