W pewnym momencie

kariery, zespół Pearl Jam całkowicie zrezygnował z kręcenia teledysków i grania dużych festiwali. Odbiło się to negatywnie na relacjach z fanami, którzy zarzucali zespołowi izolowanie się od nich. Ostatnie lata przyniosły jednak zmianę polityki promocyjnej Pearl Jam. (więcej)

Mówi się, że

prototyp Big Muffa trafił na testy do Jimiego Hendrixa, artysta nie doczekał jednak seryjnej wersji tego efektu. (więcej)

Kto wie jak

wyglądał by teraz świat muzyki gitarowej gdyby w pierwszej połowie XX wieku USA nie nawiedził wielki kryzys, a Leo Fender nie stracił posady jako księgowy w jednej z upadających firm. Dzięki takiemu zbiegowi wypadków, Fender musiał zarobić na chleb - otworzył sklep i warsztat elektroniczny i tak zaczęła się wielka historia najważniejszego producenta gitar na świecie. (więcej)

Oryginalna konstrukcja

gitary Yamaha SA2200 sprawiła, że instrument stał się znakomitą alternatywą dla popularnych Gibsonów z serii ES. Yamehę docenili zarówno muzycy jazzowi, ale tez bluesmani i gitarzyści rockowi. Uniwersalność gitary dostrzegli także realizatorzy dźwięku, którzy często przyznają, że praca z tym instrumentem to prawdziwa przyjemność. (więcej)

Tagi

  • Angus Young
  • AC/DC
  • Gibson
  • Gitara elektryczna
  • Gibson SG
  • Sygnatura
  • Gitara
  • Przester
  • Rock'n'roll
  • Muzyka
  • Gitarzysta

Gitara Gibson SG Angus Young Signature

Fanom AC/DC i muzyki rockowej nie trzeba przybliżać postaci Angusa Younga. Każdy zna bowiem kultowe, mocne brzmienie jego gitary i technikę, którą zawładnął rockowym światem. Zawdzięczamy to (oprócz rzecz jasna talentowi) wytworowi Gibsona - SG. I tym razem producent zajął się rekonstrukcją legendarnego modelu z roku 1968, na którym Young zagrał większość swoich znanych numerów. Wówczas SG cechował wąski korpus z mahoniu i dwa przetworniki Gibsona. I tym razem reprodukcja modelu zgadza się z pierwowzorem zarówno pod względem brzmieniowym, jak i wizualnym.Mahoniowy korpus USA Angus Young SG jest odzwierciedleniem elementu modelu z lat sześćdziesiątych. Jego budowa – wąskość i płaskość dba o rezonans i wygodę w trzymaniu. Ostrość zarysu gwarantuje dostęp do najwyższych progów. Gryf wykonano z mahoniu, jego profil zapożyczony został z modelu z roku 1968. Do korpusu przyklejono go pod kątem czterech stopni. O lepszy sustain zadbało zamocowanie główki pod kątem siedemnastu stopni. Zwieńczono ją inkrustowanym logo Gibsona z masy perłowej. Hebanowa podstrunnica o dwudziestu dwóch progach posiada dwunastocalowy promień, który umożliwia komfortowe naciągnięcie strun. Siodełko wykonane zostało z corianu, umocowano je na górze gryfu i przytwierdzono do końca podstrunnicy. Mostek to standardowo Tune-o-matic, idący w parze ze strunociągiem StopBar, który dba o silniejsze nawiązanie połączenia strun z korpusem modelu. W przypadku Humbuckerów do czynienia mamy z Gibson 57 Classic przy gryfie i Gibson Angus Young Model przy mostku.Ten pierwszy to rekonstrukcja popularnych humbuckerów PAF, wyposażonych w Alnico II. Do tego dwie pary potencjometrów głośności o wysokiej jakości i trójpozycyjny przełącznik ze stali nierdzewnej. W zestawie również wyjście jack Switchcraftu i eleganckie klucze Klusona.


Instrument wykończono w odcieniu Black Ebony o wysokim połysku, a także lakierem nitrocelulozowym, dbającym o dobry wygląd drewna i świetny rezonans.

Bogate brzmienie, świetny rezonans gryfu, czystość dźwięków. Do tego wygoda w trzymaniu, gwarantowana lekkość instrumentu. Ostre, czy subtelne tony – Angus Young SG oferuje nam bogatą gamę muzyczną. Dzięki humbuckerom, a także zastosowaniu odpowiednich rozwiązań – m.in. klasycznego ułożenia główki i gryfu – gra na tej gitarze to sama przyjemność dla ucha.

Komentarze

Ms
2012-09-21 20:45:51

Tak I tym razem producent zajął się rekonstrukcją legendarnego modelu z roku 1968, na którym Young zagrał większość swoich znanych numerów. Wówczas SG cechował wąski korpus z mahoniu i dwa przetworniki Gibsona. I tym razem reprodukcja modelu zgadza się z pierwowzorem zarówno pod względem brzmieniowym, jak i wizualnym.

Olek_87
2012-09-06 16:59:01

Uwielbiam Gibsona SG, jak dla mnie to gitara idealna. Sygnatura Angusa ma chyba trochę cieńszy gryf od normalnego Standarda, ktoś wie??