Jedna z gitar Woodyego

miała naklejkę z napisem "This machine kills fascists" (ta maszyna zabija faszystów). Ten slogan stał się częścią popkultury w późniejszych latach i chętnie wykorzystywali go muzycy, którzy podobnie ja Woody, przyznawali się do lewicowych poglądów. (więcej)

Asymmetry Festival

do tej pory odbywał się we wrocławskim klubie ODA Firlej. W tym roku przeniesiony został do Browaru Mieszczańskiego. Wiąże się to z coraz większą popularnością imprezy. Organizatorzy po prostu potrzebują więcej miejsca by przyjąć coraz większa liczbę fanów muzyki alternatywnej. (więcej)

Prawdziwe nazwisko Jacka

to John Anthony Gillis. Przewrotna natura gitarzysty skłoniła go do przyjęcia nazwiska od swojej żony Meg. (więcej)

Zanim stał się legeną

młody Marshall podejmował liczne prace, zdarzało się że pracował w kilku miejscach jednocześnie. Jim pracował między innymi w fabryce ciastek, dżemu i przetworów mięsnych. (więcej)

Tagi

  • DragonForce
  • Zespó metalowy
  • Metal
  • Muzyka metalowa
  • Power metal
  • Gitarzysta
  • Gitara elektryczna
  • distortion
  • Gitarzyści

DragonForce - z undergroundu na wielkie sceny

W roku 1999 w Londynie powstał grający w podziemiu zespół DragonHeart, tworzony przez gitarzystów Hermana Li i Sama Tomana, a także basistę Adriana Lamberta i perkusistę Davida Mackintosha. Po dwóch latach grupa zmieniła swoją nazwę na DragonForce, a ich styl muzyczny ukierunkowany był ku nowoczesnemu power metalowi. Szukając swojej unikalnej techniki i brzmienia, zespół dotarł do heavy metalu, trash metalu i hard rocka, wzmocnionego melodiami z gier komputerowych. Tak powstał szybki, ekstremalny power metal, którym DragonForce określa swoją muzykę.

Krokiem w kierunku poważnej kariery muzycznej było nagranie przez zespół dema i wypuszczenie go do sieci, gdzie ściągnięto je ponad pięćset tysięcy razy. W tym czasie grupa zaczęła koncertować w Wielkiej Brytanii z paroma zespołami. Niedługo potem – w roku 2003 wytwórnia Noise Records wydała debiutancki album DragonForce zatytułowany „Valley of The Damned”, zaowocowało to pierwszym tournee po Azji Południowo-Wschodniej. Zespół stał się rozpoznawalny, zapraszano ich na wszelakie festiwale i koncerty, zasięg jego popularności obejmował również Europę – wystąpili w Sweden Rock w Szewcji, Torres Rock w Hiszpanii, Bloodstock w Anglii i Young Metal Gods w Niemczech.Do roku 2010 zespół nagrał cztery płyty, wydając średnio jedną na dwa lata. Swój dotychczasowy dorobek zakończyli na albumie koncertowym „Twilight Dementia”, wydanym przez Roadrunner Records, zawierającym wszystkie utwory zespołu z poprzednich płyt. Był to krążek, w którym fani DragonForce po raz ostatni mieli okazje usłyszeć głos ZP Thearta, będącego członkiem zespołu od początku jego istnienia aż do 2010 roku. Obecny jego skład to Herman Li, Sam Toman, Fred Leclerc, Vadin Pruzhanov, Dave Macintosh i Marc Hudson – wokalista, który do zespołu dołączył w roku 2011.


Unikalnym atutem DragonForce są proste do zapamiętania utwory, w których wyraźnie usłyszeć można wpływ prędkości duetu wykorzystywanych gitar i perkusji początkowo Almouzniego, później zaś Mackintosha. W zorganizowanym przez Japończyków głosowaniu „Burn!” zespół znalazł się na trzecim miejscu w kategorii „Największa nadzieja”, a także na jedenastym za „Najlepszy album 2003 roku”. W zorganizowanym przez „Young Guitar Magazine” rankingu, DragonForce uplasował się na dziesiątym miejscu, które uzyskał za najlepszy krążek, a także zajął jedno z miejsc w Top20 najlepszych zespołów roku.

Komentarze

Gacki
2013-03-05 19:30:42

Nie ogarniam tego jak oni tak szybko przebierają palcami po tym gryfie, tyle technik stosują. To niesamowite...

diablo
2012-02-23 17:55:39

Dobra kapela, ciekawy artykuł. Pozdrawiam wszystkich po ciemnej stronie mocy ;)