Nowoczesne gitary

coraz śmielej wkraczają na muzyczny rynek. Jednak to czas zweryfikuję przydatność i wpływ na rozwój muzyki tych "kosmicznych" wynalazków. (więcej)

Peavey Wolfgang Special

to gitara, której pomysłodawcą był Edy Van Halen. Gitarzysta długo szukał instrumentu, który spełni jego wymagania odnośnie brzmienia i odpowiedniego rock'n'rollowego wyglądu. Wraz z pracownikami firmy Peavey zaprojektował model Wolfgang. (więcej)

Gitara Gibson J-45

zastąpiła swego czasu model J-35. Jednak to jakość i brzmienie czterdziestki piątki uczyniła z niej model kultowy i obiekt pożądania gitarzystów na całym świecie. (więcej)

Motorhead

to potoczne określenie człowieka odurzonego amfetaminą. Taka nazwa zespołu idealnie pasowała do ówczesnego stylu życia Lemmyego, który został wyrzucony z poprzedniego zespołu za ekscesy spowodowane naużywaniem narkotyków. (więcej)

Tagi

 • Paloma
 • Malaga
 • Admira
 • Gitara klasyczna
 • Gitara
 • Hiszpańska gitara
 • Struny
 • Gryf
 • Pudło rezonasowe
 • Podstrunnica
 • Klasyk

Paloma i Malaga hiszpańskie gitary klasyczne firmy Admira

Założona przez Enrique Kellera Fritscha w roku 1944 firma Admira, to jedna z najpopularniejszych i najbardziej cenionych wytwórni gitar w Hiszpanii. Choć liczba lutników pracujących nad produkcją instrumentów nie przekracza stu, to sam producent zapewnia, że każdy z nich jest przede wszystkim miłośnikiem gitary i to właśnie czyni wyroby Admiry unikalnymi i pełnymi pasji. Wśród najwspanialszych gitar klasycznych marki znaleźć możemy modele Paloma oraz Malaga. W tym artykule postaram się zwrócić uwagę na ich specyfikacje i przeznaczenie.

Paloma posiada płytę wierzchnią wykonaną z sosny, spód i bok z sapelli oraz mahoniowy gryf. Przy produkcji podstrunnicy zastosowano mongoy. Wyposażona została ona w sześć strun oraz dziewiętnaście progów. Ten praworęczny model przeznaczony został w ręce użytkowników, ceniących sobie brzmienie jazzu i muzyki klasycznej. Wykończona na wysoki połysk całość oraz pokrycie w odcieniu naturalnym czyni design gitary standardowym i eleganckim. Ogromną rolę pełni tutaj przede wszystkim brzmienie, które wydobywane poprzez pociągnięcie za struny pobudza artystów do dalszej, efektywnej pracy. Co ważne, Paloma idealnie sprawdzi się w przypadku osób początkujących, ale też zaawansowanych. Mówiąc o atutach, nie można nie wspomnieć o przystępnej cenie gitary, która konkurować może z modelami z wyższej półki cenowej. Admira Malaga to praworęczny instrument o płycie wierzchniej wykonanej sosny oraz spodzie i bokach z sapelli. Mahoniowy gryf oraz palisandrowa podstrunnica liczą sześć strun i dziewiętnaście progów. Ten pozbawiony cutaway'a model nie posiada również elektroniki, a mimo to dźwięk wydobywany z jego wnętrza jest zarówno głęboki, jak i stanowczy. Podobnie do swoich poprzedniczek z serii Student - Alby, Juanity, Palomy i Infante - model przeznaczony jest dla miłośników jazzu i muzyki klasycznej. Również design Malagi nie różni się od Palomy - obydwie urzekają swym klasycznym stylem.Podobnie do reszty modeli z serii Student - Paloma i Malaga idealnie sprawdzą się dla początkujących, sprawdzających swoich sił w świecie gitary artystów. Z grupy docelowej nie wyklucza się jednak zaawansowanych muzyków, którzy z całą pewnością znajdą w tych klasykach coś dla siebie.

Komentarze

jollk@
2014-03-16 12:10:55

która ma węższy gryf ?
Bo dopiero zaczynam grać :))

far
2013-11-08 09:50:53

Wyposażona została w sześć strun i dziewiętnaście progów
No shit

bankroot
2013-09-23 12:59:12

Czy gitara ma wierzch z litej sosny czy z litego cedru (opis producenta)?
Wydaje się, że są to całkowicie inne gatunki drewna

gitarek
2013-06-23 00:31:26

gdzie kupje tom gitare