Nauka gry na gitarzeFirma Gibson

postawiła w ostatnich latach na reedycję kultowych modeli z wcześniejszych lat. Instrumenty te od zawsze budziły zachwyt muzyków a ich oryginalne wersje krążą na aukcjach za ogromne pieniądze. (więcej)

Kolega Grohla

Josh Homme, umieścił w internecie filmik, który demaskuje uzależnienie Dave'a od kawy. Podobno z powodu przedawkowania kofeiny słynny perkusista trafił do szpitala. Tak na prawdę nie wiadomo czy jest to prawdą, czy to tylko żartem, znanego z dziwnego poczucia humoru, Josha. (więcej)

Fender Telecaster Custom

powstał w odpowiedzi na coraz bardziej popularne gitary firmy Gibson. Lata 70-te przyniosły muzyce nowe brzmienia, w tym mocno przesterowane gitary. Instrumenty wyposażone w przystawki typu humbucker, lepiej sobie z tym radziły niż klasyczne konstrukcje Fendera. (więcej)

Frank Zappa był

autorem wielu cytatów, które na stałe weszły do popkultury. Potrafił w kilku słowach trafnie i kąśliwie skomentować otaczająca go rzeczywistość. (więcej)

Tagi

  • Gibson
  • Thunderbird
  • Gitara
  • Gitara basowa
  • Bas
  • Bass elektryczny
  • Instrumnety
  • Muzyka
  • Instrumenty muzyczne

Gibson Thunderbird IV - legendarna gitara basowa

2012-11-11 19:53
Jaszczur
Popularność firmy Gibson rozpoczęła się wraz z wydaniem w latach dwudziestych pierwszego modelu L-5. Od tej pory Orville Gibson zasłynął jako jeden z najbardziej kreatywnych lutników, spełniających wymagania swoich użytkowników na całym świecie. Dziś marka słynie z wyznaczania kierunków muzyk rozrywkowej, a także instrumentów strunowych i obok Fendera nieustannie poszerza horyzonty brzmieniowe swoich sprzętów.

W tym artykule uwagę poświęcimy Gibsonowi Thunderbird IV - gitarze, która w przez ostatnie kilkadziesiąt lat nieustannie nie schodziła ze szczytu rankingów instrumentów basowych. Dzięki wygodzie użytkowania oraz dopracowaniu do perfekcji każdego najmniejszego jego szczegółu, model doceniany jest przez tych najbardziej wymagających.
Gibson Thunderbird IV
Gibson Thunderbird IV, źródło: Muzyczny.pl

Korpus modelu wykonany został z mahoniu, podobnie do wklejanego gryfu, w którym mahoń połączył się z orzechem. Palisandrowa podstrunnica liczy dwadzieścia progów oraz trzydziesto czterocalową menzurę. Zestaw wyposażony został w duet przetworników typu TB Humbucker oraz podwójną regulację głośności i pojedynczą tonów. Dzięki oryginalnemu kształtowi korpusu, ciekawym propozycjom kolorów, wykończeniu na wysoki połysk oraz główce zwieńczonej kluczami Grover Bass i logiem Gibsona. W komplecie dołączony został miękki i niezawodny futerał.

Wyżej już wymienione części tego modelu czynią go charakterystycznym na rynku instrumentów muzycznych. Pomimo dużych gabarytów Thunderbird nieustannie cieszy się opinią modelu komfortowego i łatwego w użytkowaniu. Już po pierwszym pociągnięciu za strunę gitara urzeka głębokim i potężnym brzmieniem, który oczaruje zarówno publikę, jak i nas samych. Model stworzony jest dla gitarzystów ceniących sobie agresywne i surowe dźwięki, wywołujące dreszcz na skórze każdego, komu wpadną one w ucho.

Napisz komentarz

Drogie czytelniczki / drodzy czytelnicy.
Wszystkie komentarze są moderowane, z tego też powodu proszę nie umieszczać komentarzy obraźliwych. Komentarz nie może zawierać linków do innych stron. Wasze komentarze będą ukazywać się z pewnym opóźnieniem.