Nauka gry na gitarzeSpecjalnie dla Dona

firma Gibson skonstruowała gitarę Don Felder „Hotel California” 1959 Les Paul. Jest to reedycja jednego z najbardziej ulubionych instrumentów Feldera. (więcej)

Zespół AC/DC powstał

w Australii, ale bracia Young są rodowitymi Szkotami. Muzycy wyraźnie to podkreślają w wywiadach. Wizerunek zespołu również nawiązuje do szkockich korzeni liderów. (więcej)

Pracownicy firmy Fender

w najmniejszym szczególe odtworzyli wszystkie zarysowania i zadrapania na korpusie i gryfie gitary, które znajdowały się na oryginalnym Jaguarze Cobaina (więcej)

Fleżolet jest

także bardzo popularną techniką strojenia instrumentu. Jest to prosty, szybki i skuteczny sposób by nastroić gitarę "na słuch". Polega ona na zestrojeniu dwóch dźwięków na wydobywanych na sąsiadujących strunach i w odpowiedniej pozycji na gryfie. (więcej)

Tagi

  • Gitara
  • Yamaha
  • FGX
  • FGX 73SC
  • Gitara akustyczna
  • Gitara elektro-akustyczna
  • Gitarzysta
  • Gryf
  • Muzyka

Gitara elektroakustyczna Yamaha FGX 730SC

Pedro
Seria FGX to wersja elektro-akustyczna FG Yamahy. Jest jedną z najpopularniejszych linii Yamahy, zaraz po swoim popularnym przodku. Przedstawicielem słynnej FGX jest model 730SC, prezentujący wysoką jakość elektroakustycznych brzmień i wspaniałą budowę.

Top instrumentu to lity świerk, tył i boki wraz z podstrunnicą i mostkiem są palisandrowe. Gryf i szyjkę wykonano z nato. Siodełko wynosi 43 mm, skala – 650. W zestawie również niezawodne klucze Die-Cast Chrome. W modelu zastosowano system przetworników A.R.T. 1way Pickup System (56CB) wraz z 3-band equalizerem z możliwością ustawienia częstotliwości średniotonowych oraz kontrolerem Master Volume. Przełączniki do przetworników typu piezo umieszczono po bokach instrumentu, aby ułatwić każdemu użytkownikowi dostęp do nich podczas gry. Miejsce na baterie znajduje się w tym samym miejscu, tuż obok podstrunnicy, co znacznie przyspiesza „akcję” wymiany rozładowanych baterii.
FGX 730SC w kolorze czarnym
FGX 730SC w kolorze czarnym, źródło: Yamaha

Ta wspaniała elektroakustyczna wersja FG730S, która wraz z odziedziczonym po wcześniejszym pokoleniu serii L nieobramowanym usztywnieniem typu X i odwróconemu blokowi L, a także połączeniu korpusu z podstrunnicą stanowi uosobienie wysokiej jakości i czystości brzmienia. Model zachwyca swoją uniwersalnością i cudownym brzmieniem, a także możliwością zastosowania wielu ciekawych rozwiązań – w tym ustawienia wyżej już wspomnianych średnio-tonowych częstotliwości.

Napisz komentarz

Drogie czytelniczki / drodzy czytelnicy.
Wszystkie komentarze są moderowane, z tego też powodu proszę nie umieszczać komentarzy obraźliwych. Komentarz nie może zawierać linków do innych stron. Wasze komentarze będą ukazywać się z pewnym opóźnieniem.