Pierwotnie przeznaczony do

muzyki jazzowej Gibson ES335, przypadł do gustu artystom, którzy obracali się w klimatach rockowych i bluesowych. Dzięki unikatowej konstrukcji instrument ten jest niezwykle uniwersalny i radzi sobie doskonale w barwach czystych i przesterowanych. (więcej)

Seria basów Yamaha BB

swoją popularność zawdzięcza bardzo wysokiej jakości wykonania i brzmienia oraz bardzo atrakcyjnej cenie. (więcej)

Dominic Frasca chorował

na dystonię ogniskową. Choroba była bardzo niefortunna dla gitarzysty, powodowała częste skurcze palców. Dzięki częstym ćwiczeniom i rehabilitacji odzyskał pełną sprawność w rękach. (więcej)

Gibson J-165

to kolejna reedycja gitary, która stała się już legendą. Firma Gibson od dłuższego czasu wprowadza nowe wersje kultowych gitar, jest to następstwem wzrostu zainteresowania starymi, legendarnymi gitarami. Dzięki takiej polityce, te fantastyczne akustyki stają się bardziej dostępne. (więcej)

Tagi

  • warsztaty gitarowe

School of Metal - gitarowe warsztaty we Wrocławiu

School of Metal - gitarowe warsztaty we Wrocławiu13-go czerwca 2015, wieczorną porą, wrocławski klub Alive stał się na kilka godzin jednym z najbardziej metalowych punktów na mapie kraju. Stało się tak za sprawą “School od Metal”, która po wielkim sukcesie w Niemczech zawitała również do Polski. Wieczór we Wrocławiu był częścią ogólnopolskiej trasy zorganizowanej przez firmę dystrybucyjną Sound Service i będącej pod patronatem miesięcznika Top Guitar. Wrocławska “Schol of Metal” odbyła się również dzięki współpracy z pracownią lutniczą Pawła Kameckiego oraz salonem muzyczny.pl.

Program wieczoru stanowić miały część edukacyjna oraz koncertowa. Lokalni współorganizatorzy zadbali jednak o więcej atrakcji lecz powrócimy do tego w dalszej części relacji. Zajęcia prowadził Alex Scholpp - gitarzysta współpracujący z Tarją Turunen, muzyk sesyjny oraz nauczyciel, w towarzystwie Niki Skistimas - amerykańskiej perkusistki (Krashkarma) oraz Doris Yeh - basistki z Tajwanu (Chthonic). Cała trójka świetnie prezentowała się na scenie i już podczas próby dźwięku było wiadomo, że będzie to udany wieczór.

Zajęcia planowo miały rozpocząć się o godz. 18 lecz jak to zazwyczaj bywa start nieco przesunął się w czasie, głównie w oczekiwaniu na kolejnych uczestników. Niestety ostateczne frekwencja nie należała do wysokich. Piękna pogoda i mnogość wydarzeń w mieście sprawiły, że na zajęcia przybyło niewiele ponad dwadzieścia osób. Poza wspomnianym opóźnieniem całość wieczoru przebiegła bez zakłóceń i w miłej atmosferze.Część pierwszą stanowiły godzinne zajęcia prowadzone przez Alexa, podczas których opowiedział on o swych muzycznych początkach, pracy i doświadczeniach w studio i na scenie. Nie zabrakło oczywiście także części praktycznej, podczas której Alex opowiedział o swym podejściu do ćwiczeń, skalach oraz technikach i ich wykorzystaniu a także o metodach pracy podczas komponowania materiału. Część warsztatowa przebiegła nad wyraz szybko mimo wypełnienia mnóstwem informacji. Po kilku pytaniach od uczestników Alex zaprosił wszystkich na drugą część wieczoru.
Część koncertowa doskonale dopełniła poprowadzone przez Alexa warsztaty. Metalowe trio brzmiało dynamicznie i selektywnie. Energiczna gra Niki i mocno osadzone brzmienie basu Doris świetnie komponowały się z precyzyjną i żywiołową grą Alexa. Po kilku utworach muzycy opowiedzieli o swoim doborze instrumentów, inspiracjach oraz stylu gry.
Na uwagę zasługuje zaprezentowany podczas występu nowy wzmacniacz basowy Tech21 VT500. Niewielki wzmacniacz o mocy 500W, przesterowaniu znanym z preampu Sansamp oraz mnogości charakterów brzmienia może niebawem stać się jednym z ciekawszych produktów w swoim segmencie. Niebawem postaramy się napisać o nim więcej.Alex jak i Doris związani są z marką ESP i posiadają własne modele sygnowane. Ponad to Alex korzysta z nagłośnienia marki Blackstar - Series One. Jego customowa gitara wykonana jest z jesionu oraz wyposażona w mostek Floyd Rose oraz jeden przetwornik DiMarzio DP220 Activator.Po przerwie prezentacyjnej trio zaprezentowało tzw. medley znanych i klasycznych metalowych utworów m.in. autorstwa Black Sabbath, Megadeth czy Ozzyego Osbourna.

Na tym planowo wieczór mógłby się zakończyć lecz jeden ze współorganizatorów - Paweł Kamecki przygotował kilka niespodzianek. Pierwszą z nich był wykład na temat lutniczych aspektów i jakości gitar elektrycznych. Jako wieloletni twórca własnych instrumentów oraz autoryzowany serwisant gitar ESP poruszył wiele interesujących zagadnień - od doboru drewna aż do końcowych detali, wpływających na ogólną jakość i brzmienie instrumentu. Na koniec każdych warsztatów School of Metal rozlosowywany był wśród uczestników wzmacniacz Blackstar ID Core 20. Tu jednak pojawiła się kolejna niespodzianka. W ramach prowadzonej przez P. Kameckiego szkoły artystycznej Rock & Heavy Metal, miał miejsce konkurs na prezentację własnego solo. Czterech chętnych stanęło do walki. Przyznać trzeba, że poziom był wysoki i jury nie miało łatwego wyboru. Po burzliwej naradzie ogłoszony został zwycięzca. Gratulujemy!
Zwieńczeniem wieczoru był solowy występ Dominika Prykiela z zespołu HATE. Dominik zaprezentował nieco bardziej ekstremalną i cięższą technikę gry oraz swój specjalny instrument zaprojektowany i wykonany przez P. Kameckiego. Mimo niedużej frekwencji warsztaty można uznać za udane. Impreza odbyła się bez zakłóceń i w miłej atmosferze. Mamy nadzieję, że to nie ostatnia tego typu inicjatywa.Profile Facebook organizatorów:
https://www.facebook.com/pages/Sound-Service-Polska
https://www.facebook.com/MuzycznyPL
https://www.facebook.com/KameckiGuitars
https://www.facebook.com/HeavyMetalGraj