Nauka gry na gitarzeGibson Les Paul Studio

nie jest przesadnie zdobiony, tak jak jego starszy brat - Gibson Les Paul Standard. Z założenia gitara miała spełniać oczekiwania muzyków pracujących w studio (stąd nazwa modelu), gdzie strona wizualna nie jest tak ważna jak walory brzmieniowe. (więcej)

Cobain prowadził

niezliczoną liczbę notatek zapisywanych w kilkunastu zeszytach, na kartkach hotelowych notesów i skrawkach papieru. Zgromadzone po latach zapiski, doczekały się wydania w formie książki. Polski przekład ukazał się w 2003 roku za pośrednictwem wydawnictwa Zysk i S-ka. (więcej)

Gibson SG miał zastąpić

popularny w owym czasie model Les Paul. Firma nie zdecydowała się jednak wycofać LP z produkcji. Wydaje się być to dobrą decyzją gdyż, jak się okazało, są dwie zupełnie różne gitary, które trafiają w gusta różnych muzyków. (więcej)

Keith Richards zajął 23 miejsce

na liście 100 najlepszych gitarzystów rockowych, a także znalazł się na 10 miejscu gitarzystów wszechczasów magazynu „Rolling Stone”. (więcej)

Tagi

  • Iron Maiden
  • Koncert
  • Muzyka
  • Muzyka na żywo
  • Rock
  • Heavy-metal
  • Bruce Dickinson
  • Gitara
  • Gitara elektryczna
  • Metal

Iron Maiden - koncert w Polsce

2013-06-29 17:09
kicker
3 lipca w Atlas Arenie w Łodzi oraz 4 lipca w Ergo Arenie w Gdańsku na scenie wystąpi Iron Maiden.

Iron Maiden to grupa znana na całym świecie odbiorcom o różnych preferencjach muzycznych. Grupa jest przedstawicielem heavy metalu. Jej początek sięga 25 grudnia 1975 roku, kiedy to w Londynie basista Steve Harris spełnił marzenie o założeniu własnego zespołu. Jego nazwa pochodzi z języka angielskiego i oznacza żelazną dziewicę. Zwrot ten zapożyczony został przez Harrisa z filmu "Człowiek w żelaznej masce". Wkrótce do grupy dołączyli Paul Day, Ron Matthews, Terry Rance i Dave Sullivan. Już w maju 1976 Iron Maiden zadebiutowało na koncercie w Londynie.
Iron Maiden na żywo
Iron Maiden na żywo, źródło: Wikipedia

Zespół pojawi się w Polsce w ramach światowej trasy koncertowej "Maiden England Tour 2013". Będzie to jeden z szesnastu przystanków w Europie. Trasa jest trzecim tak poważnym przedsięwzięciem grupy, tuż po Early Days Tour w 2005 roku oraz Somewhere Back in Time World Tour na przełomie 2008 i 2009. Tym razem trasa koncertowa wzorowana jest na Seven Son Tour z roku 1988. Zespół wykonuje wiele utworów, które odgrywał również dwadzieścia pięć lat temu, a także tych, które pojawiły się na VHS "Maiden England" - stąd także nazwa tegorocznych występów.

Członkowie grupy obiecują, że wizyta w Polsce przebiegnie na wysokim poziomie. Zespół zaplanował użycie nowoczesnych efektów świetlnych, ciekawej scenografii, a także wykorzystanie efektów pirotechnicznych. Fani spędzą więc wieczór nie tylko w rytmach ulubionych brzmień Iron Maiden, ale także w otoczce fascynujących efektów i związanych z tym wrażeń.

Napisz komentarz

Drogie czytelniczki / drodzy czytelnicy.
Wszystkie komentarze są moderowane, z tego też powodu proszę nie umieszczać komentarzy obraźliwych. Komentarz nie może zawierać linków do innych stron. Wasze komentarze będą ukazywać się z pewnym opóźnieniem.