Nauka gry na gitarzeMimo mniejszych rozmiarów

brzmienie Gibsona Travelling jest bardzo pełne i ciepłe. Jest to zasługa znakomitej elektroniki firmy Fishman, która idealnie oddaje brzmienie gitary akustycznej. (więcej)

Rodzice T-Bone

byli muzykami. To zasadniczo wpłynęło na rozwój młodego Walkera i podjęcie przez niego decyzji o zostaniu zawodowym gitarzystą. (więcej)

Druga fala popularności

Big Muffa przyszła pod koniec lat 80tych i na początku 90tych ubiegłego wieku, kiedy to triumfy święciły zespoły grungowe. Brudne i potężne brzmienie tego efektu słychać między innymi na płytach Nirvany, Smashing Pumpkins i Mudhoney. (więcej)

Pierwszą gitarę elektryczną

skonstruował w 1931 zwolniony z pracy i narzekający na nudę George Beauchamp. Tygodniami eksperymentował w kuchni używając materiałów znalezionych w domu. Efektem jego depresji stał się przetwornik, użyty w pierwszej gitarze elektrycznej, stworzonej przez jego przyjaciela Paula Bartha na tym samym stole kuchennym. (więcej)

Tagi

  • Brian Molko
  • Placebo
  • Gitarzysta
  • Basista
  • Muzyk
  • Gitara
  • Rock
  • Muzyka alternatywna

Brian Molko - życie i kariera

2012-07-19 20:16
Karol
Brian Molko urodził się 10 grudnia 1972 roku w Brukseli w rodzinie ojca o korzeniach francusko-włoskich i matki Szkotki. Gdy był małym chłopcem wraz z rodzicami przenosił się do Szkocji, Liberii, Lebanon i do Luxemburgu. Miejscem, w którym dojrzał było jednak Dundee w Szkocji – miasto, w którym wychowała się jego matka. W Luksemburgu dołączył do European School.Niedługo jednak opuścił szkołę z powodu zbyt wielu obowiązków, przenosząc się tym samym do American International School. Studiował aktorstwo na Goldsmith College w Londynie. Studia podjął wbrew woli ojcu, który pragnął, by syn został bankowcem. Niedługo później sam Molko zrozumiał, że aktorstwo to jego druga pasja, znacznie przyćmiona przez muzykę.
Brian Molko
Brian Molko, źródło: Wikipedia

Wkrótce przypadkiem spotkał Stefana Olsdala, z którym uczył się w AIS, jednak nigdy nie znali się bliżej. Zaprosił znajomego na występ u boku Stevena Hewitte’a. Wkrótce Stefan wyraził inicjatywę współpracy u boku Briana i w ten sposób wraz z Hewwitem stworzyli Placebo. Przez kolejne lata skład grupy nieustannie się formował. Wkrótce Steve zrezygnował ze współpracy, a na jego miejsce wstąpił Robert Schultzberg. Tuż po wydaniu debiutanckiego krążka „Placebo” w roku 1996 relacje w zespole zaczęły się psuć, przez co Robert niedługo potem opuścił zespół. Do duetu dołączył ponownie Steven Hewitt i w tym składzie zespół przetrwał aż do roku 2007. Wówczas do Placebo dołączył Steve Forrest. Praca w zespole uczyniła Molko docenionym gitarzystą i tekściarzem.
Placebo
Placebo, źródło: Wikipedia

Wraz z Hewittem i Olsdalem Brian wystąpił w filmie „Velvet Goldmine” z 1998 roku. Zagrał tam Malcolma – piosenkarza fikcyjnego zespołu The Flaming Creatures. Przez lata kariery spełnił się również jako DJ i producent krótkometrażowego filmu „Sue’s Last Ride”.

Molko nie przeczy, że miał problem z narkotykami. W roku 1997 sam przyznał, że heroina to prawdopodobnie jedyny narkotyk, jakiego nigdy nie zażył. Niedługo potem stwierdził, że również z nią eksperymentował. W roku 2010 Placebo oświadczyło, że nie korzysta już z używek.

Dziś Brian mieszka w Londynie. W roku 2005 na świat przyszedł jego syn Cody. Z jego matką Heleną Berg Molko nie jest od roku 2009. Jak sam otwarcie przyznaje – jest biseksualistą.


Napisz komentarz

Drogie czytelniczki / drodzy czytelnicy.
Wszystkie komentarze są moderowane, z tego też powodu proszę nie umieszczać komentarzy obraźliwych. Komentarz nie może zawierać linków do innych stron. Wasze komentarze będą ukazywać się z pewnym opóźnieniem.