Nauka gry na gitarzeNowym gitarzystą zespołu

jest Josh Klinghoffer. Zastąpił on Johna Frusciante, który wcześniej już dwukrotnie opuszczał zespół. (więcej)

Lokalizacja muzeum Rock'N'Rolla

w największym mieście stanu Ohio podyktowana była faktem, iż statystycznie najwięcej amerykańskich muzyków rockowych wywodzi się z tego stanu. (więcej)

Gitary marki

Ibanez to ulubione instrumenty Johna Scotfielda, gitarzysta od wielu lat wierny jest "jazzówkom" tego producenta, jest to z pewnością znakomity wybór bo brzmienie Johna jest zdecydowanie wyjątkowe. (więcej)

Paco de Lucia

w rzeczywistości nazywa się Francisco Sanchez Gomez. Pseudonim artystyczny przyjął na cześć swojej matki Lucii Gomez. (więcej)

Tagi

  • Trivium
  • Metal
  • Muzyka metalowa
  • Trash metal
  • Gitara
  • Gitara elektryczna
  • Distortion

Trivium - początki i rozwój kariery

2012-02-19 11:06
Agata
Trash metalowa grupa muzyczna Trivium powstała w roku 2000 na Florydzie. Nazwa zespołu pochodzi z języka łacińskiego i oznacza coś wulgarnego, obelżywego i to właśnie w tym kierunku zmierzają członkowie zespołu ze swoimi utworami. Całość opiera się na złości i nienawiści. Znaczenia doszukiwać możemy się również w jednej z grup Siedmiu Sztuk Wyzwolonych.

Skład grupy formował się przez parę lat. Początkowo Brad Lewter zauważył Matta Heafy’ego na konkursie talentów, wtedy zaprosił go na próbę zespołu, na której gitarzysta poradził sobie rewelacyjnie i stał się oficjalnym członkiem zespołu. Niedługo potem Heafy zastąpił Lewtera w roli wokalisty Trivium. W roku 2003 wytwórnia Lifeforce Records przejęła debiutanckie demo zespołu i niedługo potem umożliwiła mu nagranie pierwszej płyty „Ember to Inferno”, podpisując z Trivium umowę. Wówczas drugim gitarzystą został przyjęty do zespołu Corey Beaulieu, a rok później miejsce basisty Brenta Younga zajął Paolo Gregoletto. Nazwa płyty oznacza zmianę i ważne wydarzenie, tworzenie się z małej iskry ognia – czegoś wielkiego i niesamowitego. W czasie promowania debiutanckiego albumu Trivium zagrało z Machine Head, Icek Earth i Fear Factory.
Trivium po koncercie
Trivium po koncercie, źródło: Chris Beaumont

Skład grupy formował się przez parę lat. Początkowo Brad Lewter zauważył Matta Heafy’ego na konkursie talentów, wtedy zaprosił go na próbę zespołu, na której gitarzysta poradził sobie rewelacyjnie i stał się oficjalnym członkiem zespołu. Niedługo potem Heafy zastąpił Lewtera w roli wokalisty Trivium. W roku 2003 wytwórnia Lifeforce Records przejęła debiutanckie demo zespołu i niedługo potem umożliwiła mu nagranie pierwszej płyty „Ember to Inferno”, podpisując z Trivium umowę. Wówczas drugim gitarzystą został przyjęty do zespołu Corey Beaulieu, a rok później miejsce basisty Brenta Younga zajął Paolo Gregoletto. Nazwa płyty oznacza zmianę i ważne wydarzenie, tworzenie się z małej iskry ognia – czegoś wielkiego i niesamowitego. W czasie promowania debiutanckiego albumu Trivium zagrało z Machine Head, Icek Earth i Fear Factory.dii, Filipinach i Anglii promujące albumW roku 2010 zespół opuścił perkusista Travis Smith, niedługo potem zastąpił go Nick Augusto będący w zespole do dziś. W sierpniu w roku 2011 ukazał się ostatni dotychczas album zespołu „In Waves” zawierający trzynaście utworów.


Choć zespół inspirację czerpie z takich grup muzycznych jak Iron Maiden, Metallica, czy Testament, to od lat starają się tworzyć swój własny, wyszukany i oryginalny styl. W roku 2006 magazyn „Metal Hammer” ogłosił zespół jednym z najlepiej koncertujących zespołów.

Napisz komentarz

Drogie czytelniczki / drodzy czytelnicy.
Wszystkie komentarze są moderowane, z tego też powodu proszę nie umieszczać komentarzy obraźliwych. Komentarz nie może zawierać linków do innych stron. Wasze komentarze będą ukazywać się z pewnym opóźnieniem.