Nauka gry na gitarzeJesca Hoop pochodzi

z mormońskiej rodziny. Ten konserwatywny odłam chrześcijaństwa całkowicie odrzuca stosowanie jakichkolwiek używek, włączając w to kawę i herbatę. (więcej)

Lutnicy firmy Gibson

w najmniejszym szczególe odtworzyli ulubiony instrument akustyczny Elvisa Costello. Gitara posiada nietypową dla akustyków klonową podstrunnicę, co zdecydowanie wyróżnia ją spośród innych instrumentów tego typu. (więcej)

Zespół Queen

mimo śmierci Freddiego nie zaprzestał działalności i czynnie koncertuje grając z różnymi wokalistami. Najbardziej znanym następcą Mecurego jest Paul Rodgers, z którym zespół nagrał album studyjny i dwa koncertowe. Queen + Paul Rodgers działali w latach 2004-2009. Innym znanym wokalistą występującym z zespołem jest George Michael, który według wielu krytyków sprawdził się w tej roli wyśmienicie. (więcej)

Rodzice T-Bone

byli muzykami. To zasadniczo wpłynęło na rozwój młodego Walkera i podjęcie przez niego decyzji o zostaniu zawodowym gitarzystą. (więcej)

Tagi

  • AC/DC
  • Angus Young
  • Malcom Young
  • Gitara
  • Gitara elektryczna
  • Bon Scott
  • Brian Johnson
  • Gibson
  • Gibson SG
  • Marshall

AC/DC - początki na scenie światowej

2012-02-13 16:56
Aleksander
W roku 1973 w Australii (Sydney) bracia Angus i Malcom Young stworzyli zespół AC/DC. Pomysł na nadanie takiej nazwy wziął się z umieszczonego na maszynie do szycia siostry Margaret napis „altetnating current/direct current, co oznacza „urządzenie zdolne do pracy z oboma typami prądów”. Sądząc, że ta nazwa w pełni opisuje energię i sposób grania grupy, braci postanowili ją zatwierdzić. Mimo, że zespół zakwalifikowany został do muzyki hardrockowej i heavymetalowej, to sami członkowie nazywali się twórcami rock and rolla.
Angus Young
Angus Young, źródło: Wikipedia

Członkowie zespołu zmieniali się kilkakrotnie. W pierwotnym składzie – bracia Young, Dave Evans, Larry Van Knedt i Colin Burges – zespół dał swój pierwszy koncert 31 grudnia 1973 roku w Sydney. Rok później do zespołu dołączył Phil Rudd i Mark Evans, a Dave’a Evansa zastąpiono Bonem Scottem. Po wydaniu debiutanckiego albumu „High Voltage” w 1975 i przyjęciu do zespołu Cliffa Williamsa skład ustabilizował się. W 1977 roku AC/DC wydał „Let There Be Rock”, a dwa lata później w lipcu „Highway to Hell”. Płyta okazała się jedną z najpopularniejszych zespołu i jednocześnie ostatnią stworzoną przy udziale Bona Scotta, zmarłego już rok później. Wówczas Brian Johnson zastąpił Bona i w 1980 roku w tym składzie nagrali swój legendarny album „Back in Black”- sprzedał się w czterdziestu dwóch milionach egzemplarzy (prawie połowa w Stanach Zjednoczonych), okazał się drugim najlepiej sprzedającym się albumem w historii muzyki i najlepiej sprzedającym się wśród jakiegokolwiek zespołu. Początek tego dziesięciolecia przypieczętowała również kolejna płyta, powstała rok później – „For Those About to Rock We Salute You”. Album zajął pierwsze miejsce w zestawieniu USA. Dwa lata później AC/DC zmieniło perkusistę – zespół opuścił Phil Rudd i zastąpił go Simon Wright. Kolejne cztery albumy wydane w latach osiemdziesiątych nieustannie zajmowały miejsca w czołówce najlepszych w Stanach Zjednoczonych, jednak popularność AC/DC niespodziewanie spadła. Do formy zespół powrócił w kolejnej dekadzie po wydaniu „The Razor’s Edge”, zajmującego drugie miejsce na liście. Cztery lata później do zespołu powrócił perkusista Rudd i taki skład grupy utrzymał się do dziś.
AC/DC
AC/DC, źródło: acdc.com

Od tamtej pory AC/DC nagrało cztery albumy, kończąc na „Iron Man 2” z roku 2010. Zespół od początku swojego istnienia utrzymał swój niepowtarzalny styl, opierający się na krótkich frazach (tzw. riffach) i niezastąpionym głosie wokalisty (kolejno Bona Scotta i Briana Johnsona). W roku 2003 AC/DC wprowadzone zostało do Rock and Roll Hall Of Fame.

Komentarze

Tomek
2013-04-25 09:09:25

Tak kapela to klasyka!!! Naprawdę super... Gitarzyści są genialni.

Też chciałbym tak grać na gitarze...

Adam
2012-05-30 15:58:50

Mój też!!!

Agata
2012-02-24 17:55:00

Moja ulubiona kapela ... od zawsze! Byłam na 3 koncertach i ani razu się nie zawiodłam. Klasyka, klasyka i jeszcze raz klasyka!!!

Napisz komentarz

Drogie czytelniczki / drodzy czytelnicy.
Wszystkie komentarze są moderowane, z tego też powodu proszę nie umieszczać komentarzy obraźliwych. Komentarz nie może zawierać linków do innych stron. Wasze komentarze będą ukazywać się z pewnym opóźnieniem.