Nowoczesna technologia

wkracza w życie gitarzystów na dobre. O ile tuner w telefonie komórkowym nie jest niczym nowym, to stroiki polifoniczne dopiero od niedawna można spotkać w tej formie. Idealne rozwiązanie dla podróżujących i mobilnych gitarzystów i basistów. (więcej)

Nie tylko umiejętności

techniczne są warunkiem znalezienia się w gronie 100 najlepszych gitarzystów wszechczasów. Tacy gitarzyści jak Thurston Moore czy Kurt Cobain, którzy regularnie są uwzględniani w rankingu, nie są może technicznymi wymiataczami, ale potrafią swoją grą zmieniać muzyczną rzeczywistość i mają ogromny wpływ na dalszy jej rozwój. (więcej)

Jedna z gitar

z serii Modern Player firmy Fender wyposażona jest w bardzo ciekawy przetwornik nazwany Triplebucker. Jest to konstrukcja 3-cewmowa (zazwyczaj stosuje się pickupy 2 lub 1-cewkowe). Brzmienie tego przetwornika ma charakter humbuckera ale o znacznie rozszerzonym paśmie. Przystawka świetnie sprawdza się w barwach przesterowanych. Istnieje także możliwość wyłączenia jednej cewki i używania Triplebuckera jako tradycyjnego przetwornika 2-cewkowego. (więcej)

Ernie Ball

był pierwszym, który chciał zainicjować produkcję grubszych strun do gitary elektrycznej. Pomysł ten odrzuciły dwa największe koncerny, Gibson i Fender. Obecnie czymś zupełnie naturalnym jest stosowanie grubszych strun dla polepszenia brzmienia gitary. (więcej)

Tagi

  • Gitara
  • Gitara elektryczna
  • Hollow Body
  • Instrumnet
  • Struny
  • Gibson
  • Humbucker
  • ES335

Gibson ES-335 Dot Fat-Neck

Pojawienie się na rynku każdego kolejnego modelu wyprodukowanego przez Gibsona wiąże się z sukcesem oraz rewolucją. Podobnie stało się w roku 1958, kiedy świat ujrzał ES-335 Dot Fat-Neck. Jego wspaniałe oryginalne brzmienie i dobry sustain zdobyły serca gitarzystów na całym globie, czyniąc ES-335 jedną z najwspanialszych legendarnych gitar Gibsona.

Płyty wierzchnia i tylna instrumentu pokryte zostały wysokiej jakości klonem. Na korpusie znajdziemy również jednowarstwową warstwę bindingu na jego górze, tyle i bokach. Do tego niklowany osprzęt oraz mostek ABR-1 wraz ze strunociągiem Stop Bar, wykonanym z lekkiego aluminium. Jednoczęściowy mahoniowy gryf to typ Long Tenon, jego szyjka została nieco pogrubiona. Wzdłuż niego ciągnie się palisandrowa podstrunnica o dwudziestu dwóch progach oraz perłowe inkrustacje w postaci kropek. Podstrunnica wyposażona została w kremowy, jednowarstwowy binding i menzurę 23 ¾”. Główka gryfu wykonana została z ostrokrzewu i zwieńczona kluczami Vintage Tulip i słynnym złotym logiem i koroną Gibsona. Osprzęt instrumentu to para przetworników Humbuckery ’57 Classic, duet potencjometrów głośności i tonu wraz z trójpozycyjnym przełącznikiem. Do każdego egzemplarza Gibson dołączył twardy futerał. Modele dostępne są w kolorze Antique Natural.
Gwarancją jakości tego wspaniałego instrumentu jest jego prestiż wśród najlepszych muzyków na świecie – poczynając od Chucka Berry’ego, Larry’ego Carltona, aż po Freddiego Kinga czy Alvina Lee. Model jest więc uniwersalny, zadowoli każdego gitarzystę, niezależnie od tego jaki rodzaj muzyki on preferuje. Szeroka gama brzmień, ciepły sustain i głębokie brzmienie, to tylko jedne z wielu atutów, jakie zaprezentować może przed nami ES-335.