Nauka gry na gitarzeW dzieciństwie

Marshall ciężko chorował. Kiedy osiągnął sukces finansowy, sporą część swoich dochodów przekazywał na rzecz szpitala, w którym się leczył (więcej)

Steve Harris jest jedynym

członkiem zespołu Iron Maiden, który gra w nim nieprzerwanie od początku istnienia. (więcej)

Jack Black i Kyle Gass

początkowo nie przepadali za sobą i wzajemnie działali sobie na nerwy. Z biegiem czasu zaczęli akceptować dzielące ich różnice i narodziła się silna przyjaźń. (więcej)

Jacek Kaczmarski

nigdy nie był uznawany za wielkiego gitarzystę, bardziej ceniony był za teksty i przekaz. Wypracował jednak swój własny styl gry, który był rozpoznawalny na całym świecie. (więcej)

Tagi

  • Gibson
  • Les Paul
  • Gibson LP
  • Gitara
  • Gitara elektryczna
  • Humbucker
  • Mahoń
  • Robot
  • Technologia Robot
  • Automatyczne strojenie

Gibson Les Paul Standard 2010 Limited

2012-01-11 20:51
Yaro
Les Paul to zdecydowanie jeden z najczęściej ulegających ulepszeniom modeli produkcji Gibsona. Wprowadzanie innowacji z pewnością cieszy coraz to nowsze pokolenia fanów instrumentów tej firmy. Pokolenia młodsze i bardziej wymagające, podążające za nowinkami technicznymi. W roku 2010 Gibson postanowił wyposażyć swoje modele w technologię automatycznego strojenia. Wprowadzenie Robot Guitar Tubing zaowocowało powstaniem nowego LP „Standard 2010 Limited”.

Przód modelu wykonany został z klonu, z gatunku AA, a więc najwyższej jakości drewna. Tył jest mahoniowy, wyposażony w komory. Mahoniowy gryf wklejony został w korpus pod kątem pieciu stopni. Wycięto go za pomocą technologii „quarter-sawn”, co znacznie wpłynęło na jakość rezonansu oraz odporność instrumentu. Główkę przyozdobiono perłowym logiem Gibsona. Zakończona jest sześcioma kluczami Robot Tuners, stworzonych na potrzeby tego niekonwencjonalnego modelu i dbającego o przystosowanie go do automatycznego strojenia. Osprzęt to jedna z mocniejszych strony Gibsona. W tym przypadku do czynienia mamy ze standardowym Tune-o-matic wraz z występującym pojedynczo przetwornikiem piezo. Do pary zaprojektowano strunociąg, zapewniający szczytowy przepływ wibracji ze strun do korpusu modelu. W zestawie również duet strap locków, które asekurują instrument przed odpięciem się paska, upadkiem i uszkodzeniem. Trio przetworników dba o szeroko gamę brzmień instrumentu. Mowa tu o BurstBuckerze 3 przy mostku, P90H przy gryfie oraz wyżej już wspomnianym piezo w mostku. Całość pokryta została odcieniem Fireball na przodzie i Cherry Vintage Sunburst z tyłu modelu, a także po bokach i na gryfie. Do tego standardowo powleczenie lakierem nitrocelulozowym.
Gibson Les Paul Standard 2010 Limited
Gibson Les Paul Standard 2010 Limited, źródło: Gibson.com

Choć może budowa LP Standard 2010 Limited nie prezentuje się zaskakująco, to wspomniany już i wyróżniający ją na tle innych modeli system Robot Guitar zadziwi każdego użytkownika! To on przy współpracy z przetwornikami sprawuje pieczę nad całym arsenałem brzmień instrumentu. W zależności od nastroju i pomysłu na otrzymanie efektu możemy zmienić brzmienie gitary z akustycznego na akustyczne, a wszystko to wykonamy jednym ruchem! Szeroki wachlarz dźwięków obejmuje zarówno ostry crunch, dynamiczne brzmienie, jak i delikatne tony. RGT nastroi zaś model w jedną chwilę poprzez wciśnięcie przycisku. Znacznie poprawia to swobodę gry na instrumencie, inspiruje do tworzenia muzyki i pobudza kreatywność. Czy nie tego oczekujemy od naszej gitary?

Napisz komentarz

Drogie czytelniczki / drodzy czytelnicy.
Wszystkie komentarze są moderowane, z tego też powodu proszę nie umieszczać komentarzy obraźliwych. Komentarz nie może zawierać linków do innych stron. Wasze komentarze będą ukazywać się z pewnym opóźnieniem.