Frank Zappa był

autorem wielu cytatów, które na stałe weszły do popkultury. Potrafił w kilku słowach trafnie i kąśliwie skomentować otaczająca go rzeczywistość. (więcej)

Jeśli lubisz

mocno przesterowywać gitary typu Hollow Body, musisz uważać. Zbyt duża ilość gainu powoduje niepożądane sprzężenia, które są ogromnym problemem dla gitarzystów i realizatorów. Należy więc z umiarem stosować przester w gitarach tego typu. (więcej)

Maryla Rodowicz czekała rok

na niepowtarzalny model gitary firmy Gibson wart 30 tys. zł. (więcej)

Talent aktorski

Grohla docenili producenci filmu "Kostka Przeznaczenia". Dave zagrał tam niezwykle ważną rolę - wcielił się w postać samego szatana! (więcej)

Tagi

  • Angus Young
  • AC/DC
  • Gibson
  • Gitara elektryczna
  • Gibson SG
  • Sygnatura
  • Gitara
  • Przester
  • Rock'n'roll
  • Muzyka
  • Gitarzysta

Gitara Gibson SG Angus Young Signature

Fanom AC/DC i muzyki rockowej nie trzeba przybliżać postaci Angusa Younga. Każdy zna bowiem kultowe, mocne brzmienie jego gitary i technikę, którą zawładnął rockowym światem. Zawdzięczamy to (oprócz rzecz jasna talentowi) wytworowi Gibsona - SG. I tym razem producent zajął się rekonstrukcją legendarnego modelu z roku 1968, na którym Young zagrał większość swoich znanych numerów. Wówczas SG cechował wąski korpus z mahoniu i dwa przetworniki Gibsona. I tym razem reprodukcja modelu zgadza się z pierwowzorem zarówno pod względem brzmieniowym, jak i wizualnym.Mahoniowy korpus USA Angus Young SG jest odzwierciedleniem elementu modelu z lat sześćdziesiątych. Jego budowa – wąskość i płaskość dba o rezonans i wygodę w trzymaniu. Ostrość zarysu gwarantuje dostęp do najwyższych progów. Gryf wykonano z mahoniu, jego profil zapożyczony został z modelu z roku 1968. Do korpusu przyklejono go pod kątem czterech stopni. O lepszy sustain zadbało zamocowanie główki pod kątem siedemnastu stopni. Zwieńczono ją inkrustowanym logo Gibsona z masy perłowej. Hebanowa podstrunnica o dwudziestu dwóch progach posiada dwunastocalowy promień, który umożliwia komfortowe naciągnięcie strun. Siodełko wykonane zostało z corianu, umocowano je na górze gryfu i przytwierdzono do końca podstrunnicy. Mostek to standardowo Tune-o-matic, idący w parze ze strunociągiem StopBar, który dba o silniejsze nawiązanie połączenia strun z korpusem modelu. W przypadku Humbuckerów do czynienia mamy z Gibson 57 Classic przy gryfie i Gibson Angus Young Model przy mostku.Ten pierwszy to rekonstrukcja popularnych humbuckerów PAF, wyposażonych w Alnico II. Do tego dwie pary potencjometrów głośności o wysokiej jakości i trójpozycyjny przełącznik ze stali nierdzewnej. W zestawie również wyjście jack Switchcraftu i eleganckie klucze Klusona.


Instrument wykończono w odcieniu Black Ebony o wysokim połysku, a także lakierem nitrocelulozowym, dbającym o dobry wygląd drewna i świetny rezonans.

Bogate brzmienie, świetny rezonans gryfu, czystość dźwięków. Do tego wygoda w trzymaniu, gwarantowana lekkość instrumentu. Ostre, czy subtelne tony – Angus Young SG oferuje nam bogatą gamę muzyczną. Dzięki humbuckerom, a także zastosowaniu odpowiednich rozwiązań – m.in. klasycznego ułożenia główki i gryfu – gra na tej gitarze to sama przyjemność dla ucha.

Komentarze

Ms
2012-09-21 20:45:51

Tak I tym razem producent zajął się rekonstrukcją legendarnego modelu z roku 1968, na którym Young zagrał większość swoich znanych numerów. Wówczas SG cechował wąski korpus z mahoniu i dwa przetworniki Gibsona. I tym razem reprodukcja modelu zgadza się z pierwowzorem zarówno pod względem brzmieniowym, jak i wizualnym.

Olek_87
2012-09-06 16:59:01

Uwielbiam Gibsona SG, jak dla mnie to gitara idealna. Sygnatura Angusa ma chyba trochę cieńszy gryf od normalnego Standarda, ktoś wie??