Maryla Rodowicz czekała rok

na niepowtarzalny model gitary firmy Gibson wart 30 tys. zł. (więcej)

Dominic Frasca chorował

na dystonię ogniskową. Choroba była bardzo niefortunna dla gitarzysty, powodowała częste skurcze palców. Dzięki częstym ćwiczeniom i rehabilitacji odzyskał pełną sprawność w rękach. (więcej)

Nowoczesna technologia

wkracza w życie gitarzystów na dobre. O ile tuner w telefonie komórkowym nie jest niczym nowym, to stroiki polifoniczne dopiero od niedawna można spotkać w tej formie. Idealne rozwiązanie dla podróżujących i mobilnych gitarzystów i basistów. (więcej)

Jerry Garcia otwarcie

przyznawał się do zażywania narkotyków. Twierdził że zażywanie LSD uwalnia go od szarej codzienności. W rzeczywistości uzależnienie doprowadziło do poważnych kłopotów zdrowotnych. (więcej)

Tagi

  • Gibson
  • Songwriter
  • Gitara akustyczna
  • Gitara elektroakustyczna
  • Gitara
  • Muzyka
  • Gryf
  • Elektronika
  • Struny

Gibson Songwriter Deluxe Studio

Zastosowanie nowoczesnych elementów budowy oraz tych sprzed parędziesięciu lat doprowadziło do powstania wspaniałej Songwriter Deluxe Studio. Model nie jest tylko jednym z najlepszych instrumentów akustycznych, ale również fantastycznie się prezentuje – unikalny design ze słynnymi perłowymi inkrustacjami Gibsona.

Korpus „Square Shoulder” pokryty został litym świerkiem, płyta dolna i boczna zaś mahoniem. Znajdziemy tu sześciowarstwowy binding na płycie górnej i jednowarstwowy na dolnej. Mahoniowy gryf łączy się z korpusem przy czternastym progu hebanowej podstrunnicy o menzurze 25 ½. Łączna ich ilość to dwadzieścia, zaciski strun są białe. Wzdłuż ciągną się perłowe wyżej wspomniane inkrustacje w postaci równoległoboków przedzielonych na dwie części. Najlepsza na świecie jakość podstrunnicy zapewniła jej stabilność oraz nieopisaną klarowność dźwięku. Inkrustacje umieszczono w niej techniką, która uniemożliwiła powstanie luk w drewnie. Gryf uwieńczono sześcioma złotymi kluczami Grover oraz logiem Gibsona wraz ze słynną jego koroną na główce. Hebanowy mostek wyprofilowano na kształt Custom. W instrumencie zastosowano elektronikę LR. Bagg (Element Active Acoustic Pickup System) dbającą o wysoką jakość jego przetworników. Modele dostępne są w odcieniu Antique Natural wraz z dołączonym sztywnym futerałem, dbającym o zachowanie wysokiej jakości naszego instrumentu.Lutnicy Gibsona zadbali o wysoką jakość Songwritera DS. Sprawdzili każdy szczegół by zapewnić swoim największym fanom na całym świecie gwarancję jakości tego sprzętu. Efekt okazał się piorunujący – model zaskakuje wspaniałą elektroniką, świetną grywalnością, dobrym rezonansem, brzmieniem i szeroką gamą tonów. Gdy w roku 1903 ukazał się pierwszy katalog Gibsona, producent zapewniał, że każdy jego instrument zbudowany został przy wykorzystaniu najbardziej „trwałego, elastycznego i dźwięcznego” drewna. Dzisiejsze jego modele wciąż podtrzymują tradycję. Użycie świerku sitka klasy AA, świadczy o tym jak nieustannie najlepsze materiały wpływają na unikalność instrumentów Gibsona. Na czele tych przedstawicieli stoi Songwriter DS – uniwersalny i elegancki model gitary akustycznej.

Komentarze

pgBlues
2013-03-28 17:41:28

Mimo wszystko Gibson mnie uwodzi...13.03.2013 kupiłem 3-go Songwritera Deluxe, prosto od producenta...

pgBlues
2012-09-28 10:41:44

Miałem 2 szt.- z 2002 i 2009r. Starszy brzmiał rewelacyjnie, młodszy już nie. Wadą tych Gibsonów jest pękanie pudła przy bindingach i na łączeniu płyty dolnej , mimo stosowania dostępnych akcesoriów. Z Tayloram i Martinem D-28, nie mam takich problemów, mimo, że to duzo starsze instrumenty.