Fender Telecaster Custom

powstał w odpowiedzi na coraz bardziej popularne gitary firmy Gibson. Lata 70-te przyniosły muzyce nowe brzmienia, w tym mocno przesterowane gitary. Instrumenty wyposażone w przystawki typu humbucker, lepiej sobie z tym radziły niż klasyczne konstrukcje Fendera. (więcej)

Wzmacniacz THR

firmy Yamaha, może stać się kolejnym przełomem w gitarowym świecie. Niewielkie gabaryty i waga i przede wszystkim fantastyczne brzmienie docenia coraz większa liczba gitarzystów na świecie. (więcej)

Angus Young

doczekał się gitary sygnowanej własnym nazwiskiem. Jest to oczywiście Gibson SG - jedyny słuszny instrument jaki uznaje legendarny gitarzysta zespołu AC/DC (więcej)

Sceniczy wizerunek

Angusa Younga powstał poniekąd z przypadku. Początkowo gitarzysta nie miał w zamyśle przebierania się na stałe w szkolny mundurek. Podczas pierwszych koncertów AC/DC Angus na każdy występ przywdziewał inny kostium (między innymi goryla i różnych superbohaterów). Pewnego dnia przebrał się za ucznia, koledzy z zespołu i fani byli zachwyceni tym wizerunkiem, który przetrwał do dnia dzisiejszego. (więcej)

Tagi

  • Led Zeppelin
  • Jimmy Page
  • Gibson
  • Les Paul
  • Page
  • Gitara
  • Gibson LP
  • Humbucker
  • Mahoń
  • Gitara electryczna
  • Sygnatura Page

Jimmy Page „Number Two” Les Paul

Jimmy Page, gitarzysta zespołu Led Zeppelin w roku 1973 zakupił model Gibsona „Les Paul 1959”. Wówczas była to wersja standardowa instrumentu, którą Jimmy z czasem przekształcił, dopasowując do swych potrzeb. Artysta wielokrotnie korzystał z modelu, w latach osiemdziesiątych zastosował zaś parę humbuckerów, czym uwydatnił uniwersalność LP.

Specjaliści Gibsona dokładnie przyjrzeli się modelowi Jimiego Page’a, co zaowocowało stworzeniem wiernej jego reprodukcji nazwanej Jimmy Page „Number Two” Les Paul. Korpus gitary wykonany został z mahoniu, płyta wierzchnia zaś z dwóch części klonu. Do tego mahoniowa szyjka i palisandrowa podstrunnica o dwudziestu dwóch progach. W zestawie również duety. Mowa o parze humbuckerów zaprojektowanych przez artystę – jednym przy szyjce, drugi przy mostku, a także potencjometrach „Volume” i „tone”. W budowie model znajdziemy ponadto trójpozycyjny przełącznik i mostek tune-o-matic ABR-1 wraz z sztabkowym strunociągiem. Nie możemy również zapomnieć o tak często wykorzystywanych przez Gibsonach kluczach Grover! Początkowo stworzono prototypy, które trafiły do rąk Jimiego. Gitarzysta zatwierdził ostateczne wersje. Jedynie 325 egzemplarzy Jimmy Page LP trafiło do sprzedaży w 2010 roku. Pierwsze dwadzieścia pięć z nich zostało podpisanych przez artystę. One, jak i również kolejne sto wykończone zostały lakierem Page Burst Age zostały w Gibson Custom Shopie przez Toma Murphy’ego (w przeciwieństwie do pozostałych dwustu wykończonych Page Burst VOS).


Całość stworzyła niepowtarzalną rekonstrukcję wspaniałego modelu z roku 1959, stworzonego przy współpracy z Jimmym Pagem. Ta przypalona wykończeniem w odcieniu ciemnego bursztynu gitara zaskoczyła niesamowitym brzmieniem i wyglądem. Cóż się dziwić? Mówimy o kolejnym Les Paulu Gibsona.