Pracownicy firmy Fender

w najmniejszym szczególe odtworzyli wszystkie zarysowania i zadrapania na korpusie i gryfie gitary, które znajdowały się na oryginalnym Jaguarze Cobaina (więcej)

David Murray

jest miłośnikiem golfa. Wolne chwile uwielbia spędzać na polu golfowym. Jego ulubionym miejscem wypoczynku są Hawaje. (więcej)

Oryginalna konstrukcja

gitary Yamaha SA2200 sprawiła, że instrument stał się znakomitą alternatywą dla popularnych Gibsonów z serii ES. Yamehę docenili zarówno muzycy jazzowi, ale tez bluesmani i gitarzyści rockowi. Uniwersalność gitary dostrzegli także realizatorzy dźwięku, którzy często przyznają, że praca z tym instrumentem to prawdziwa przyjemność. (więcej)

Nowoczesne gitary

coraz śmielej wkraczają na muzyczny rynek. Jednak to czas zweryfikuję przydatność i wpływ na rozwój muzyki tych "kosmicznych" wynalazków. (więcej)

Tagi

  • Ibanez RG3550MZ
  • Gitara
  • Girata elektryczne
  • Muzyka
  • Rock
  • Instrumenty muzyczne
  • Muztczny
  • RG
  • Prestige
  • Japan

Ibanez RG3550MZ GK Prestige - gitara elektryczna

banez to część koncernu Hoshino Gakki, którego korzenie sięgają roku 1908. Wówczas firma była częścią księgarni Hoshino Shoten. Produkcję instrumentów oraz akcesoriów muzycznych rozpoczęto w roku 1935, sam Ibanez jednak zyskał popularność w latach sześćdziesiątych. Pod koniec lat siedemdziesiątych marka rozpoczęła produkcję gitar według własnych pomysłów. Seria RG popularnego producenta w roku 2012 obchodziła swoje dwudziestopięciolecie. Jednym z jego przedstawicieli jest Ibanez RG3550MZ GK serii Prestige. Jest to jedna z najlepszych jakościowo linii producenta. Jej modele składane są pod okiem lutników w Japonii z wysokiej jakości materiałów oraz przy wykorzystaniu najnowszej technologii sprzętów.

Konstrukcja instrumentu to bolt-on z pięcioczęściowym gryfem Super Wizard HP wkręconym w korpus. Gryf wykonany został z klonu i orzecha z tytanowym wzmocnieniem typu KTS. Korpus to wysokiej jakości drzewo lipowe. Z klonu wykonano podstrunnicę o dwudziestu czterech progach typu jumbo i menzurze wartości dwudziestu pięciu i połowy cala. Mostek modelu to Edge-Zero. Ulokowano przy nim niezawodny DiMarzio Tone Zone, po środku instrumentu znajdziemy DiMarzio True Velvet, przy gryfie zaś DiMarzio Air Norton. Do tego pięciopozycyjny przełącznik oraz kontrolery volume i tone. Stylowa główka modelu zwieńczona jest kluczami Gotoh. Instrument wykończony jest na wysoki połysk w odcieniu Galaxy Black. RG3350MZ cieszy oko swoją nowoczesnością i precyzyjnym wykonaniem. Dostosowuje się do gustów i preferencji wielu muzyków, którzy stawiają nie tylko na doskonałe brzmienie, ale i elegancki design i gwarancję długiej żywotności gitary.