Nauka gry na gitarzeZakk Wylde

Jest wierny połączeniu gitar Gibsona i wzmacniaczy Marshalla. Ta najbardziej klasyczna konfiguracja sprzętowa wydaję się być stworzona dla Zakkka, jego potężne i ostre brzmienie to zasługa jego fantastycznej techniki gry i wspomnianego sprzętu. (więcej)

Zespół Kings Of Leon

jest znakomitym przykładem tego, że solidny rock nie jest domeną wyłącznie klasyków z przed kilkudziesięciu lat. Panowie Followill doskonale radzą sobie na współczesnym rynku i niewątpliwie przejdą do historii rocka. (więcej)

Nietypowe mocowanie

paska w modelu SG, przysparza wielu problemów. Złe wyważenie powoduje opadanie główki, co znacznie wpływa na komfort gry. Dobrym rozwiązaniem jest użycie grubszego paska, który minimalizuje ten problem. (więcej)

John Frusciante

dwa razy opuszczał skład RHCP. Po raz pierwszy w 1992 roku. Wrócił jednak do zespołu po 6 latach. W 2009 ogłosił definitywny koniec współpracy z Red Hot Chili Peppers. (więcej)

Tagi

 • Mark Egan
 • Basista
 • Jazz
 • Muzyka
 • Pat Metheny
 • Bas
 • Gitara basowa
 • Gitara
 • Instrument
 • Fusion
 • Producent
 • Kompozytor

Mark Egan - basista jazzowy

2012-09-22 12:26
Mateusz
Mark Egan urodził się w 1951 roku w Brockton w Massachusetts.

Mark odziedziczył pasję do muzyki po ojcu. Początkowo, w wieku dziesięciu lat, uczył się gry na trąbce. Zainteresowanie instrumentem trwało do końca szkoły średniej, jednak w międzyczasie rozpoczął również przygodę z gitarą. Po liceum dołączył do University of Miami’s Frost School of Music, gdzie uczył się również z Jerrym Cokerem – wykładowcą jazzowym. W tym czasie zaprzyjaźnił się z Ira Sullivan, Patem Methenym, Dannym Gottliebem, Cliffordem Carterem i wieloma innymi znanymi artystami, którzy nieustannie inspirowali go do pracy. W czasie studiów zaprzyjaźnił się też z Jaco Pastoriusem, który był najbardziej wpływowy dla jego muzyki. Obydwoje mieszkali na Florydzie na przełomie lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych. Egan poznał wówczas spojrzenie wirtuoza gitary na instrument, które bardzo go zainspirowało.

Artysta znany jest z kariery solowej, która zaowocowała wydaniem trzech platynowych i trzech ozłoconych albumów, ale również z bycia liderem w wielu grupach, w tym w Elements.
Mark Egan
Mark Egan, źródło: Wikipedia

Ponadto przyczynił się do współpracy nad ścieżkami dźwiękowymi do filmów i programów telewizyjnych – „Alladyn”, „Two Moon Junction”, „The Object of My Affection”, „You’ve Got Mail” „The Color of Money”, „A Chorus Line”, „NBC Sports”, „ABC’s All My Children”, czy „CNN/Headline News”.

Pracował jako muzyk sesyjny oraz często występował u boku wielu popularnych artystów, reprezentujących wszelakie gatunki muzyczne. Do muzyków tych wliczyć można Stinga, Arcadię, Rogera Daltreya i Joan Osborne, Marianne Faithfull, Davida Sanborna, Johna McLauglina, czy Sophie B. Hawkins. Ponadto koncertuje po świecie z Elements, Billem Evansem i Larrym Coryellem.

Jednym z jego najpopularniejszych albumów jest „As We Speak”, nagrany przy współpracy z Johnem Abercrombiem i Dannym Gottliebem. W czasie pracy z zespołem wydał również dziesięć nagrań, a taże przyczynił się do powstania trzech filmów – „Om Yoga & Meditation”, „Music on The Edg” oraz instruktażowy „Bass Workship”. W roku 2008 muzyk pojawił się na nagraniu live perkusisty Kena Serio „In The Moment”. Wydał również krążek „Urge” z trębaczem Forrestem Buchtelem Jr.

W roku 1992 stworzył własną wytwórnię płytową „Wavetone Records”.

Napisz komentarz

Drogie czytelniczki / drodzy czytelnicy.
Wszystkie komentarze są moderowane, z tego też powodu proszę nie umieszczać komentarzy obraźliwych. Komentarz nie może zawierać linków do innych stron. Wasze komentarze będą ukazywać się z pewnym opóźnieniem.