Nauka gry na gitarzeCliff Burton uczył się

teorii muzyki, której zgłębianie znacząco wpłynęło na niepowtarzalny styl gry legendarnego basisty Metalliki. (więcej)

Nietypowe mocowanie

paska w modelu SG, przysparza wielu problemów. Złe wyważenie powoduje opadanie główki, co znacznie wpływa na komfort gry. Dobrym rozwiązaniem jest użycie grubszego paska, który minimalizuje ten problem. (więcej)

Również zespół

The Offspring chciał nazwać swój album "Chinese Democracy (You Snooze, You Lose)" , w wolnym tłumaczeniu "Chińska demokracja (Kto pierwszy, ten lepszy)". Było to uszczypliwe nawiązanie do tego, że Axl Rose nie potrafi zakończyć pracy nad albumem, przez co czas jego wydania ciągle się przedłużał. Ostatecznie zespół The Offspring oznajmił, że jest to żart. Axl nie do końca zrozumiał ten dowcip i zagroził zespołowi procesem sądowym. (więcej)

Kto wie jak

wyglądał by teraz świat muzyki gitarowej gdyby w pierwszej połowie XX wieku USA nie nawiedził wielki kryzys, a Leo Fender nie stracił posady jako księgowy w jednej z upadających firm. Dzięki takiemu zbiegowi wypadków, Fender musiał zarobić na chleb - otworzył sklep i warsztat elektroniczny i tak zaczęła się wielka historia najważniejszego producenta gitar na świecie. (więcej)

Tagi

  • Gibson
  • Thunderbird
  • Gitara
  • Gitara basowa
  • Bas
  • Bass elektryczny
  • Instrumnety
  • Muzyka
  • Instrumenty muzyczne

Gibson Thunderbird IV - legendarna gitara basowa

2012-11-11 19:53
Jaszczur
Popularność firmy Gibson rozpoczęła się wraz z wydaniem w latach dwudziestych pierwszego modelu L-5. Od tej pory Orville Gibson zasłynął jako jeden z najbardziej kreatywnych lutników, spełniających wymagania swoich użytkowników na całym świecie. Dziś marka słynie z wyznaczania kierunków muzyk rozrywkowej, a także instrumentów strunowych i obok Fendera nieustannie poszerza horyzonty brzmieniowe swoich sprzętów.

W tym artykule uwagę poświęcimy Gibsonowi Thunderbird IV - gitarze, która w przez ostatnie kilkadziesiąt lat nieustannie nie schodziła ze szczytu rankingów instrumentów basowych. Dzięki wygodzie użytkowania oraz dopracowaniu do perfekcji każdego najmniejszego jego szczegółu, model doceniany jest przez tych najbardziej wymagających.
Gibson Thunderbird IV
Gibson Thunderbird IV, źródło: Muzyczny.pl

Korpus modelu wykonany został z mahoniu, podobnie do wklejanego gryfu, w którym mahoń połączył się z orzechem. Palisandrowa podstrunnica liczy dwadzieścia progów oraz trzydziesto czterocalową menzurę. Zestaw wyposażony został w duet przetworników typu TB Humbucker oraz podwójną regulację głośności i pojedynczą tonów. Dzięki oryginalnemu kształtowi korpusu, ciekawym propozycjom kolorów, wykończeniu na wysoki połysk oraz główce zwieńczonej kluczami Grover Bass i logiem Gibsona. W komplecie dołączony został miękki i niezawodny futerał.

Wyżej już wymienione części tego modelu czynią go charakterystycznym na rynku instrumentów muzycznych. Pomimo dużych gabarytów Thunderbird nieustannie cieszy się opinią modelu komfortowego i łatwego w użytkowaniu. Już po pierwszym pociągnięciu za strunę gitara urzeka głębokim i potężnym brzmieniem, który oczaruje zarówno publikę, jak i nas samych. Model stworzony jest dla gitarzystów ceniących sobie agresywne i surowe dźwięki, wywołujące dreszcz na skórze każdego, komu wpadną one w ucho.

Napisz komentarz

Drogie czytelniczki / drodzy czytelnicy.
Wszystkie komentarze są moderowane, z tego też powodu proszę nie umieszczać komentarzy obraźliwych. Komentarz nie może zawierać linków do innych stron. Wasze komentarze będą ukazywać się z pewnym opóźnieniem.