Nauka gry na gitarzePrawdziwe nazwisko Jacka

to John Anthony Gillis. Przewrotna natura gitarzysty skłoniła go do przyjęcia nazwiska od swojej żony Meg. (więcej)

Oryginalna konstrukcja

gitary Yamaha SA2200 sprawiła, że instrument stał się znakomitą alternatywą dla popularnych Gibsonów z serii ES. Yamehę docenili zarówno muzycy jazzowi, ale tez bluesmani i gitarzyści rockowi. Uniwersalność gitary dostrzegli także realizatorzy dźwięku, którzy często przyznają, że praca z tym instrumentem to prawdziwa przyjemność. (więcej)

Firma Gibson

postawiła w ostatnich latach na reedycję kultowych modeli z wcześniejszych lat. Instrumenty te od zawsze budziły zachwyt muzyków a ich oryginalne wersje krążą na aukcjach za ogromne pieniądze. (więcej)

Santana w pierwszych latach

kontaktu z muzyką grał na skrzypcach. Powodem zamiany ich na gitarę był… nieznośny zapach instrumentu. (więcej)

Tagi

  • Trey Azagthoth
  • Gitarzysta
  • Muzyk
  • Kompozytor
  • Muzyka
  • Muzyczny
  • Gitara
  • Gitara elektryczna
  • Metal

Trey Azagthoth - amerykański gitarzysta deathmetalowy

2013-06-10 15:45
tommy85
Trey Azagthoth, a właściwie George Emmanuel III urodził się 26 marca 1956 roku w Waszyngtonie. Popularność artysta uzyskał dzięki współpracy z Morbid Angel - death metalowej grupy z Florydy. W zespole muzyk realizuje się poprzez grę na gitarze, instrumentach klawiszowych, a także sporadycznym wykorzystywaniu swoich umiejętności wokalnych.

Swoją przygodę z muzyką Trey rozpoczął w wieku szesnastu lat. Jak sam przyznał, wpływowymi postaciami na jego karierę muzyczną i ukształtowany gust ma muzyka Eddiego Van Halena, Randy'ego Rhoadsa oraz Mozarta. Jego najpopularniejsze solówki zagrane na gitarze podczas współpracy z Morbid Angels z szóstego krążka "Formulas Fatal to the Flesh" pojawiły się dwa albumy później na drugim dysku albumu "Heretic".
Trey Azagthoth
Trey Azagthoth, źródło: Wikipedia

Gra artysty obfituje w użycie licznych efektów, takich jak tapping palcami, częste wykorzystywane pedałów Morley Wah-Wah. Wyjące gitarowe sola charakteryzują się wyrazistym i mocnym brzmieniem, które przez wiernych fanów uważane jest za znak rozpoznawczy Treya.

W życiu prywatnym muzyk interesuje się animą - "Sailor Moon", czy "Gundam" - oraz grami komputerowymi - "The Doom" i "Quake", "Street Fighter", "Devil May" i "Legacy of Kain".

Magazyn "Decibel" uplasował gitarzystę na pierwszym miejscu listy dwudziestu najlepszych artystów death metalowych. Ponadto zajął siódme miejsce w "100 Greatest Metal Guitarists", książce Joela McIvera opublikowanej w 2009 roku.

Napisz komentarz

Drogie czytelniczki / drodzy czytelnicy.
Wszystkie komentarze są moderowane, z tego też powodu proszę nie umieszczać komentarzy obraźliwych. Komentarz nie może zawierać linków do innych stron. Wasze komentarze będą ukazywać się z pewnym opóźnieniem.