Nauka gry na gitarzePracownicy firmy Fender

w najmniejszym szczególe odtworzyli wszystkie zarysowania i zadrapania na korpusie i gryfie gitary, które znajdowały się na oryginalnym Jaguarze Cobaina (więcej)

Istotną sprawą jest

by tuner gitarowy w formie stomp-boxa był "niewidzialny" i "niesłyszalny" w torze sygnałowym między gitarą a wzmacniaczem. Digitech HT6, wyposażony w prawdziwy bypas, nie ingeruje w brzmienie gitary i jest całkowicie neutralny dla sygnału. (więcej)

Prawdziwe nazwisko Jacka

to John Anthony Gillis. Przewrotna natura gitarzysty skłoniła go do przyjęcia nazwiska od swojej żony Meg. (więcej)

Gitara Mascisa

ma dość specyficzne ustawienia, które odbiegają od powszechnie przyjętego ideału. Struny w jego Jazzmasterze ustawione są bardzo wysoko, dzięki temu brzmienie jest niezwykle potężne. (więcej)

Tagi

 • Lemmy Klimister
 • Motorhead
 • Muzyk
 • Basista
 • Gitarzysta
 • Kompozytor
 • Wokalista
 • Bas
 • Gitara basowa
 • Rickenbacker
 • Rock
 • Metal

Lemmy Klimister - lider zespołu Motorhead

2013-03-10 11:18
punkrocker
Lemmy Klimister to artystyczny pseudonim urodzonego w wigilię 1945 roku w Stoke-on-Trent Iana Frasera Kilmistera. Najwcześniejszym, choć nieświadomym momentem kulminacyjnym w życiu młodego Lemmy'ego było opuszczenie rodziny przez ojca Iana, pastora, gdy chłopiec miał zaledwie trzy miesiące. W późniejszych latach zaskutkowało to nienawiścią do religii. Jako nastolatek artysta zainteresował się brzmieniami rocka. Zainspirowała go ona do nauki gry na gitarze, grał wówczas w lokalnych zespołach.

Wkrótce zatrudniony został w zespole Hawkwind, co było pierwszym jego profesjonalnym podejściem do muzyki. W grupie realizował się również sporadycznie jako wokalista. W tym samym czasie muzyk uzależnił się od narkotyków, amfetaminy. Podczas trasy koncertowej po Ameryce Północnej na granicy Kanady i USA Lemmy zatrzymany został za posiadanie siarczanu amfetaminy. Zarzuty wycofano, gdyż wówczas narkotyk ten legalny był na kanadyjskim terenie. Dochodzenie zatrzymało jednak pracę zespołu, koniecznie było odwołanie występów, przez co koledzy z grupy zdenerwowali się na Iana, ostatecznie wyrzucając go z Hawkwind.

Kolejnym etapem jego kariery były poszukiwania muzyków, chcących stworzyć nowy zespół. Utworzył więc Motorhead, którego nazwę zapożyczył z napisanej przez siebie piosenki, pełniąc w nim rolę zarówno gitarzysty, jak i wokalisty. Chcąc oderwać się od etykiety Hawkwind, uczynił Motorhead skupiającym się wokół energicznego, zadziornego brzmienia, którego korzenie sięgają punk rocka. W ten sposób muzyka zespołu wyznaczyła kierunki trash metalu. W Anglii grupa zdobyła ogromny sukces, a sam Lemmy stał się największym idolem heavy metalowców na całym świecie. Po latach intensywnej pracy Motorhead nieco zwolniło, a Ian poświęcił się współpracy z innymi muzykami nad różnymi projektami - w tym "Probot" Dave'a Grohla. Ponadto stał się autorem swojej autobiografii "Biała Gorączka".


W roku 2006 Lemmy znalazł się na liście "100 najlepszych wokalistów" wg "Hit Parader". Trzy lata później zajął dwudzieste drugie miejsce w rankingu "50 najlepszych heavy metalowych frontmanów", sporządzonego przez "Roadrunner Records".
Lemmy Klimister - lider zespołu Motorhead

Lemmy Klimister - lider zespołu Motorhead

Napisz komentarz

Drogie czytelniczki / drodzy czytelnicy.
Wszystkie komentarze są moderowane, z tego też powodu proszę nie umieszczać komentarzy obraźliwych. Komentarz nie może zawierać linków do innych stron. Wasze komentarze będą ukazywać się z pewnym opóźnieniem.