Frank Zappa był

autorem wielu cytatów, które na stałe weszły do popkultury. Potrafił w kilku słowach trafnie i kąśliwie skomentować otaczająca go rzeczywistość. (więcej)

Zakk Wylde

Jest wierny połączeniu gitar Gibsona i wzmacniaczy Marshalla. Ta najbardziej klasyczna konfiguracja sprzętowa wydaję się być stworzona dla Zakkka, jego potężne i ostre brzmienie to zasługa jego fantastycznej techniki gry i wspomnianego sprzętu. (więcej)

Jeff Beck był muzykiem

legendarnej grupy The Yardbirds. Zastąpił w niej innego gitarowego mistrza - Erica Claptona. Następnie miejsce Becka zajął legendarny Jimmy Page. (więcej)

Harrison czuł się niedoceniany

jako autor tekstów i piosenek. Wiele z jego pomysłów nie zostało zrealizowanych w czasie współpracy z The Beatles. Kompozytorski prym wiedli w zespole głównie Lennon i McCartney, którzy zdominowali twórczość legendarnej czwórki z Liverpoolu. (więcej)

Tagi

  • Gitara
  • Gitara elektryczna
  • Instrumenty muzyczne
  • Muyzczny
  • Ostrowski
  • Vintage
  • Marka Vintage
  • Sklep muzyczny
  • Paweł Kamecki
  • 4Audio

Vintage Experience Night - wieczór z gitarą w roli głownej

Mała sala wrocławskiego Firleja wypełniła się już przed godziną 18. Nic dziwnego bo oto 25 lutego, w tym właśnie miejscu odbyło się jedno z najciekawszych wydarzeń gitarowych ostatnich miesięcy. Mowa oczywiście o Vintage Experience Night - niecodziennym spotkaniu przesiąkniętym gitarowymi riffami, solówkami i doskonałą muzyką.

Vintage Experience Night to impreza zorganizowana przez dystrybutora marki Vintage – firmę Audiostacja. Wrocławskie spotkanie zorganizowała Szkoła Rock & Heavy Metal, prowadzona przez znakomitego lutnika Pawła Kameckiego oraz Sklep MUZYCZNY.PL – największy dealer gitar Vintage w Polsce.

Warto więc przyjrzeć się brytyjskiemu producentowi, który w ostatnich latach przebojem podbija gitarowy rynek. Gitary i basy Vintage powstały z myślą o początkujących i średnio zaawansowanych gitarzystach, którzy są jednak świadomi tego, że aby grać trzeba mieć solidny sprzęt i nie koniecznie wydawać na niego majątek. Takie są właśnie instrumenty Vintage świetnie wykonane, doskonale brzmiące, a stosunek jakości do ceny wydaje się być najkorzystniejszy na rynku. Firmę założył Trevor Wilkinson, genialny brytyjski lutnik, który jest także twórcą profesjonalnych mostków, kluczy i hardware'u gitarowego. To właśnie Trevor czuwa nad jakością instrumentów, co jest już wystarczającą gwarancją by uwierzyć, że mamy do czynienia z najlepszym wykonaniem.Wszyscy, którzy odwiedzili Ośrodek Działań Artystycznych "Firlej", mogli zapoznać się z gitarami i basami Vintage, a także usłyszeń jak sprawdzają się w scenicznym "w boju".Spotkanie rozpoczęło się od rzeczowej prezentacji instrumentów, a prezentował nie byle kto na scenie obok przedstawicieli firmy Audiostacja pojawili się tacy znakomici muzycy jak:

