Nauka gry na gitarzeHistoria spłatała figla

gdyż wiele lat wcześniej marka Epiphone, która teraz jest budżetowym odziałem koncernu Gibson, produkowała instrumenty, które swoją jakością znacznie przewyższała ówczesne produkty Gibsona. (więcej)

Gibson Explorer powstał

na fali fascynacji sztuką abstrakcyjną, opartą o geometryczne kształty. Obecnie instrument stał się jednym z ulubionych w kręgu muzyków heavy-metalowych. (więcej)

Sceniczy wizerunek

Angusa Younga powstał poniekąd z przypadku. Początkowo gitarzysta nie miał w zamyśle przebierania się na stałe w szkolny mundurek. Podczas pierwszych koncertów AC/DC Angus na każdy występ przywdziewał inny kostium (między innymi goryla i różnych superbohaterów). Pewnego dnia przebrał się za ucznia, koledzy z zespołu i fani byli zachwyceni tym wizerunkiem, który przetrwał do dnia dzisiejszego. (więcej)

Model 1969 Dove Custom

przypadł do gustu Elvis'owi Presley'owi, który doczekał się nawet gitary sygnowanej swoim nazwiskiem. (więcej)

Tagi

  • Engl
  • Fireball
  • Wzmacniacz
  • Wzmacniacz lampowy
  • Wzmacniacz gitarowy
  • Head
  • Głowa
  • Lampa
  • Przester

Engl - niemieckie wzmacniacze gitarowe

2013-02-25 14:07
Ritch B.
Niemiecki producent Engl zasłynął na rynku instrumentów muzycznych tworząc niezawodne do nich akcesoria. Wzmacniaczy tej marki używają najpopularniejsi muzycy na całym świecie, którzy w pełni zaufali producentowi, niejednokrotnie doświadczając jego precyzji i solidności w wykonaniu. Mowa tutaj o Ritchiem Blackmorze, Stevie Morsie, Jeffie Loomisie, oraz Paulu Landersie.

W ofercie Engl znajdziemy wzmacniacze oraz kolumny gitarowe. Wśród nich E212 VHB PRO oraz E635 Fireball. Ten pierwszy przeznaczony został dla profesjonalistów, oczekujących od swej kolumny potężnego i dojrzałego brzmienia. Engl to marka niezawodna w przypadku doskonałego, wciąż rozwijającego się dźwięku. Modelem tym zachwyceni będą przede wszystkim miłośnicy rocka, bluesa i metalu. Obudowa kolumny to czternastowarstwowa sklejka z brzozy syberyjskiej. Niezawodne głośniki Celestion Vintage 30 sprawią, że podczas jego użytkowania otrzymamy wrażenie stania przy wielogłośnikowym stacku. Ich moc to 120W RMS, stereo - 2x16 Ohm. W zestawie znajdziemy też metalowe narożniki i stalowa siatka ochronna. Wymiary tej kolumny to 740x480x360mm. Całość waży 33 kg.
Engl Fireball
Engl Fireball, źródło: Engl

Kolejnym modelem przeznaczonym do potężnych brzmień jest 100-wattowy Engl E635 Fireball. Dzięki mocnym i zdecydowanym przesterom dźwięk niemal wbije nas w ziemie, inspirując do dalszej energicznej gry. Kolumna wykonana została technologią lampową. Znajdziemy tutaj dwa kanały clean i lead. Impedancja modelu to 3,8 i 16 Ohm. W zestawie trzypunktowa korekcja treble, middle oraz bass, która pozwoli nam dostosować kolumnę do swych preferencji. Do tego wbudowana bramka szumów oraz pętla efektów. Ten ponad dwudziestokilogramowy model posiada wymiary 71x27x27 cm. Fireball wyprodukowany został w Niemczech. Stanowi to gwarancję dla pragnących upewnić się o wysokiej jakości kupowanego modelu.

Engl, który stał się jednym z czołowych producentów na rynku instrumentów i akcesoriów, ponownie podbija serca swoich użytkowników, tworząc z pełną precyzją perfekcyjnie brzmiące kolumny. To trzeba sprawdzić.

Napisz komentarz

Drogie czytelniczki / drodzy czytelnicy.
Wszystkie komentarze są moderowane, z tego też powodu proszę nie umieszczać komentarzy obraźliwych. Komentarz nie może zawierać linków do innych stron. Wasze komentarze będą ukazywać się z pewnym opóźnieniem.