Nauka gry na gitarzeNa zużytej baterii.

Tak według wielu gitarzystów najlepiej brzmi ProCo Rat. Sygnał staje się wtedy brudniejszy i bardziej przesterowany. Taki sposób wykorzystywał między innymi Duane Allman. (więcej)

Populrność wzmacniaczy Mustang

firmy fender okazała się tak zaskakująco wysoka, że firma postanowiła wypuścić bliźniaczy model ale przeznaczony dla basistów. Tak powstał Bronco, wzmacniacz do gitary basowej z ogromnymi możliwościami i niezliczoną liczbą brzmień. (więcej)

Gary Moore grał

na różnego rodzaju gitarach. Zawsze jednak twierdził, że Gibson Les Paul to najdoskonalsza konstrukcja na świecie. (więcej)

Nie tylko design

odróżnia od siebie gitary z serii Compass firmy Yamaha. Różnią się one także budową, użytymi materiałami i co za tym idzie - brzmieniem. (więcej)

Tagi

  • Gitara
  • Gitara elektryczna
  • Instrumenty muzyczne
  • Muyzczny
  • Ostrowski
  • Vintage
  • Marka Vintage
  • Sklep muzyczny
  • Paweł Kamecki
  • 4Audio

Vintage Experience Night - wieczór z gitarą w roli głownej

2015-02-26 12:55
Adam Kaczarewski
Mała sala wrocławskiego Firleja wypełniła się już przed godziną 18. Nic dziwnego bo oto 25 lutego, w tym właśnie miejscu odbyło się jedno z najciekawszych wydarzeń gitarowych ostatnich miesięcy. Mowa oczywiście o Vintage Experience Night - niecodziennym spotkaniu przesiąkniętym gitarowymi riffami, solówkami i doskonałą muzyką.

Vintage Experience Night to impreza zorganizowana przez dystrybutora marki Vintage – firmę Audiostacja. Wrocławskie spotkanie zorganizowała Szkoła Rock & Heavy Metal, prowadzona przez znakomitego lutnika Pawła Kameckiego oraz Sklep MUZYCZNY.PL – największy dealer gitar Vintage w Polsce.

Warto więc przyjrzeć się brytyjskiemu producentowi, który w ostatnich latach przebojem podbija gitarowy rynek. Gitary i basy Vintage powstały z myślą o początkujących i średnio zaawansowanych gitarzystach, którzy są jednak świadomi tego, że aby grać trzeba mieć solidny sprzęt i nie koniecznie wydawać na niego majątek. Takie są właśnie instrumenty Vintage świetnie wykonane, doskonale brzmiące, a stosunek jakości do ceny wydaje się być najkorzystniejszy na rynku. Firmę założył Trevor Wilkinson, genialny brytyjski lutnik, który jest także twórcą profesjonalnych mostków, kluczy i hardware'u gitarowego. To właśnie Trevor czuwa nad jakością instrumentów, co jest już wystarczającą gwarancją by uwierzyć, że mamy do czynienia z najlepszym wykonaniem.Wszyscy, którzy odwiedzili Ośrodek Działań Artystycznych "Firlej", mogli zapoznać się z gitarami i basami Vintage, a także usłyszeń jak sprawdzają się w scenicznym "w boju".
Gitary Vintage dostarczył na prezentację sklep muzyczny.pl
Gitary Vintage dostarczył na prezentację sklep muzyczny.pl, źródło: muzyczny.pl

Spotkanie rozpoczęło się od rzeczowej prezentacji instrumentów, a prezentował nie byle kto na scenie obok przedstawicieli firmy Audiostacja pojawili się tacy znakomici muzycy jak:

Krzysztof Ścierański
Uznawany za jednego z najlepszych basistów w naszym kraju. Muzyk od lat współpracuje z gwiazdami polskiej sceny. W sowim muzycznym CV ma współpracę z artystami reprezentującymi różne style muzyczne, jak Ewa Bem, Tomasz Stańko, Marek Grechuta, John Porter, Jan Pluta, Republika, Marek Wilczyński oraz zespół Wilki. Aktualnie grywa z Bernardem Maselim a także Zbigniewem Jakubkiem, Markiem Napiórkowskim i Markiem Radulim.
Krzysztof Ścierański
Krzysztof Ścierański, źródło: muzyczny.pl

