Kaczmarski był praworęczny

jednak na gitarze grał jak osoba leworęczna. Nie przekładał przy tym strun i strun, przez co ich układ był odwrotnie niż w standardowych gitarach. Kaczmarski sam przyznał się do tego, że leworęczna gra wynikła z jego niewiedzy, ale właśnie dzięki temu brzmienie jego gitary było tak bardzo charakterystyczne. (więcej)

Fender Telecaster Custom

powstał w odpowiedzi na coraz bardziej popularne gitary firmy Gibson. Lata 70-te przyniosły muzyce nowe brzmienia, w tym mocno przesterowane gitary. Instrumenty wyposażone w przystawki typu humbucker, lepiej sobie z tym radziły niż klasyczne konstrukcje Fendera. (więcej)

Hasło reklamowe

Fender Custom Shop brzmi - "...Kiedy będziesz gotowy", Idealnie oddaje to politykę firmy, która w dziale Custom Shop wykonuje najdroższe gitary na specjalne zamówienie klientów. (więcej)

Należy uważać

ze stosowaniem ozdobników typu pick slide. Używany w nadmiarze może wprowadzić niepożądany chaos w nawet najlepszych kompozycjach. Stosowany z umiarem i w odpowiednim momencie, może jednak "napędzać" muzykę i dać utworom niesamowitej dynamiki. (więcej)

Tagi

  • Gibson
  • Songwriter
  • Gitara akustyczna
  • Gitara elektroakustyczna
  • Gitara
  • Muzyka
  • Gryf
  • Elektronika
  • Struny

Gibson Songwriter Deluxe Studio

Zastosowanie nowoczesnych elementów budowy oraz tych sprzed parędziesięciu lat doprowadziło do powstania wspaniałej Songwriter Deluxe Studio. Model nie jest tylko jednym z najlepszych instrumentów akustycznych, ale również fantastycznie się prezentuje – unikalny design ze słynnymi perłowymi inkrustacjami Gibsona.

Korpus „Square Shoulder” pokryty został litym świerkiem, płyta dolna i boczna zaś mahoniem. Znajdziemy tu sześciowarstwowy binding na płycie górnej i jednowarstwowy na dolnej. Mahoniowy gryf łączy się z korpusem przy czternastym progu hebanowej podstrunnicy o menzurze 25 ½. Łączna ich ilość to dwadzieścia, zaciski strun są białe. Wzdłuż ciągną się perłowe wyżej wspomniane inkrustacje w postaci równoległoboków przedzielonych na dwie części. Najlepsza na świecie jakość podstrunnicy zapewniła jej stabilność oraz nieopisaną klarowność dźwięku. Inkrustacje umieszczono w niej techniką, która uniemożliwiła powstanie luk w drewnie. Gryf uwieńczono sześcioma złotymi kluczami Grover oraz logiem Gibsona wraz ze słynną jego koroną na główce. Hebanowy mostek wyprofilowano na kształt Custom. W instrumencie zastosowano elektronikę LR. Bagg (Element Active Acoustic Pickup System) dbającą o wysoką jakość jego przetworników. Modele dostępne są w odcieniu Antique Natural wraz z dołączonym sztywnym futerałem, dbającym o zachowanie wysokiej jakości naszego instrumentu.Lutnicy Gibsona zadbali o wysoką jakość Songwritera DS. Sprawdzili każdy szczegół by zapewnić swoim największym fanom na całym świecie gwarancję jakości tego sprzętu. Efekt okazał się piorunujący – model zaskakuje wspaniałą elektroniką, świetną grywalnością, dobrym rezonansem, brzmieniem i szeroką gamą tonów. Gdy w roku 1903 ukazał się pierwszy katalog Gibsona, producent zapewniał, że każdy jego instrument zbudowany został przy wykorzystaniu najbardziej „trwałego, elastycznego i dźwięcznego” drewna. Dzisiejsze jego modele wciąż podtrzymują tradycję. Użycie świerku sitka klasy AA, świadczy o tym jak nieustannie najlepsze materiały wpływają na unikalność instrumentów Gibsona. Na czele tych przedstawicieli stoi Songwriter DS – uniwersalny i elegancki model gitary akustycznej.

Komentarze

pgBlues
2013-03-28 17:41:28

Mimo wszystko Gibson mnie uwodzi...13.03.2013 kupiłem 3-go Songwritera Deluxe, prosto od producenta...

pgBlues
2012-09-28 10:41:44

Miałem 2 szt.- z 2002 i 2009r. Starszy brzmiał rewelacyjnie, młodszy już nie. Wadą tych Gibsonów jest pękanie pudła przy bindingach i na łączeniu płyty dolnej , mimo stosowania dostępnych akcesoriów. Z Tayloram i Martinem D-28, nie mam takich problemów, mimo, że to duzo starsze instrumenty.