Czego się nie dotknął

zamieniał w sukces. Jim Marshall miał niewiarygodny dar, który potrafił wykorzystać w każdej sytuacji. Budując swoje pierwsze wzmacniacze idealnie utrafił w potrzeby i gusta ówczesnych gitarzystów. (więcej)

Do dnia dzisiejszego

Yamaha C40 pozostaje najpopularniejszą gitarą klasyczną na świecie. Składa się na to bardzo dobra jakość wykonania, doskonałe brzmienie i atrakcyjna cena. Popularną C40 docenili zarówno początkujący jak i profesjonaliści. (więcej)

Oddział firmy Fender

znany jako Fender Custom Shop, nie pierwszy raz zaskoczył muzyków oryginalnym pomysłem. Fender wyprodukował wiele gitar pomalowanych w awangardowe grafiki i o nietypowych kształtach korpusów. Ale Custom Shop to przede wszystkim instrumenty najwyższej jakości i niestety w kosmicznych cenach. (więcej)

Koncerty z cyklu

"Nowe brzmienie" organizowane przez Radio Wrocław, z każdą kolejna edycją cieszą się większym zainteresowaniem. Ciekawostką jest fakt, że obok znanych zespołów i wykonawców, na scenie mają szanse zaistnieć młodzi artyści. (więcej)

Tagi

  • Gibson
  • Gitara akustyczna
  • Gitara
  • Kris Kristofferson
  • Muzyk
  • Muzyka
  • Country
  • Instrument
  • Struny
  • Aktor
  • Akustyk

Gibson Kristofferson SJ

Znany jako aktor, piosenkarz i kompozytor muzyki country Kris Kristofferson miłował instrumenty Gibsona, w szczególności serię Southern Jumbo. Producent gitar przy współpracy z najlepszymi lutnikami stworzył limitowaną serię modeli, będących uhonorowaniem Kristoffersona – jego muzyki i wiernego umiłowania Gibsona. Nowo powstały instrument Gibson Kristofferson SJ stał się rekonstrukcją Sotuhern Jumbo – odziedziczył po swoim przodku nie tylko design i standardowe detale.Przejdźmy jednak do dokładnego opisu tego Gibsona. Korpus instrumentu to Slope Shoulder Dreadnought. Płyta wierzchnia gitary wykonana została ze świerku sitka, klasy AAA. Tył korpusu to wysokiej jakości mahoń. Do tworzenia podstrunnicy Gibson najczęściej wykorzystywał palisander. I tym razem poszedł w tym kierunku – materiał pochodzi prosto z Indii, a do tego 050”, biały jej binding i dwadzieścia progów. Profil mahoniowego gryfu został delikatnie zaokrąglony. Mostek instrumentu wykonany został z wcześniej wspomnianego palisandru indyjskiego. Wyprofilowano go na kształt „belly up”. Kształt płytki ochronnej tego Gibsona to Fat w stylu lat pięćdziesiątych. Osprzętowanie to niezawodna elektronika przetworników Fishman Matrix Infinity oraz pre-ampy Fishman. Nie można również pominąć nieodłącznych dodatków – inkrustacji Mother-Of-Pearl w postaci rozciętych równoległoboków, perłowego orła przy dwunastym progu i standardowo – logo Gibsona przy główce gryfu. Do tego również niklowane klucze Gotom z otwartym tyłem. Do każdego z trzystu egzemplarzy Gibsona Kristoffersona SJ dołączany został futerał C-192HZ.Droga Kristoffersona od Nasville’s Columbia Studios we wczesnych latach sześćdziesiątych aż po dołączenie do Country Music Hall of Fame w roku 2004 to ciągła determinacja, ambicja i harmonia, jaką osiągnął przy użytkowaniu Southern Jumbo. Dzięki instrumentowi nagrał takie utwory jak „Me and Bobby McGee”, „Help Me Make It Through The Night”, czy „Sunday Mornin’ Comin’ Down”.