Mimo mniejszych rozmiarów

brzmienie Gibsona Travelling jest bardzo pełne i ciepłe. Jest to zasługa znakomitej elektroniki firmy Fishman, która idealnie oddaje brzmienie gitary akustycznej. (więcej)

Zespół AC/DC powstał

w Australii, ale bracia Young są rodowitymi Szkotami. Muzycy wyraźnie to podkreślają w wywiadach. Wizerunek zespołu również nawiązuje do szkockich korzeni liderów. (więcej)

Johnny najbardziej

cenił sobie gitary marki Mosrite, które nie były zbytnio popularne w kręgach muzyki rockowej i punkowej. (więcej)

Do dnia dzisiejszego

Gibson SG pozostaje jedną z najbardziej pożądanych gitar na świecie. Niewiarygodna wszechstronność tego modelu sprawia, że jest ona równie popularna w kręgach gitarzystów rockowych, bluesowych i metalowych. (więcej)

Tagi

  • Angus Young
  • AC/DC
  • Gibson
  • Gitara elektryczna
  • Gibson SG
  • Sygnatura
  • Gitara
  • Przester
  • Rock'n'roll
  • Muzyka
  • Gitarzysta

Gitara Gibson SG Angus Young Signature

Fanom AC/DC i muzyki rockowej nie trzeba przybliżać postaci Angusa Younga. Każdy zna bowiem kultowe, mocne brzmienie jego gitary i technikę, którą zawładnął rockowym światem. Zawdzięczamy to (oprócz rzecz jasna talentowi) wytworowi Gibsona - SG. I tym razem producent zajął się rekonstrukcją legendarnego modelu z roku 1968, na którym Young zagrał większość swoich znanych numerów. Wówczas SG cechował wąski korpus z mahoniu i dwa przetworniki Gibsona. I tym razem reprodukcja modelu zgadza się z pierwowzorem zarówno pod względem brzmieniowym, jak i wizualnym.Mahoniowy korpus USA Angus Young SG jest odzwierciedleniem elementu modelu z lat sześćdziesiątych. Jego budowa – wąskość i płaskość dba o rezonans i wygodę w trzymaniu. Ostrość zarysu gwarantuje dostęp do najwyższych progów. Gryf wykonano z mahoniu, jego profil zapożyczony został z modelu z roku 1968. Do korpusu przyklejono go pod kątem czterech stopni. O lepszy sustain zadbało zamocowanie główki pod kątem siedemnastu stopni. Zwieńczono ją inkrustowanym logo Gibsona z masy perłowej. Hebanowa podstrunnica o dwudziestu dwóch progach posiada dwunastocalowy promień, który umożliwia komfortowe naciągnięcie strun. Siodełko wykonane zostało z corianu, umocowano je na górze gryfu i przytwierdzono do końca podstrunnicy. Mostek to standardowo Tune-o-matic, idący w parze ze strunociągiem StopBar, który dba o silniejsze nawiązanie połączenia strun z korpusem modelu. W przypadku Humbuckerów do czynienia mamy z Gibson 57 Classic przy gryfie i Gibson Angus Young Model przy mostku.Ten pierwszy to rekonstrukcja popularnych humbuckerów PAF, wyposażonych w Alnico II. Do tego dwie pary potencjometrów głośności o wysokiej jakości i trójpozycyjny przełącznik ze stali nierdzewnej. W zestawie również wyjście jack Switchcraftu i eleganckie klucze Klusona.


Instrument wykończono w odcieniu Black Ebony o wysokim połysku, a także lakierem nitrocelulozowym, dbającym o dobry wygląd drewna i świetny rezonans.

Bogate brzmienie, świetny rezonans gryfu, czystość dźwięków. Do tego wygoda w trzymaniu, gwarantowana lekkość instrumentu. Ostre, czy subtelne tony – Angus Young SG oferuje nam bogatą gamę muzyczną. Dzięki humbuckerom, a także zastosowaniu odpowiednich rozwiązań – m.in. klasycznego ułożenia główki i gryfu – gra na tej gitarze to sama przyjemność dla ucha.

Komentarze

Ms
2012-09-21 20:45:51

Tak I tym razem producent zajął się rekonstrukcją legendarnego modelu z roku 1968, na którym Young zagrał większość swoich znanych numerów. Wówczas SG cechował wąski korpus z mahoniu i dwa przetworniki Gibsona. I tym razem reprodukcja modelu zgadza się z pierwowzorem zarówno pod względem brzmieniowym, jak i wizualnym.

Olek_87
2012-09-06 16:59:01

Uwielbiam Gibsona SG, jak dla mnie to gitara idealna. Sygnatura Angusa ma chyba trochę cieńszy gryf od normalnego Standarda, ktoś wie??