Nauka gry na gitarzeGitara Yamaha FG720S

mimo swojej niewygórowanej ceny prezentuje niezwykle dobrą jakość wykonania. Dobre brzmienie docenili amatorzy i profesjonaliści. (więcej)

Elvis Costello

ściśle współpracuje także z firmą Fender. Jego ulubioną gitarą elektryczną jest Jazzmaster, którą artysta często wykorzystuje podczas koncertów. Fender wyprodukował nawet Jazzmastera sygnowanego nazwiskiem Costello, który wyróżnia się surowym i minimalistycznym wyglądem. (więcej)

Pierwsza seria gitar

Gibson ES-175 wyprodukowana została w ilości zaledwie 129 egzemplarzy. Oryginalne gitary z "epoki" osiągają więc niebotyczne ceny. Nowa wersja gitary, która produkowana jest według oryginalnej specyfikacji, jest znacznie tańsza i łatwiej dostępna. (więcej)

Ralph Towner

opracował ciekawą technikę gry, która polega na wplataniu między struny kawałków papieru. Dzięki temu, podczas gry uzyskuje on swego rodzaju efekt perkusji. (więcej)

Tagi

 • Paloma
 • Malaga
 • Admira
 • Gitara klasyczna
 • Gitara
 • Hiszpańska gitara
 • Struny
 • Gryf
 • Pudło rezonasowe
 • Podstrunnica
 • Klasyk

Paloma i Malaga hiszpańskie gitary klasyczne firmy Admira

2013-02-19 08:58
carlos77
Założona przez Enrique Kellera Fritscha w roku 1944 firma Admira, to jedna z najpopularniejszych i najbardziej cenionych wytwórni gitar w Hiszpanii. Choć liczba lutników pracujących nad produkcją instrumentów nie przekracza stu, to sam producent zapewnia, że każdy z nich jest przede wszystkim miłośnikiem gitary i to właśnie czyni wyroby Admiry unikalnymi i pełnymi pasji. Wśród najwspanialszych gitar klasycznych marki znaleźć możemy modele Paloma oraz Malaga. W tym artykule postaram się zwrócić uwagę na ich specyfikacje i przeznaczenie.

Paloma posiada płytę wierzchnią wykonaną z sosny, spód i bok z sapelli oraz mahoniowy gryf. Przy produkcji podstrunnicy zastosowano mongoy. Wyposażona została ona w sześć strun oraz dziewiętnaście progów. Ten praworęczny model przeznaczony został w ręce użytkowników, ceniących sobie brzmienie jazzu i muzyki klasycznej. Wykończona na wysoki połysk całość oraz pokrycie w odcieniu naturalnym czyni design gitary standardowym i eleganckim. Ogromną rolę pełni tutaj przede wszystkim brzmienie, które wydobywane poprzez pociągnięcie za struny pobudza artystów do dalszej, efektywnej pracy. Co ważne, Paloma idealnie sprawdzi się w przypadku osób początkujących, ale też zaawansowanych. Mówiąc o atutach, nie można nie wspomnieć o przystępnej cenie gitary, która konkurować może z modelami z wyższej półki cenowej.
Admira Paloma
Admira Paloma, źródło: Lauda Audio

Admira Malaga to praworęczny instrument o płycie wierzchniej wykonanej sosny oraz spodzie i bokach z sapelli. Mahoniowy gryf oraz palisandrowa podstrunnica liczą sześć strun i dziewiętnaście progów. Ten pozbawiony cutaway'a model nie posiada również elektroniki, a mimo to dźwięk wydobywany z jego wnętrza jest zarówno głęboki, jak i stanowczy. Podobnie do swoich poprzedniczek z serii Student - Alby, Juanity, Palomy i Infante - model przeznaczony jest dla miłośników jazzu i muzyki klasycznej. Również design Malagi nie różni się od Palomy - obydwie urzekają swym klasycznym stylem.
Admira Malaga
Admira Malaga, źródło: Admira

Podobnie do reszty modeli z serii Student - Paloma i Malaga idealnie sprawdzą się dla początkujących, sprawdzających swoich sił w świecie gitary artystów. Z grupy docelowej nie wyklucza się jednak zaawansowanych muzyków, którzy z całą pewnością znajdą w tych klasykach coś dla siebie.

Komentarze

jollk@
2014-03-16 12:10:55

która ma węższy gryf ?
Bo dopiero zaczynam grać :))

far
2013-11-08 09:50:53

Wyposażona została w sześć strun i dziewiętnaście progów
No shit

bankroot
2013-09-23 12:59:12

Czy gitara ma wierzch z litej sosny czy z litego cedru (opis producenta)?
Wydaje się, że są to całkowicie inne gatunki drewna

gitarek
2013-06-23 00:31:26

gdzie kupje tom gitare

Napisz komentarz

Drogie czytelniczki / drodzy czytelnicy.
Wszystkie komentarze są moderowane, z tego też powodu proszę nie umieszczać komentarzy obraźliwych. Komentarz nie może zawierać linków do innych stron. Wasze komentarze będą ukazywać się z pewnym opóźnieniem.