Nauka gry na gitarzePoza muzyką

Jerry Reed zajmował się także aktorstwem. Zagrał w kilkunastu filmach, miedzy innymi w kultowym "Mistrz kierownicy ucieka". (więcej)

Podczas europejskiej trasy

koncertowej (w 2001 roku), perkusista zespołu Foo Fighters - Taylor Hawkins, trafił do szpitala z powodu przedawkowania narkotyków. Jego stan był na tyle ciężki, że zespół odwołał część koncertów. Wydarzenie to jednak zmieniło życie Taylora na tyle, że postanowił prowadzić bardziej higieniczny tryb życia. (więcej)

Zespół AC/DC powstał

w Australii, ale bracia Young są rodowitymi Szkotami. Muzycy wyraźnie to podkreślają w wywiadach. Wizerunek zespołu również nawiązuje do szkockich korzeni liderów. (więcej)

Gibson Blues King

łączy w sobie tradycję i nowoczesność. Desig instrumentu zaczerpnięty został z pierwszych modeli gitar bluesowych firmy Gibson. Dodano jednak szereg nowoczesnych rozwiązań, jak np. bardziej współczesny gryf i elektronika. (więcej)

Tagi

  • Iron Maiden
  • Koncert
  • Muzyka
  • Muzyka na żywo
  • Rock
  • Heavy-metal
  • Bruce Dickinson
  • Gitara
  • Gitara elektryczna
  • Metal

Iron Maiden - koncert w Polsce

2013-06-29 17:09
kicker
3 lipca w Atlas Arenie w Łodzi oraz 4 lipca w Ergo Arenie w Gdańsku na scenie wystąpi Iron Maiden.

Iron Maiden to grupa znana na całym świecie odbiorcom o różnych preferencjach muzycznych. Grupa jest przedstawicielem heavy metalu. Jej początek sięga 25 grudnia 1975 roku, kiedy to w Londynie basista Steve Harris spełnił marzenie o założeniu własnego zespołu. Jego nazwa pochodzi z języka angielskiego i oznacza żelazną dziewicę. Zwrot ten zapożyczony został przez Harrisa z filmu "Człowiek w żelaznej masce". Wkrótce do grupy dołączyli Paul Day, Ron Matthews, Terry Rance i Dave Sullivan. Już w maju 1976 Iron Maiden zadebiutowało na koncercie w Londynie.
Iron Maiden na żywo
Iron Maiden na żywo, źródło: Wikipedia

Zespół pojawi się w Polsce w ramach światowej trasy koncertowej "Maiden England Tour 2013". Będzie to jeden z szesnastu przystanków w Europie. Trasa jest trzecim tak poważnym przedsięwzięciem grupy, tuż po Early Days Tour w 2005 roku oraz Somewhere Back in Time World Tour na przełomie 2008 i 2009. Tym razem trasa koncertowa wzorowana jest na Seven Son Tour z roku 1988. Zespół wykonuje wiele utworów, które odgrywał również dwadzieścia pięć lat temu, a także tych, które pojawiły się na VHS "Maiden England" - stąd także nazwa tegorocznych występów.

Członkowie grupy obiecują, że wizyta w Polsce przebiegnie na wysokim poziomie. Zespół zaplanował użycie nowoczesnych efektów świetlnych, ciekawej scenografii, a także wykorzystanie efektów pirotechnicznych. Fani spędzą więc wieczór nie tylko w rytmach ulubionych brzmień Iron Maiden, ale także w otoczce fascynujących efektów i związanych z tym wrażeń.

Napisz komentarz

Drogie czytelniczki / drodzy czytelnicy.
Wszystkie komentarze są moderowane, z tego też powodu proszę nie umieszczać komentarzy obraźliwych. Komentarz nie może zawierać linków do innych stron. Wasze komentarze będą ukazywać się z pewnym opóźnieniem.