Nauka gry na gitarzeBrowar Rock Festival

z lokalnej imprezy przerodził się w wydarzenie na skalę krajową. Na scenie obok gwiazd polskiego rocka, mają szanse zaistnieć młodzi wykonawcy i zespoły. (więcej)

W nowym składzie

formowanym przez Grohla miał początkowo znaleźć się Krist Novoselic. Muzycy doszli jednak do wniosku, że takie posunięcie może być źle odebrane przez fanów - jako "odcinanie kuponów" po sukcesie Nirvany. Ostatecznie taki układ nie wyszedł na dobre Kristowi, bo o ile Dave Grohl osiągnął ogromny sukces ze swoim nowym Foo Fighters, to Novoselicowi kariera muzyczna nie wyszła tak jakby tego chciał. (więcej)

Najsłynniejszą gitarą

Ericka Claptona jest "Blackie", którą artysta sam poskładał z elementów pochodzących z różnych gitar Fendera. Obecnie Fender produkuje replikę słynnej gitary, zachowując przy tym wszystkie szczegóły. Gitara ma więc odwzorowane wszystkie obicia i zarysowania, skopiowano nawet przypaloną od papierosa główkę instrumentu. (więcej)

Ernie Ball

był pierwszym, który chciał zainicjować produkcję grubszych strun do gitary elektrycznej. Pomysł ten odrzuciły dwa największe koncerny, Gibson i Fender. Obecnie czymś zupełnie naturalnym jest stosowanie grubszych strun dla polepszenia brzmienia gitary. (więcej)

Tagi

  • Gibson
  • Thunderbird
  • Gitara
  • Gitara basowa
  • Bas
  • Bass elektryczny
  • Instrumnety
  • Muzyka
  • Instrumenty muzyczne

Gibson Thunderbird IV - legendarna gitara basowa

2012-11-11 19:53
Jaszczur
Popularność firmy Gibson rozpoczęła się wraz z wydaniem w latach dwudziestych pierwszego modelu L-5. Od tej pory Orville Gibson zasłynął jako jeden z najbardziej kreatywnych lutników, spełniających wymagania swoich użytkowników na całym świecie. Dziś marka słynie z wyznaczania kierunków muzyk rozrywkowej, a także instrumentów strunowych i obok Fendera nieustannie poszerza horyzonty brzmieniowe swoich sprzętów.

W tym artykule uwagę poświęcimy Gibsonowi Thunderbird IV - gitarze, która w przez ostatnie kilkadziesiąt lat nieustannie nie schodziła ze szczytu rankingów instrumentów basowych. Dzięki wygodzie użytkowania oraz dopracowaniu do perfekcji każdego najmniejszego jego szczegółu, model doceniany jest przez tych najbardziej wymagających.
Gibson Thunderbird IV
Gibson Thunderbird IV, źródło: Muzyczny.pl

Korpus modelu wykonany został z mahoniu, podobnie do wklejanego gryfu, w którym mahoń połączył się z orzechem. Palisandrowa podstrunnica liczy dwadzieścia progów oraz trzydziesto czterocalową menzurę. Zestaw wyposażony został w duet przetworników typu TB Humbucker oraz podwójną regulację głośności i pojedynczą tonów. Dzięki oryginalnemu kształtowi korpusu, ciekawym propozycjom kolorów, wykończeniu na wysoki połysk oraz główce zwieńczonej kluczami Grover Bass i logiem Gibsona. W komplecie dołączony został miękki i niezawodny futerał.

Wyżej już wymienione części tego modelu czynią go charakterystycznym na rynku instrumentów muzycznych. Pomimo dużych gabarytów Thunderbird nieustannie cieszy się opinią modelu komfortowego i łatwego w użytkowaniu. Już po pierwszym pociągnięciu za strunę gitara urzeka głębokim i potężnym brzmieniem, który oczaruje zarówno publikę, jak i nas samych. Model stworzony jest dla gitarzystów ceniących sobie agresywne i surowe dźwięki, wywołujące dreszcz na skórze każdego, komu wpadną one w ucho.

Napisz komentarz

Drogie czytelniczki / drodzy czytelnicy.
Wszystkie komentarze są moderowane, z tego też powodu proszę nie umieszczać komentarzy obraźliwych. Komentarz nie może zawierać linków do innych stron. Wasze komentarze będą ukazywać się z pewnym opóźnieniem.