Popularno¶æ wzmacniaczy

z serii Mustang by³a niema³ym zaskoczeniem dla samych konstruktorów. Pocz±tkowo produkowane w jedynie 2 wersjach, Mustang I i II, mia³y byæ typowym, domowymi wzmacniaczami do æwiczeñ i nagrywania. Obecnie w ofercie Fandera znajdziemy Mustangi 100 i 150W, a tak¿e uroczego malucha - wersjê MINI! (wiêcej)

Zmiejszenie rozmiaru

gitary nie mia³o znacz±cego wp³ywu na jej brzmienie. Yamaha doskonale poradzi³a sobie z tym zabiegiem, a model JR1 mimo swoich mniejszych wymiarów nadal brzmi ¶wietnie. (wiêcej)

Zakk Wylde

Jest wierny po³±czeniu gitar Gibsona i wzmacniaczy Marshalla. Ta najbardziej klasyczna konfiguracja sprzêtowa wydajê siê byæ stworzona dla Zakkka, jego potê¿ne i ostre brzmienie to zas³uga jego fantastycznej techniki gry i wspomnianego sprzêtu. (wiêcej)

Has³o reklamowe

Fender Custom Shop brzmi - "...Kiedy bêdziesz gotowy", Idealnie oddaje to politykê firmy, która w dziale Custom Shop wykonuje najdro¿sze gitary na specjalne zamówienie klientów. (wiêcej)

Tagi

  • Kitara
  • Misa Digital
  • Gitara
  • Nowoczesna gitara
  • Gitara cyfrowa
  • Gitara przysz³o¶ci
  • Instrument
  • Wirtualna gitara

Kitara Misa Digital

Wszystko wskazuje na to, ¿e XXI wiek bêdzie prze³omowym dla muzyki stuleciem. W ci±gu ostatnich lat producenci gitar zaproponowali kolekcjonerom i muzykom nowoczesne „gitary przysz³o¶ci”. Jedn± z nich, zaprezentowan± w roku 2010 by³a Kitara marki Misa Digital.

Kszta³t instrumentu niemal odwzorowuje formê standardowej gitary. Znaczn± ró¿nic± jest jednak pozbawienie go g³ówki gryfu, co zaskakuje ju¿ na pierwszy rzut oka. Lecz na tym nie koniec zmian – jak ka¿da z ostatnio wyprodukowanych nowoczesnych gitar, Kitara nie posiada strun. W zamian za to producent oferuje nam dotykowy panel, znajduj±cy siê na „korpusie”, a tak¿e sto czterdzie¶ci cztery przyciski, ka¿demu przypisane s± nuty na dwudziestu czterech progach. Gryf Kitary wystêpuje za¶ w formie kontrolera MIDI. Gra na tym instrumencie polega na dotykaniu ekranu i przekszta³caniu brzmienia „strun” na progach. Dla bardziej wymagaj±cych wprowadzono funkcjê dodawania specjalnych efektów. Aby by³o to mo¿liwe nale¿y przekszta³ciæ instrument w tryb sterowanego polifonicznego syntezatora, a za pomoc± guzików progów do³±czyæ nowe zestawy efektów. Ta funkcja na pewno usatysfakcjonuje muzyków ze wzglêdu na ca³± paletê mo¿liwo¶ci oferowan± nam przez Misa Digital – mo¿emy opó¼niaæ, modulowaæ i zmieniaæ wybrane efekty. Ponadto istnieje mo¿liwo¶æ zapisania uzyskanych wyników w formie presetów i odtwarzania ich online. To uczyniæ mo¿emy przy pomocy z³±czy USB i MIDI.Czy taki futurystyczny instrument przypadnie do gustu muzykom? Dzi¶ jest to dla nich zapewne ogromna zmiana i wielkie zaskoczenie, takie modele odbiegaj± bowiem od znanych im instrumentów z mahoniowym korpusem i standardowym gryfem ze strunami. Ka¿dy kolejny tego typu model oswaja ich jednak z nowymi technologiami i niewykluczone, ¿e po otrzêsieniu siê z „postêpowego wstrz±su” to nie Kitara, a nie… gitara stanie siê dla muzyków nieodzownym elementem studia.