Nauka gry na gitarzeKoncerty z cyklu

"Nowe brzmienie" organizowane przez Radio Wrocław, z każdą kolejna edycją cieszą się większym zainteresowaniem. Ciekawostką jest fakt, że obok znanych zespołów i wykonawców, na scenie mają szanse zaistnieć młodzi artyści. (więcej)

Kaczmarski był praworęczny

jednak na gitarze grał jak osoba leworęczna. Nie przekładał przy tym strun i strun, przez co ich układ był odwrotnie niż w standardowych gitarach. Kaczmarski sam przyznał się do tego, że leworęczna gra wynikła z jego niewiedzy, ale właśnie dzięki temu brzmienie jego gitary było tak bardzo charakterystyczne. (więcej)

Robert Johnson

uznawany jest często za pierwszego członka fatalnego "Klubu 27" (zmarłych w wieku 27 lat artystów). Wszyscy następni "członkowie" wiedli równie burzliwe i mroczne życie jak Robert. (więcej)

Ostatnia płyta zespołu

Guns'N'Roses pod tytułem Chinese Democracy powstawała w latach 1994 - 2007, a jej premiera z roku na rok była przesuwana. Jeśli wierzyć relacją muzyków, którzy mieli wspierać Axla Rose, było to spowodowane trudnym charakterem frontmana, który nie umiał nawiązać wspólnego języka z innymi członkami projektu. Na płycie zagrać mieli między innymi Slash i Zakk Wylde. Obaj zrezygnowali jednak już po kilku godzinach spędzonych w studiu nagraniowym. Podobno Axl był "nie do wytrzymania". (więcej)

Tagi

 • PDF-40
 • Parker
 • Ken Parker
 • Gitara elektryczna
 • Instrument
 • Gitara
 • Instrumenty muzyczne
 • Muzyczny
 • Korpus
 • Struny
 • Gryf
 • Przetworniki

Parker PDF 40 - gitara elektryczna

2013-03-05 17:06
Chris
Ken Parker to jeden z najlepszych wykonawców gitar basowych i elektrycznych na świecie. Dzięki wykorzystaniu dobrych materiałów - w tym idealnie wyselekcjonowanego drewna i urządzeń wysokiej technologii - instrumenty są niezawodne, precyzyjne, inspirujące i wspaniale brzmiące. Modele Parkera łączą elegancki, współczesny design wraz z głębokim, dostosowanym do upodobań użytkowników dźwiękiem. W tym przypadku do czynienia mamy z elegancką gitarą PDF 40, która zaskoczy każdego, komu wpadnie w ręce...

Korpus modelu wykonano z lipy, przykręcany gryf typu bolt-on to wysokiej jakości klon. Nie dziwi wykorzystanie palisandru do dwudziesto dwu progowej, sześciostrunowej podstrunnicy o menzurze dwudziestu pięciu i połowy cala. W modelu wykorzystano trójpozycyjny przełącznik, kontrolery głośności i tonów oraz podwójne przetworniki typu hambucker Parkera. Mostek instrumentu to jednostronne tremolo. Jego główkę zwieńczają klucze Parker Diecast J-07 oraz logo producenta. Do każdego zestawu dołączono pokrowiec.
Parker PDF 40
Parker PDF 40, źródło: Muzyczny.pl

PDF 40 urzeka niekonwencjonalnym wyglądem uzyskanym dzięki połączeniu ciekawego kształtu korpusu i główki. Wygodny gryf umożliwia uzyskanie najwyższych pozycj. Przestery idealnie współgrają z humbuckerami, co czyni instrument uniwersalnym - sprawdza się świetnia zarówno w przypadku płynnego bluesa, poprzez energicznego rocka, aż po muzykę metalową. Model przeznaczony jest dla osób pełnych kreatywności, wymagających od samych siebie i swojej gitary czynów nieprzeciętnych i ciągłego doskonalenia.

Napisz komentarz

Drogie czytelniczki / drodzy czytelnicy.
Wszystkie komentarze są moderowane, z tego też powodu proszę nie umieszczać komentarzy obraźliwych. Komentarz nie może zawierać linków do innych stron. Wasze komentarze będą ukazywać się z pewnym opóźnieniem.