Nauka gry na gitarzeDoskonała alternatywa

dla gitar jazzowych firmy Gibson. Yamaha wprowadzając modele z serii AES otworzyła się na potrzeby gitarzystów szukających klasycznego brzmienia i designu, ale nieco znudzonych typowymi konstrukcjami tego typu. (więcej)

Jimmy Page zagrał w filmie

obok Jacka White'a (The White Stripes, The Dead Weather) i The Edge (U2). Reżyserem filmu jest Davis Guggenheim. Jest to dokument, w którym trzech gitarzystów (z całkowicie różnych muzycznych światów) spotyka się, rozmawia i wspólnie muzykuje. Mimo innego podejścia do twórczości i gry na gitarze, panowie znajdują wiele wspólnego. (więcej)

Gitary z serii LL

firmy Yamaha w całości wykonywane są ręcznie, co w znacznym stopniu przekłada się na ich jakość i znakomite brzmienie. (więcej)

W pewnym momencie

w zespole Dinosaur Jr. jedynym muzykiem z pierwotnego składu był Mascis. Po konfliktach z liderem pierwszy z kapeli odszedł Lou, a po paru latach Murph. Panowie zeszli się ponownie w nowym tysiącleciu i w założycielskim składzie nagrali dwie ostatnie płyty. (więcej)

Tagi

  • DragonForce
  • Zespó metalowy
  • Metal
  • Muzyka metalowa
  • Power metal
  • Gitarzysta
  • Gitara elektryczna
  • distortion
  • Gitarzyści

DragonForce - z undergroundu na wielkie sceny

2012-02-23 14:20
Sylwia
W roku 1999 w Londynie powstał grający w podziemiu zespół DragonHeart, tworzony przez gitarzystów Hermana Li i Sama Tomana, a także basistę Adriana Lamberta i perkusistę Davida Mackintosha. Po dwóch latach grupa zmieniła swoją nazwę na DragonForce, a ich styl muzyczny ukierunkowany był ku nowoczesnemu power metalowi. Szukając swojej unikalnej techniki i brzmienia, zespół dotarł do heavy metalu, trash metalu i hard rocka, wzmocnionego melodiami z gier komputerowych. Tak powstał szybki, ekstremalny power metal, którym DragonForce określa swoją muzykę.

Krokiem w kierunku poważnej kariery muzycznej było nagranie przez zespół dema i wypuszczenie go do sieci, gdzie ściągnięto je ponad pięćset tysięcy razy. W tym czasie grupa zaczęła koncertować w Wielkiej Brytanii z paroma zespołami. Niedługo potem – w roku 2003 wytwórnia Noise Records wydała debiutancki album DragonForce zatytułowany „Valley of The Damned”, zaowocowało to pierwszym tournee po Azji Południowo-Wschodniej. Zespół stał się rozpoznawalny, zapraszano ich na wszelakie festiwale i koncerty, zasięg jego popularności obejmował również Europę – wystąpili w Sweden Rock w Szewcji, Torres Rock w Hiszpanii, Bloodstock w Anglii i Young Metal Gods w Niemczech.
DragonForce
DragonForce, źródło: Musiccyclone.com

Do roku 2010 zespół nagrał cztery płyty, wydając średnio jedną na dwa lata. Swój dotychczasowy dorobek zakończyli na albumie koncertowym „Twilight Dementia”, wydanym przez Roadrunner Records, zawierającym wszystkie utwory zespołu z poprzednich płyt. Był to krążek, w którym fani DragonForce po raz ostatni mieli okazje usłyszeć głos ZP Thearta, będącego członkiem zespołu od początku jego istnienia aż do 2010 roku. Obecny jego skład to Herman Li, Sam Toman, Fred Leclerc, Vadin Pruzhanov, Dave Macintosh i Marc Hudson – wokalista, który do zespołu dołączył w roku 2011.


Unikalnym atutem DragonForce są proste do zapamiętania utwory, w których wyraźnie usłyszeć można wpływ prędkości duetu wykorzystywanych gitar i perkusji początkowo Almouzniego, później zaś Mackintosha. W zorganizowanym przez Japończyków głosowaniu „Burn!” zespół znalazł się na trzecim miejscu w kategorii „Największa nadzieja”, a także na jedenastym za „Najlepszy album 2003 roku”. W zorganizowanym przez „Young Guitar Magazine” rankingu, DragonForce uplasował się na dziesiątym miejscu, które uzyskał za najlepszy krążek, a także zajął jedno z miejsc w Top20 najlepszych zespołów roku.

Komentarze

Gacki
2013-03-05 19:30:42

Nie ogarniam tego jak oni tak szybko przebierają palcami po tym gryfie, tyle technik stosują. To niesamowite...

diablo
2012-02-23 17:55:39

Dobra kapela, ciekawy artykuł. Pozdrawiam wszystkich po ciemnej stronie mocy ;)

Napisz komentarz

Drogie czytelniczki / drodzy czytelnicy.
Wszystkie komentarze są moderowane, z tego też powodu proszę nie umieszczać komentarzy obraźliwych. Komentarz nie może zawierać linków do innych stron. Wasze komentarze będą ukazywać się z pewnym opóźnieniem.