Nauka gry na gitarzeSteve Harris jest jedynym

członkiem zespołu Iron Maiden, który gra w nim nieprzerwanie od początku istnienia. (więcej)

Należy uważać

ze stosowaniem ozdobników typu pick slide. Używany w nadmiarze może wprowadzić niepożądany chaos w nawet najlepszych kompozycjach. Stosowany z umiarem i w odpowiednim momencie, może jednak "napędzać" muzykę i dać utworom niesamowitej dynamiki. (więcej)

Sceniczy wizerunek

Angusa Younga powstał poniekąd z przypadku. Początkowo gitarzysta nie miał w zamyśle przebierania się na stałe w szkolny mundurek. Podczas pierwszych koncertów AC/DC Angus na każdy występ przywdziewał inny kostium (między innymi goryla i różnych superbohaterów). Pewnego dnia przebrał się za ucznia, koledzy z zespołu i fani byli zachwyceni tym wizerunkiem, który przetrwał do dnia dzisiejszego. (więcej)

Kurt Cobain

nie przywiązywał zbyt dużej wagi do sprzętu na jakim grał. Jedyną firmą jaką darzył szczególnym zaufaniem był Fender. Tuż przed śmiercią artysty powstał prototyp nowego Telecastera. Kurt określił instrument jako "nowego faworyta" w jego arsenale gitarowym. (więcej)

Tagi

  • Ricky Warwick
  • The Almighty
  • New Model Army
  • Circus Diablo
  • Gitarzysta
  • Muzyk
  • Gitara
  • Gitara elektryczna
  • Gitara akustyczna
  • Rock

Ricky Warwick - gitarzysta i kompozytor z Irlandii Północnej

2012-10-09 16:05
Emilka
Ricky Warwick urodził się 11 lipca 1966 roku w Newtownards w County Down, leżącej w północnej części Irlandii.

W roku 1988 artysta utworzył pierwszy profesjonalny zespół The Almighty, w którym pełnił rolę głównego wokalisty i gitarzysty. To właśnie ta grupa przyniosła mu największy sukces i popularność. W roku 1996 rozczarowany kierunkiem, w którym zmierzał ze swoim zespołem, zdecydował się na przeprowadzkę do Dublina, gdzie stworzył nowy zespół u boku Ciarana McGoldricka i Gary'ego Sullivana. Wraz z nimi wydał album "I Feel So Lonely I Could Die". Wkrótce jednak zespół rozpadł się, a Warwick powrócił do The Almighty, z którym pracował do czasu rozpadu w roku 2001. W roku 2006 gitarzysta dołączył do Circus Diablo - zespołu z Las Vegas, opartego na hardrockowych brzmieniach. Grał tam u boku Billy'ego Morrisona, Billy'ego Duffy'ego oraz Ricky'ego Warwicka. W latach kariery muzyk pojawił się na albumie live punk rockowego zespołu "The Stiff Little Fingers". Wziął także udział w trasie koncertowej po Europie u boku takich sław jak Sheryl Crowe, Bob Dylan oraz Keith Caputo. W roku 2009 po raz ostatni dołączył do Thin Lizzy, pełniąc rolę wokalisty oraz gitarzysty. W roku 2011 wziął także udział w europejskiej trasie koncertowej, będącej upamiętnieniem działalności Phila Lynotta.

W życiu prywatnym artysta jest przyjacielem Joe Elliota. Dzięki temu pojawił się na jego albumie "Def Leppard". Ricky jest mężem prezenterki MTV Vanessy Warwick.
Ricky Warwick
Ricky Warwick, źródło: Wikipedia

Napisz komentarz

Drogie czytelniczki / drodzy czytelnicy.
Wszystkie komentarze są moderowane, z tego też powodu proszę nie umieszczać komentarzy obraźliwych. Komentarz nie może zawierać linków do innych stron. Wasze komentarze będą ukazywać się z pewnym opóźnieniem.