Harrison czuł się niedoceniany

jako autor tekstów i piosenek. Wiele z jego pomysłów nie zostało zrealizowanych w czasie współpracy z The Beatles. Kompozytorski prym wiedli w zespole głównie Lennon i McCartney, którzy zdominowali twórczość legendarnej czwórki z Liverpoolu. (więcej)

Angus Young

doczekał się gitary sygnowanej własnym nazwiskiem. Jest to oczywiście Gibson SG - jedyny słuszny instrument jaki uznaje legendarny gitarzysta zespołu AC/DC (więcej)

Gibson Melody Maker

to ulubiony instrument legendarnej gitarzystki rockowej - Joan Jett, artystka doczekała się nawet modelu Melody Maker, który sygnowany jest jej nazwiskiem. (więcej)

Nagły rozwój gry na gitarze

przypisać można hiszpańskiemu kompozytorowi – Francisco Tárrega, żyjącemu na przełomie XIX i XX wieku. (więcej)

Tagi

  • gitara elektryczna
  • Gibson
  • Gibson Slash Appetite Les Paul
  • gitara
  • Guns n’ Roses

Gibson Slash Appetite Les Paul

W roku 1987 wydana została debiutancka płyta Guns n’ Roses „Appetite for Destruction”, sprzedana w nakładzie prawie trzydziestu milionów, co dało jej miano jednej z najlepiej sprzedających się płyt się w historii muzyki. Chcąc przywołać brzmienie gitary słyszanej na pamiętnym albumie, w 2010 roku Epiphone i Slash stworzyli model Slash "Appetite" Les Paul Standard, którego budowa opierać miała się na pierwowzorze – oryginalnej gitarze artysty. Gitarę wypuszczono na rynek w limitowanej liczbie trzech tysięcy egzemplarzy w przystępnej cenie.

Podstawowym atutem modelu jest sam Les Paul – odzwierciedlenie tradycji i inspiracji, towarzyszące muzykom od lat. Korpus sprawia wrażenie trójwymiarowego. Top stworzony jest z rzeźbionego klonu, tył i boki z mahoniu. Podobnie gryf - od lat będący swoistością Les Paula - i tym razem jest odporny i trwały, ponadto posiada profil („Slash Custom”) wzorowany na prototypie gitary Slasha. Do tego palisandrowa podstrunnica z dwudziestoma dwoma progami Medium Jumbo, przetworniki „Seymour Duncan Alnico II PRO” i „Zebra-Coil” oraz kondensatory tonu „Orange Drop”. Kolejnymi atutami modelu są mostek „Lock Tone Tune-o macic” wraz ze strunociągiem „Stopbar”, dwa potencjometry („volume” i „tone”) i dwa humbuckery „Seymour Duncan Alnico II Pro”. Należy również wspomnieć o estetycznych aspektach – płyta wierzchnia pokryta jest odcieniem „Appetite Amber”, tył i boki modelu są w kolorze wiśniowym, na główce zauważyć możemy grafikę wykonaną przez Slasha, z tyłu gitary widnieje zaś logo Epiphone’a - „Limited Edition”. Całość wykończona jest lakierem nitrocelulozowym "Unburst".
Dzięki wygodnemu gryfowi, gra na instrumencie jest przyjemna i łatwa. Bez zarzutów pozostaje również brzmienie gitary – dźwięki są rewelacyjne, sustain dłuższy. Dzięki temu zarówno wygląd, jak i ton modelu spełnia wszystkie wymagania, a Les Paul ponownie przenosi nas do historii rock and rolla.
W 2010 roku ostatni limitowany model dotarł do Polski i uznano go za przedmiot kolekcjonerski.