Nauka gry na gitarzePraktycznie każdy

wzmacniacz gitarowy ma swoje źródło w konstrukcjach Fendera. Przykładowo - Pierwszy Marshall został zbudowany na układzie Fendera Bassmana, a pierwsze konstrukcje Mesa-Boogie to nic innego jak zmodyfikowany Fender Princeton. (więcej)

W latach 90tych

ubiegłego wieku Dave Gahan zerwał z wizerunkiem "grzecznego chłopca", który przylgnął do niego w poprzedniej dekadzie. Artysta zapuścił włosy i brodę a jego zachowania sceniczne stały się bardziej prowokacyjne. "Wymarzony idol rodziców nastolatek" raz na zawsze zmienił swój image. (więcej)

Firma Yamaha

jest światowym liderem jeśli chodzi o wprowadzanie nowoczesnych technologii i łączenie ich z tradycyjnymi rozwiązaniami. Seria gitar elektroakustycznych APX wyposażona w system Acoustic Resonance Transducer, cechuje się fantastycznym brzmieniem, a bardzo wygodny gryf przypadł do gustu gitarzystom elektrycznym, którzy przyzwyczajeni są do niskiej akcji strun i wąskiej szyjki. (więcej)

Do dnia dzisiejszego

Yamaha C40 pozostaje najpopularniejszą gitarą klasyczną na świecie. Składa się na to bardzo dobra jakość wykonania, doskonałe brzmienie i atrakcyjna cena. Popularną C40 docenili zarówno początkujący jak i profesjonaliści. (więcej)

Tagi

 • Armstrong
 • Billie Joe
 • Green Day
 • The Network
 • Foxboro Hot Tubs
 • Pinhead Gunpowder
 • Punk
 • Punk-Rock
 • Pop-Punk
 • Gitara
 • Gitarzysta

Billie Joe Armstrong - amerykański muzyk punk-rockowy

2013-06-27 10:52
anita
Billie Joe Armstrong urodził się 17 lutego 1972 roku w Oakland w Kalifornii. Zasłynął jako wokalista i gitarzysta w znanym zespole Green Day. Wraz z członkami zespołu jest także właścicielem niezależnej wytwórni Adeline Records oraz częścią The Network, Foxboro Hot Tubs i Pinhead Gunpowder.

Billie Joe dorastał w Rodeo w Kalifornii jako najmłodsze z sześciorga dzieci Andrewa Armstronga i Ollie Jackson. Kiedy Billie miał zaledwie dziesięć lat jego ojciec, muzyk jazzowy i kierowca Safeway Inc, zmarł na raka przełyku. Lata później artysta skomponował utwór "Wake Me Up When The September Ends", wykonany ku pamięci zmarłego Andy'ego.
Billie Joe Armstrong
Billie Joe Armstrong, źródło: Wikipedia

Przygodę z muzyką Armstrong rozpoczął w szkole podstawowej, gdzie nauczycielka zechęciła go do wykonania utworu "Look For Love" dla Fiat Records. Tuż po śmierci ojca poznał Mike Dirnta, z którym zaprzyjaźnił się i podzielił uwielbienie do muzyki. Duży wpływ miały na niego wówczas brzmienia punk rocka, którym zainteresowali go bracia, a także The Replacements i Husker Du. Po raz pierwszy Joe wystąpił na żywo w Rod's Hickory Pit w roku 1987. W wieku piętnastu lat wraz z Mikem, Johnem Kiffmeyerem i Alem Sobrante stworzył zespół Sweet Children. W roku 1988 grupa zmieniła nazwę na Green Day, wówczas także wydali swoją debiutancką EPkę "1,000 Hours". Pierwszy krążek "39/Smooth" powstał rok później. Niedługo potem Billie Joe otrzymał propozycję dołączenia do Rancid, jednak Armstrong nie zdecydował się z powodu pasma sukcesów i wzrostu popularności jakim szczycił się wówczas Green Day. Była to dobra decyzja - zespół okrzyknięty został wkrótce najpopularniejszym lat dziewięćdziesiątych i pierwszej dekady nowego stulecia, sprzedając nagrania w nakładzie sześćdziesięciu milionów.
Billie Joe Armstrong
Billie Joe Armstrong, źródło: Wikipedia

Armstrong poświęcał się także współpracy z wieloma innymi artystami. Był współtwórcą utworów The Go-Go - "Unforgiven", Rancid - "Radio", Melissy Auf der Maur - "Do Miss America". Ponadto był producentem albumu The Riverdales. Zaangażowany był także w projekt The Network - "Money Money 2020", wydany dla Adeline Record.W roku 2002 artysta odbył podróż do Nowego Jorku w celu rozjaśnienia umysłu i znalezienia inspiracji, którą wykorzystałby do tworzenia nowych tekstów utworów. Wynajął małe mieszkanie w East Villgage na Manhattanie, spędzając dnie na długich spacerach i uczestnictwie w jam sessions.

2 lipca 1994 Billie Joe poślubił Adrienne Nesser, matkę dwójki jego dzieci - Josepha Marciano i Jakoba Dangera.

Napisz komentarz

Drogie czytelniczki / drodzy czytelnicy.
Wszystkie komentarze są moderowane, z tego też powodu proszę nie umieszczać komentarzy obraźliwych. Komentarz nie może zawierać linków do innych stron. Wasze komentarze będą ukazywać się z pewnym opóźnieniem.