Maryla Rodowicz czekała rok

na niepowtarzalny model gitary firmy Gibson wart 30 tys. zł. (więcej)

Richard Thompson

już w młodym wieku przejawiał wielkie ambicje twórcze. Kiedy rozpoczął pracę z zespołem Fairport Convention, który grał głównie covery, chciał włączyć do repertuaru swoje kompozycje. Nie podobało się to producentowi zespołu. (więcej)

Histora firmy Hoyer

zaczyna się na teranie dzisiejszych Czech. Marka kojarzona jako niemiecka, narodziła się na terenie naszych południowych sąsiadów. (więcej)

Miał zaskakującą umiejętność

łączenia popowych melodii i ciężkich rockowych brzmień. Mowa o Kurcie Cobainie, który w wielu wywiadach przyznawał się, że słucha bardzo różnej muzyki. Łączenie punkowej energii i melodyjnych refrenów stały się kluczem do sukcesu Nirvany. (więcej)

Tagi

  • Anti-Effect
  • Chaosound
  • Efekt gitarowy
  • Kostka podłogowa
  • Muzyka
  • Struny
  • Gitara elektryczna
  • Instrumenty muzyczne
  • Muzyczny

Anti-Effect - "łamacz" brzmienia gitarowego

Każdy gitarzysta dąży do maksymalnego polepszenia brzmienia swojego instrumentu. Dzięki temu rynek gitarowy kwitnie a producenci prześcigają się w najróżniejszych rozwiązaniach wprowadzając najnowocześniejsze technologie. Ale czy „polepszenie” brzmienia oznacza jego upiększenie? Muzyka gitarowa zawsze stała w opozycji do naturalnego ładu i porządku, zawsze była formą buntu przeciwko temu co powszechnie akceptowane i tolerowane. Przed Państwem – Anti-Effect, prawdziwy „ubrzydzacz” gitarowego soundu!

Jak twierdzą sami twórcy tej niebagatelnej maszynki, efekt powstał jako hołd dla rock'n'rollowego przełamywania barier i jest swoistą rewolucją w pudełku. Jak działa? Co robi z gitarowym brzmieniem? Jak z niego korzystać? Mam nadzieję, że ten artykuł szybko, łatwo i przyjemnie przybliży Wam możliwości tego magicznego efektu, który powstał w niewielkiej manufakturze w Polsce.Wspomniany polski producent Anti-Effect'u to firma Chaosound, która bardzo rygorystycznie podchodzi do doboru podzespołów i ogólnej jakości oferowanego sprzętu. Mamy więc pewność, że kostka nie zawiedzie nas w momencie najbardziej dzikich, scenicznych uniesień. Solidna obudowa o minimalistycznym designie mówi nam wprost - to efekt do grania i ciężkiej pracy a nie zabawka, która ma ładnie wyglądać i .... rozsypać się po kilku solidnych "kopniakach". Zresztą w czasach, gdy zalewają nas tanie kolorowe pudełeczka prosto z Chin, ten surowy, nieokrzesany wygląd wydaje się być ogromną zaletą!

Co robi Anti-Effekt? Właśnie - jego podstawową funkcją jest psucie, a nawet niszczenie sygnału płynącego z gitary do wzmacniacza. To takie kontrolowane uszkodzenie toru elektroakustycznego, które brzmi jakby Twoja gitara, kabel lub wzmacniacz po prostu się psuły. Dziwne? Niedorzeczne? Nic bardziej mylnego! Kostka brzmi wyśmienicie, nadaje ekspresji i niesamowitego klimatu twojej muzyce. To prawdziwy, sceniczny "AS w rękawie", który zachwyci wszystkich lubiących eksperymentować i poszerzać swoje brzmieniowe horyzonty.

Komentarze

CHAOSOUND
2013-03-23 12:51:44

Dziękujemy i zapraszamy: www CHAOSOUND dot COM