Krzysztof Ścierański
Uznawany za jednego z najlepszych basistów w naszym kraju. Muzyk od lat współpracuje z gwiazdami polskiej sceny. W sowim muzycznym CV ma współpracę z artystami reprezentującymi różne style muzyczne, jak Ewa Bem, Tomasz Stańko, Marek Grechuta, John Porter, Jan Pluta, Republika, Marek Wilczyński oraz zespół Wilki. Aktualnie grywa z Bernardem Maselim a także Zbigniewem Jakubkiem, Markiem Napiórkowskim i Markiem Radulim.Krzysztof "Partyzant" Toczko
"Partyzant" śmiało zasługuje na miano legendy - bliski współpracownik zespołu Dżem i wieloletni gitarzysta zespołu Zdrowa Woda, człowiek z ogromnym doświadczeniem. Jest jednym z najlepszych gitarzystów grających techniką tappingu oburęcznego. Jego innowacyjny sposób artykulacji zainspirował wielu gitarzystów młodego pokolenia. Wielka osobowość muzyczna. Krzysztof Wałecki
Charyzmatyczny, obdarzony znakomitym, rockowym głosem wokalista i gitarzysta formacji Vintage. W latach 1995 – 2000 udzielał się w legendarnym zespole Odział Zamknięty. Muzyk związany z marką Vintage, bardzo często sięga po te instrumenty na scenie i w studiu nagraniowym. To właśnie gitary brytyjskiego producenta ukształtowały charakterystyczne brzmienie zespołu. Następnym punktem spotkania były warsztaty gitarowe, które poprowadził "Partyzant". W warsztatach wzięli udział młodzi gitarzyści, którzy poznawali tajniki improwizacji, odpowiedniej artykulacji i budowy odpowiedniego "klimatu" podczas swojej gry. Warto zwrócić uwagę na znakomity talent dydaktyczny pana Krzysztofa i pasję z jaką przekazywał swoje doświadczenie i umiejętności młodym ludziom. Warsztaty zakończone zostały konkursem, którego nagrodą był profesjonalny kabel gitarowy 4Audio, ufundowany przez sklep Muzyczny.pl.Gitara to także strona techniczna, doprowadzenie instrumentu do stanu, w którym będzie grało się najwygodniej a brzmienie będzie najlepsze. W tym momencie na scenie pojawił się Pan Paweł Kemecki. Jeden z najlepszych lutników w Polsce, który ma na swoim koncie współprace z polskimi i zagranicznymi gigantami gitary. Na stałe pracuje z takimi zespołami i artystami jak Behemoth, Vader, Acid Drinkers, Perfect, Lech Janerka. Pan Paweł może pochwalić się wieloma innowacyjnymi pomysłami związanymi z budową instrumentów. Ogromne doświadczenie i blisko 30-letnia praktyka sprawiają, że gitary z logo "Kamecki" cenione są nie tylko w Polsce ale i za granicą.

Pan Paweł pokazał zgromadzonym jak w prosty sposób przystosować ulubiony instrument by brzmiał doskonale, stroił, a gra na nim stawała się przyjemnością. Szkolenie objęło także budowę gitary, ustawianie menzury, wysokości strun i krzywizny gryfu. Świetna lekcja dla wszystkich, którzy chcą samodzielnie i "pod siebie" wyregulować wiosło i przystosować je do swoich potrzeb.Na tego typu wydarzeniu nie mogło zabraknąć jednego z najbardziej zasłużonych ludzi związanych z polską scena muzyczną. Adam Laboga – człowiek – legenda, który jako pierwszy w Polsce zaczął budować profesjonalne wzmacniacze gitarowe i z powodzeniem prowadzi firmę do dziś. Na produktach Labogi grają już nie tylko gwiazdy polskiego rocka i metalu, ale także zagraniczni muzycy szukający doskonałego i unikatowego brzmienia. Pan Adam dostarczył także swoje wzmacniacze na potrzeby prezentacji. Impreza zakończyła się wspólnym jammowaniem panów Ścierańskiego, Wałeckiego i Toczko. Za sekcję rytmiczną opowiedziany był syn "Partyzanta" – Mikołaj Toczko, który popisywał się świetną techniką gry na cajonie.