Nauka gry na gitarzeArlo Guthrie

ogromnym sentymentem darzył swoją pierwszą gitarę, którą dostał od ojca. Przywiązanie do tego modelu było tak duże, że artysta wraz z lutnikami z firmy Gibson, stworzyli idealną replikę oryginalnej gitary Arlo. (więcej)

Zakk Wylde

Jest wierny połączeniu gitar Gibsona i wzmacniaczy Marshalla. Ta najbardziej klasyczna konfiguracja sprzętowa wydaję się być stworzona dla Zakkka, jego potężne i ostre brzmienie to zasługa jego fantastycznej techniki gry i wspomnianego sprzętu. (więcej)

Nie tylko na gitarze

Lobby Loyde był także basistą i w tym charakterze współpracował z zespołem Dirt wraz z Jexem Byronem, Mickem Holmesem, Leach i Cal MacAlpine. (więcej)

Dominic Frasca chorował

na dystonię ogniskową. Choroba była bardzo niefortunna dla gitarzysty, powodowała częste skurcze palców. Dzięki częstym ćwiczeniom i rehabilitacji odzyskał pełną sprawność w rękach. (więcej)

Tagi

  • Gibson
  • Thunderbird
  • Gitara
  • Gitara basowa
  • Bas
  • Bass elektryczny
  • Instrumnety
  • Muzyka
  • Instrumenty muzyczne

Gibson Thunderbird IV - legendarna gitara basowa

2012-11-11 19:53
Jaszczur
Popularność firmy Gibson rozpoczęła się wraz z wydaniem w latach dwudziestych pierwszego modelu L-5. Od tej pory Orville Gibson zasłynął jako jeden z najbardziej kreatywnych lutników, spełniających wymagania swoich użytkowników na całym świecie. Dziś marka słynie z wyznaczania kierunków muzyk rozrywkowej, a także instrumentów strunowych i obok Fendera nieustannie poszerza horyzonty brzmieniowe swoich sprzętów.

W tym artykule uwagę poświęcimy Gibsonowi Thunderbird IV - gitarze, która w przez ostatnie kilkadziesiąt lat nieustannie nie schodziła ze szczytu rankingów instrumentów basowych. Dzięki wygodzie użytkowania oraz dopracowaniu do perfekcji każdego najmniejszego jego szczegółu, model doceniany jest przez tych najbardziej wymagających.
Gibson Thunderbird IV
Gibson Thunderbird IV, źródło: Muzyczny.pl

Korpus modelu wykonany został z mahoniu, podobnie do wklejanego gryfu, w którym mahoń połączył się z orzechem. Palisandrowa podstrunnica liczy dwadzieścia progów oraz trzydziesto czterocalową menzurę. Zestaw wyposażony został w duet przetworników typu TB Humbucker oraz podwójną regulację głośności i pojedynczą tonów. Dzięki oryginalnemu kształtowi korpusu, ciekawym propozycjom kolorów, wykończeniu na wysoki połysk oraz główce zwieńczonej kluczami Grover Bass i logiem Gibsona. W komplecie dołączony został miękki i niezawodny futerał.

Wyżej już wymienione części tego modelu czynią go charakterystycznym na rynku instrumentów muzycznych. Pomimo dużych gabarytów Thunderbird nieustannie cieszy się opinią modelu komfortowego i łatwego w użytkowaniu. Już po pierwszym pociągnięciu za strunę gitara urzeka głębokim i potężnym brzmieniem, który oczaruje zarówno publikę, jak i nas samych. Model stworzony jest dla gitarzystów ceniących sobie agresywne i surowe dźwięki, wywołujące dreszcz na skórze każdego, komu wpadną one w ucho.

Napisz komentarz

Drogie czytelniczki / drodzy czytelnicy.
Wszystkie komentarze są moderowane, z tego też powodu proszę nie umieszczać komentarzy obraźliwych. Komentarz nie może zawierać linków do innych stron. Wasze komentarze będą ukazywać się z pewnym opóźnieniem.