Pracownicy firmy Fender

w najmniejszym szczególe odtworzyli wszystkie zarysowania i zadrapania na korpusie i gryfie gitary, które znajdowały się na oryginalnym Jaguarze Cobaina (więcej)

Ostatnia płyta zespołu

Guns'N'Roses pod tytułem Chinese Democracy powstawała w latach 1994 - 2007, a jej premiera z roku na rok była przesuwana. Jeśli wierzyć relacją muzyków, którzy mieli wspierać Axla Rose, było to spowodowane trudnym charakterem frontmana, który nie umiał nawiązać wspólnego języka z innymi członkami projektu. Na płycie zagrać mieli między innymi Slash i Zakk Wylde. Obaj zrezygnowali jednak już po kilku godzinach spędzonych w studiu nagraniowym. Podobno Axl był "nie do wytrzymania". (więcej)

W pewnym momencie

kariery, zespół Pearl Jam całkowicie zrezygnował z kręcenia teledysków i grania dużych festiwali. Odbiło się to negatywnie na relacjach z fanami, którzy zarzucali zespołowi izolowanie się od nich. Ostatnie lata przyniosły jednak zmianę polityki promocyjnej Pearl Jam. (więcej)

Lutnicy firmy Gibson

w najmniejszym szczególe odtworzyli ulubiony instrument akustyczny Elvisa Costello. Gitara posiada nietypową dla akustyków klonową podstrunnicę, co zdecydowanie wyróżnia ją spośród innych instrumentów tego typu. (więcej)

Tagi

  • Jonny Lang
  • Gitarzysta bluesowy
  • Muzyka
  • Gitara
  • Gitarzysta
  • Instrumenty muzyczne
  • Blues
  • Gitara elektryczna
  • Gitara akustyczna

Jonny Lang - cudowne dziecko współczesnego bluesa

Jonny Lang urodził się 29 stycznia 1981 roku w Fargo w północnej Dakocie. Po raz pierwszy spróbował swojej gry na gitarze w wieku lat dwunastu, gdy ojciec zabrał go na koncert Bad Medicine Blues Band – jednego z niewielu zespołów bluesowych w Fargo. Zainspirowany tymi brzmieniami rozpoczął naukę pod okiem Teda Larsena.

Parę miesięcy później dołączył do grupy, która wówczas zmieniła swoją nazwę na Kid Jonny Lang & The Big Bang. Wraz z nimi przeniósł się do Minneapolis w Minnesocie i nagrał debiutancki album „Smokin”. Miał wówczas zaledwie czternaście lat. Współpraca z zespołem – w składzie: Ted Larsen, Michael Rey Larsen, Bruce McCabe i Jeff Hayenga – przedłużyła się do trzech lat.W roku 1996 podpisał umowę z A&M Records, z którym rok później wydał „Lie to Me”. W tym czasie pracował z Paule Diethelmem, McCabem, Dougiem Nelsonem i Billym Thommesem. Kolejny krążek – „Wander This World” ujrzał światło dzienne w październiku 1998 roku i został nominowany do nagrody Grammy. To wydarzenie jedynie napędziło Jonny’ego do ciężkiej pracy. W roku 2003 na półkach sklepowych pojawił się soulowy „Long Time Coming”. W tym czasie nagrał również cover utworu Edgara Wintera „Dying to Live”, a także zastąpił McCaba na keybordzie w Donnie La Marca. Wydana trzy lata później „Turn Around” z nutami gospel zagwarantowała mu wygraną Grammy.

Przez ponad dziesięć lat Lang przebywał w nieustannej trasie koncertowej, co umożliwiło mu współpracę z takimi muzykami jak B.B. King, Jeff Beck, Sting, a także członkami zespołów Rolling Stones, Aerosmith i Blues Traveler. W roku 1999 otrzymał zaproszenie do Białego Domu, gdzie miał okazję zagrać dla prezydenta Clintona i jego żony.

W roku 2000 wcielił się w rolę woźnego w filmie „Blues Brothers”. Cztery lata później dostał zaproszenie od Erica Claptona, który zaoferował mu występ podczas Crossroads Guitar Festival. Ponadto regularnie występuje w ramach The Experience Hendrix Tour.

Jonny ma dwie starsze siostry – Stephanie i Heidi Jo, a także jedną młodszą – Jessicę. W roku 2001 artysta poślubił Haylie Johnson, matkę jego trójki dzieci - bliźniaków Raimy Lee i Saylora Monrone oraz Rennix Belle. Rodzina zamieszkuje Los Angeles w Californii.