Popularność wzmacniaczy

z serii Mustang była niemałym zaskoczeniem dla samych konstruktorów. Początkowo produkowane w jedynie 2 wersjach, Mustang I i II, miały być typowym, domowymi wzmacniaczami do ćwiczeń i nagrywania. Obecnie w ofercie Fandera znajdziemy Mustangi 100 i 150W, a także uroczego malucha - wersję MINI! (więcej)

Zespół AC/DC powstał

w Australii, ale bracia Young są rodowitymi Szkotami. Muzycy wyraźnie to podkreślają w wywiadach. Wizerunek zespołu również nawiązuje do szkockich korzeni liderów. (więcej)

Zespół Primus

to jedno z najbardziej osobliwych zjawisk na muzycznym rynku, Larry LaLonde świetnie wpisał się w konwencję zespołu, a jego szalona gra jest po prostu nie do podrobienia. (więcej)

Eddie Van Halen samodzielnie

zbudował i zmodyfikował swoją pierwszą gitarę, ozdabiając ją w charakterystyczne pasy, które od tej pory stały się znakiem rozpoznawczym gitarzysty. (więcej)

Tagi

  • Rock Band
  • Gra
  • Sony PlayStation 2
  • PlayStation Portable
  • Sony PlayStation 3
  • Xbox 360
  • Gitara
  • Zespół muzyczny
  • Muzyczny

Rock Band - konsolowa gra gitarowa

Badania konsumenckie wykonane przez Fender Musical Instruments dowiodły, że znacznym powodem wzrostu sprzedaży instrumentów muzycznych jest popularność gier na konsolę. Mowa tutaj przede wszystkim o znanych młodemu pokoleniu Guitar Hero oraz Rock Band. Druga z nich wyprodukowana została przez Harmonix Music Systems w roku 2007 w USA. Wówczas dostępna była w wersji na Sony Playstation 2, PlayStation Portable, Sony PlayStation 3 i Xbox 360. Rok później HMS udostępniło także wersję gry na konsolę Wii.

Celem Harmonix Music System było stworzenie symulatora gry w zespole rockowym. Użytkownicy otrzymali możliwość gry w liczbie maksymalnie czterech osób oraz rozwijania swoich umiejętności gry na gitarze elektrycznej, basowej, na perkusji, a także kształcenia swojego wokalu. Wszystko to dzięki wyposażeniu zestawu w kontrolery przypominające w obsłudze grę na wspomnianych instrumentach i mikrofon, umożliwiający tworzyć ścieżkę wokalną.

Na płycie znaleźć można prawie sześćdziesiąt utworów. Repertuar obejmuje single od lat pięćdziesiątych do początku minionej dekady - Black Sabbath, Nirvana, The Who, Weezer, Soundgarden, Red Hot Chilli Peppers, czy Foo Fighters. Dzięki temu odnajdą się w nim użytkownicy w różnym wieku, o różnych preferencjach muzycznych.

Zaletą gry Rock Band jest możliwość dostosowania indywidualnego stopnia trudności, nawet w przypadku zabawy grupowej. Każdemu z grających przydziela się jedną z czterech ról. Kolejnym etapem gry jest nadanie zespołowi nazwy, wybranie unikalnych dla niego cech, znaku graficznego, a także opis każdego członka grupy. W tej ostatniej opcji wybieramy płeć, wygląd oraz charakterystyczne dla artysty zachowania. Dla pragnących poszerzyć swoje umiejętności oraz tych, którzy niejednokrotnie przetestowali już dostępne na płycie utwory muzyczne, Harmonix Music Systems udostępnia w Internecie bonusowe piosenki, dzięki którym gra w Rock Band nigdy nie staje się nudna.