Nauka gry na gitarzeMówi się, że

prototyp Big Muffa trafił na testy do Jimiego Hendrixa, artysta nie doczekał jednak seryjnej wersji tego efektu. (więcej)

Gibson SG Special '60s Tribute

został wyposażony w gryf SlimTaper, który zapewnia nieprzeciętny komfort gry i wygodny dostęp do najwyższych pozycji. (więcej)

Zespół Pearl Jam

nie był zbytnio doceniony przez część muzyków sceny Seattle. Krytycznie o twórczości zespołu wypowiadali się między innymi członkowie Mudhoney i Kurt Cobain, który często żartował z Pearl Jam publicznie. (więcej)

Gitara Blackbird Rider

jest wykonana z włókna węglowego. Dzięki temu jej waga nie przekracza 1,5 kilograma. Gitara wydaje się być idealnym rozwiązaniem dla intensywnie podróżujących muzyków. (więcej)

Tagi

  • Gitara
  • Yamaha
  • FGX
  • FGX 73SC
  • Gitara akustyczna
  • Gitara elektro-akustyczna
  • Gitarzysta
  • Gryf
  • Muzyka

Gitara elektroakustyczna Yamaha FGX 730SC

Pedro
Seria FGX to wersja elektro-akustyczna FG Yamahy. Jest jedną z najpopularniejszych linii Yamahy, zaraz po swoim popularnym przodku. Przedstawicielem słynnej FGX jest model 730SC, prezentujący wysoką jakość elektroakustycznych brzmień i wspaniałą budowę.

Top instrumentu to lity świerk, tył i boki wraz z podstrunnicą i mostkiem są palisandrowe. Gryf i szyjkę wykonano z nato. Siodełko wynosi 43 mm, skala – 650. W zestawie również niezawodne klucze Die-Cast Chrome. W modelu zastosowano system przetworników A.R.T. 1way Pickup System (56CB) wraz z 3-band equalizerem z możliwością ustawienia częstotliwości średniotonowych oraz kontrolerem Master Volume. Przełączniki do przetworników typu piezo umieszczono po bokach instrumentu, aby ułatwić każdemu użytkownikowi dostęp do nich podczas gry. Miejsce na baterie znajduje się w tym samym miejscu, tuż obok podstrunnicy, co znacznie przyspiesza „akcję” wymiany rozładowanych baterii.
FGX 730SC w kolorze czarnym
FGX 730SC w kolorze czarnym, źródło: Yamaha

Ta wspaniała elektroakustyczna wersja FG730S, która wraz z odziedziczonym po wcześniejszym pokoleniu serii L nieobramowanym usztywnieniem typu X i odwróconemu blokowi L, a także połączeniu korpusu z podstrunnicą stanowi uosobienie wysokiej jakości i czystości brzmienia. Model zachwyca swoją uniwersalnością i cudownym brzmieniem, a także możliwością zastosowania wielu ciekawych rozwiązań – w tym ustawienia wyżej już wspomnianych średnio-tonowych częstotliwości.

Napisz komentarz

Drogie czytelniczki / drodzy czytelnicy.
Wszystkie komentarze są moderowane, z tego też powodu proszę nie umieszczać komentarzy obraźliwych. Komentarz nie może zawierać linków do innych stron. Wasze komentarze będą ukazywać się z pewnym opóźnieniem.