Lemmy Kilmister

jest symbolem Rock'N'Rolla, nigdy nie ukrywa³ swojego trybu ¿ycia. Mimo trudnych do¶wiadczeñ z narkotykami i alkoholem, lider Motorhead jest ci±gle w znakomitej formie. Nale¿y te¿ pamiêtaæ o tym ¿e w tym roku skoñczy³ 67 lat a energii i zapa³u do pracy pozazdro¶ciæ mu mog± du¿o m³odsi koledzy. (wiêcej)

Mia³ zaskakuj±c± umiejêtno¶æ

³±czenia popowych melodii i ciê¿kich rockowych brzmieñ. Mowa o Kurcie Cobainie, który w wielu wywiadach przyznawa³ siê, ¿e s³ucha bardzo ró¿nej muzyki. £±czenie punkowej energii i melodyjnych refrenów sta³y siê kluczem do sukcesu Nirvany. (wiêcej)

Kolega Grohla

Josh Homme, umie¶ci³ w internecie filmik, który demaskuje uzale¿nienie Dave'a od kawy. Podobno z powodu przedawkowania kofeiny s³ynny perkusista trafi³ do szpitala. Tak na prawdê nie wiadomo czy jest to prawd±, czy to tylko ¿artem, znanego z dziwnego poczucia humoru, Josha. (wiêcej)

Nazwa zespo³u

Kings Of Leon pochodzi od imion ojca i dziadka braci Followill (obaj mieli na imie Leon). (wiêcej)

Tagi

  • Kitara
  • Misa Digital
  • Gitara
  • Nowoczesna gitara
  • Gitara cyfrowa
  • Gitara przysz³o¶ci
  • Instrument
  • Wirtualna gitara

Kitara Misa Digital

Wszystko wskazuje na to, ¿e XXI wiek bêdzie prze³omowym dla muzyki stuleciem. W ci±gu ostatnich lat producenci gitar zaproponowali kolekcjonerom i muzykom nowoczesne „gitary przysz³o¶ci”. Jedn± z nich, zaprezentowan± w roku 2010 by³a Kitara marki Misa Digital.

Kszta³t instrumentu niemal odwzorowuje formê standardowej gitary. Znaczn± ró¿nic± jest jednak pozbawienie go g³ówki gryfu, co zaskakuje ju¿ na pierwszy rzut oka. Lecz na tym nie koniec zmian – jak ka¿da z ostatnio wyprodukowanych nowoczesnych gitar, Kitara nie posiada strun. W zamian za to producent oferuje nam dotykowy panel, znajduj±cy siê na „korpusie”, a tak¿e sto czterdzie¶ci cztery przyciski, ka¿demu przypisane s± nuty na dwudziestu czterech progach. Gryf Kitary wystêpuje za¶ w formie kontrolera MIDI. Gra na tym instrumencie polega na dotykaniu ekranu i przekszta³caniu brzmienia „strun” na progach. Dla bardziej wymagaj±cych wprowadzono funkcjê dodawania specjalnych efektów. Aby by³o to mo¿liwe nale¿y przekszta³ciæ instrument w tryb sterowanego polifonicznego syntezatora, a za pomoc± guzików progów do³±czyæ nowe zestawy efektów. Ta funkcja na pewno usatysfakcjonuje muzyków ze wzglêdu na ca³± paletê mo¿liwo¶ci oferowan± nam przez Misa Digital – mo¿emy opó¼niaæ, modulowaæ i zmieniaæ wybrane efekty. Ponadto istnieje mo¿liwo¶æ zapisania uzyskanych wyników w formie presetów i odtwarzania ich online. To uczyniæ mo¿emy przy pomocy z³±czy USB i MIDI.Czy taki futurystyczny instrument przypadnie do gustu muzykom? Dzi¶ jest to dla nich zapewne ogromna zmiana i wielkie zaskoczenie, takie modele odbiegaj± bowiem od znanych im instrumentów z mahoniowym korpusem i standardowym gryfem ze strunami. Ka¿dy kolejny tego typu model oswaja ich jednak z nowymi technologiami i niewykluczone, ¿e po otrzêsieniu siê z „postêpowego wstrz±su” to nie Kitara, a nie… gitara stanie siê dla muzyków nieodzownym elementem studia.