
Gibson Randy Rhoads LP Custop, źródło: Gibson.com
Instrument wykonany został z drewna klonowego, korpus – jak za czasów LP Custom z 1974 roku – posiada trzy warstwy, dwie mahoniowe i jedną klonową. Gryf posiada trzy części i wykonany został z mahoniu, do tego podstrunnica z hebanu (wraz z perłowymi prostokątnymi markerami), dwadzieścia dwa progi Medium Jumbo oraz główka odchylona o siedemnaście stopni. W zestawie znajdziemy również przetworniki „Super ’74 Humbucker” wraz z dwoma potencjometrami („volume” i „tone”), trójpozycyjny przełącznik i gniazdo wejściowe Switchcraft. Kolejnie kultowy duet – mostek Tune-o-matic wraz ze strunociągiem StopBar. Ponadto klucze Schaller M6, cechujące ten model gitary Strap Locki Schaller GP, a także sześciowarstwowy binding na krawędziach, czterowarstwowy na korpusie i pięciowarstwowy na główce. Sto pierwszych sztuk postarzono ręcznie, kolejne dwieście za pomocą Gibson Custom VOS.

Randy Rhoads, źródło: Wikipedia
Utrzymaniu modelu w klimacie lat siedemdziesiątych, a także uzyskaniu estetyki posłużyły pozłacane elementy sprzętu. Główka ozdobiona została perłowym logiem firmy, inkrustowane w kształcie rozdzielonego diamentu. Modele pokryte zostały lakierem nitrocelulozowym w odcieniu „Randy Rhoads White”, co nadaje im pożółkły, stary i pierwotny wygląd.
Humbuckery, które początkowo zostały zastosowane w prototypie gitary przyczyniły się do czystego i gwałtownego brzmienia instrumentu, a odchylona główka zwiększa jego sustain. Dźwięk jest uniwersalny – delikatny, agresywny. Zarówno brzmienie jak i estetyka wykonania zasługują na duży ukłon w kierunku twórców,