Krzysztof "Partyzant" Toczko
"Partyzant" śmiało zasługuje na miano legendy - bliski współpracownik zespołu Dżem i wieloletni gitarzysta zespołu Zdrowa Woda, człowiek z ogromnym doświadczeniem. Jest jednym z najlepszych gitarzystów grających techniką tappingu oburęcznego. Jego innowacyjny sposób artykulacji zainspirował wielu gitarzystów młodego pokolenia. Wielka osobowość muzyczna.
Krzysztof
Krzysztof "Partyzant" Toczko, źródło: muzyczny.pl

Krzysztof Wałecki
Charyzmatyczny, obdarzony znakomitym, rockowym głosem wokalista i gitarzysta formacji Vintage. W latach 1995 – 2000 udzielał się w legendarnym zespole Odział Zamknięty. Muzyk związany z marką Vintage, bardzo często sięga po te instrumenty na scenie i w studiu nagraniowym. To właśnie gitary brytyjskiego producenta ukształtowały charakterystyczne brzmienie zespołu.
Krzysztof Wałecki
Krzysztof Wałecki, źródło: muzyczny.pl

Następnym punktem spotkania były warsztaty gitarowe, które poprowadził "Partyzant". W warsztatach wzięli udział młodzi gitarzyści, którzy poznawali tajniki improwizacji, odpowiedniej artykulacji i budowy odpowiedniego "klimatu" podczas swojej gry. Warto zwrócić uwagę na znakomity talent dydaktyczny pana Krzysztofa i pasję z jaką przekazywał swoje doświadczenie i umiejętności młodym ludziom. Warsztaty zakończone zostały konkursem, którego nagrodą był profesjonalny kabel gitarowy 4Audio, ufundowany przez sklep Muzyczny.pl.
Warsztaty pod czujnym okiem
Warsztaty pod czujnym okiem "Partyzanta", źródło: muzyczny.pl

Gitara to także strona techniczna, doprowadzenie instrumentu do stanu, w którym będzie grało się najwygodniej a brzmienie będzie najlepsze. W tym momencie na scenie pojawił się Pan Paweł Kemecki. Jeden z najlepszych lutników w Polsce, który ma na swoim koncie współprace z polskimi i zagranicznymi gigantami gitary. Na stałe pracuje z takimi zespołami i artystami jak Behemoth, Vader, Acid Drinkers, Perfect, Lech Janerka. Pan Paweł może pochwalić się wieloma innowacyjnymi pomysłami związanymi z budową instrumentów. Ogromne doświadczenie i blisko 30-letnia praktyka sprawiają, że gitary z logo "Kamecki" cenione są nie tylko w Polsce ale i za granicą.

Pan Paweł pokazał zgromadzonym jak w prosty sposób przystosować ulubiony instrument by brzmiał doskonale, stroił, a gra na nim stawała się przyjemnością. Szkolenie objęło także budowę gitary, ustawianie menzury, wysokości strun i krzywizny gryfu. Świetna lekcja dla wszystkich, którzy chcą samodzielnie i "pod siebie" wyregulować wiosło i przystosować je do swoich potrzeb.
Paweł Kamecki
Paweł Kamecki, źródło: muzyczny.pl

Na tego typu wydarzeniu nie mogło zabraknąć jednego z najbardziej zasłużonych ludzi związanych z polską scena muzyczną. Adam Laboga – człowiek – legenda, który jako pierwszy w Polsce zaczął budować profesjonalne wzmacniacze gitarowe i z powodzeniem prowadzi firmę do dziś. Na produktach Labogi grają już nie tylko gwiazdy polskiego rocka i metalu, ale także zagraniczni muzycy szukający doskonałego i unikatowego brzmienia. Pan Adam dostarczył także swoje wzmacniacze na potrzeby prezentacji.
Paweł Kamecki i Adam Laboga
Paweł Kamecki i Adam Laboga , źródło: muzyczny.pl

Impreza zakończyła się wspólnym jammowaniem panów Ścierańskiego, Wałeckiego i Toczko. Za sekcję rytmiczną opowiedziany był syn "Partyzanta" – Mikołaj Toczko, który popisywał się świetną techniką gry na cajonie.
Mikołaj Toczko
Mikołaj Toczko, źródło: muzyczny.pl

Mistrzowskie jam session
Mistrzowskie jam session, źródło: muzyczny.pl

Napisz komentarz

Drogie czytelniczki / drodzy czytelnicy.
Wszystkie komentarze są moderowane, z tego też powodu proszę nie umieszczać komentarzy obraźliwych. Komentarz nie może zawierać linków do innych stron. Wasze komentarze będą ukazywać się z pewnym opóźnieniem.