Jedna z gitar

z serii Modern Player firmy Fender wyposażona jest w bardzo ciekawy przetwornik nazwany Triplebucker. Jest to konstrukcja 3-cewmowa (zazwyczaj stosuje się pickupy 2 lub 1-cewkowe). Brzmienie tego przetwornika ma charakter humbuckera ale o znacznie rozszerzonym paśmie. Przystawka świetnie sprawdza się w barwach przesterowanych. Istnieje także możliwość wyłączenia jednej cewki i używania Triplebuckera jako tradycyjnego przetwornika 2-cewkowego. (więcej)

Najwyższej jakości

drewno i artystyczna precyzja wykonania, są kluczem do sukcesu i decydują o wspaniałym brzmieniu gitary Gibson Songwriter Deluxe Studio. Ogólnie gitary akustyczne i elektroakustyczne Gibsona uznawane są za jedne z najlepszych na świecie w ostatnich latach. (więcej)

Zespół Pearl Jam

nie był zbytnio doceniony przez część muzyków sceny Seattle. Krytycznie o twórczości zespołu wypowiadali się między innymi członkowie Mudhoney i Kurt Cobain, który często żartował z Pearl Jam publicznie. (więcej)

Steve Harris jest jedynym

członkiem zespołu Iron Maiden, który gra w nim nieprzerwanie od początku istnienia. (więcej)

Tagi

  • Gibson
  • Songwriter
  • Gitara akustyczna
  • Gitara elektroakustyczna
  • Gitara
  • Muzyka
  • Gryf
  • Elektronika
  • Struny

Gibson Songwriter Deluxe Studio

Zastosowanie nowoczesnych elementów budowy oraz tych sprzed parędziesięciu lat doprowadziło do powstania wspaniałej Songwriter Deluxe Studio. Model nie jest tylko jednym z najlepszych instrumentów akustycznych, ale również fantastycznie się prezentuje – unikalny design ze słynnymi perłowymi inkrustacjami Gibsona.

Korpus „Square Shoulder” pokryty został litym świerkiem, płyta dolna i boczna zaś mahoniem. Znajdziemy tu sześciowarstwowy binding na płycie górnej i jednowarstwowy na dolnej. Mahoniowy gryf łączy się z korpusem przy czternastym progu hebanowej podstrunnicy o menzurze 25 ½. Łączna ich ilość to dwadzieścia, zaciski strun są białe. Wzdłuż ciągną się perłowe wyżej wspomniane inkrustacje w postaci równoległoboków przedzielonych na dwie części. Najlepsza na świecie jakość podstrunnicy zapewniła jej stabilność oraz nieopisaną klarowność dźwięku. Inkrustacje umieszczono w niej techniką, która uniemożliwiła powstanie luk w drewnie. Gryf uwieńczono sześcioma złotymi kluczami Grover oraz logiem Gibsona wraz ze słynną jego koroną na główce. Hebanowy mostek wyprofilowano na kształt Custom. W instrumencie zastosowano elektronikę LR. Bagg (Element Active Acoustic Pickup System) dbającą o wysoką jakość jego przetworników. Modele dostępne są w odcieniu Antique Natural wraz z dołączonym sztywnym futerałem, dbającym o zachowanie wysokiej jakości naszego instrumentu.Lutnicy Gibsona zadbali o wysoką jakość Songwritera DS. Sprawdzili każdy szczegół by zapewnić swoim największym fanom na całym świecie gwarancję jakości tego sprzętu. Efekt okazał się piorunujący – model zaskakuje wspaniałą elektroniką, świetną grywalnością, dobrym rezonansem, brzmieniem i szeroką gamą tonów. Gdy w roku 1903 ukazał się pierwszy katalog Gibsona, producent zapewniał, że każdy jego instrument zbudowany został przy wykorzystaniu najbardziej „trwałego, elastycznego i dźwięcznego” drewna. Dzisiejsze jego modele wciąż podtrzymują tradycję. Użycie świerku sitka klasy AA, świadczy o tym jak nieustannie najlepsze materiały wpływają na unikalność instrumentów Gibsona. Na czele tych przedstawicieli stoi Songwriter DS – uniwersalny i elegancki model gitary akustycznej.

Komentarze

pgBlues
2013-03-28 17:41:28

Mimo wszystko Gibson mnie uwodzi...13.03.2013 kupiłem 3-go Songwritera Deluxe, prosto od producenta...

pgBlues
2012-09-28 10:41:44

Miałem 2 szt.- z 2002 i 2009r. Starszy brzmiał rewelacyjnie, młodszy już nie. Wadą tych Gibsonów jest pękanie pudła przy bindingach i na łączeniu płyty dolnej , mimo stosowania dostępnych akcesoriów. Z Tayloram i Martinem D-28, nie mam takich problemów, mimo, że to duzo starsze instrumenty.