Zakk Wylde

Jest wierny połączeniu gitar Gibsona i wzmacniaczy Marshalla. Ta najbardziej klasyczna konfiguracja sprzętowa wydaję się być stworzona dla Zakkka, jego potężne i ostre brzmienie to zasługa jego fantastycznej techniki gry i wspomnianego sprzętu. (więcej)

Historia spłatała figla

gdyż wiele lat wcześniej marka Epiphone, która teraz jest budżetowym odziałem koncernu Gibson, produkowała instrumenty, które swoją jakością znacznie przewyższała ówczesne produkty Gibsona. (więcej)

Robert Johnson został

otruty. Hipotez na temat jego śmierci jest mnóstwo. Jedna z nich mówi o zazdrosnym mężu jednej z fanek Roberta. Mówi się także o tym, że otruli go ludzie, którzy posądzali Johnsona o konszachty z diabłem. (więcej)

YMF jest fundacją

non-profit, to znaczy, że ze swojej działalności nie czerpie żadnych zysków finansowych a cały dochód przeznaczany jest na dalsze jej funkcjonowanie. (więcej)

Tagi

  • Engl
  • Fireball
  • Wzmacniacz
  • Wzmacniacz lampowy
  • Wzmacniacz gitarowy
  • Head
  • Głowa
  • Lampa
  • Przester

Engl - niemieckie wzmacniacze gitarowe

Niemiecki producent Engl zasłynął na rynku instrumentów muzycznych tworząc niezawodne do nich akcesoria. Wzmacniaczy tej marki używają najpopularniejsi muzycy na całym świecie, którzy w pełni zaufali producentowi, niejednokrotnie doświadczając jego precyzji i solidności w wykonaniu. Mowa tutaj o Ritchiem Blackmorze, Stevie Morsie, Jeffie Loomisie, oraz Paulu Landersie.

W ofercie Engl znajdziemy wzmacniacze oraz kolumny gitarowe. Wśród nich E212 VHB PRO oraz E635 Fireball. Ten pierwszy przeznaczony został dla profesjonalistów, oczekujących od swej kolumny potężnego i dojrzałego brzmienia. Engl to marka niezawodna w przypadku doskonałego, wciąż rozwijającego się dźwięku. Modelem tym zachwyceni będą przede wszystkim miłośnicy rocka, bluesa i metalu. Obudowa kolumny to czternastowarstwowa sklejka z brzozy syberyjskiej. Niezawodne głośniki Celestion Vintage 30 sprawią, że podczas jego użytkowania otrzymamy wrażenie stania przy wielogłośnikowym stacku. Ich moc to 120W RMS, stereo - 2x16 Ohm. W zestawie znajdziemy też metalowe narożniki i stalowa siatka ochronna. Wymiary tej kolumny to 740x480x360mm. Całość waży 33 kg.Kolejnym modelem przeznaczonym do potężnych brzmień jest 100-wattowy Engl E635 Fireball. Dzięki mocnym i zdecydowanym przesterom dźwięk niemal wbije nas w ziemie, inspirując do dalszej energicznej gry. Kolumna wykonana została technologią lampową. Znajdziemy tutaj dwa kanały clean i lead. Impedancja modelu to 3,8 i 16 Ohm. W zestawie trzypunktowa korekcja treble, middle oraz bass, która pozwoli nam dostosować kolumnę do swych preferencji. Do tego wbudowana bramka szumów oraz pętla efektów. Ten ponad dwudziestokilogramowy model posiada wymiary 71x27x27 cm. Fireball wyprodukowany został w Niemczech. Stanowi to gwarancję dla pragnących upewnić się o wysokiej jakości kupowanego modelu.

Engl, który stał się jednym z czołowych producentów na rynku instrumentów i akcesoriów, ponownie podbija serca swoich użytkowników, tworząc z pełną precyzją perfekcyjnie brzmiące kolumny. To trzeba sprawdzić.