Nauka gry na gitarzeKoncerty z cyklu

"Nowe brzmienie" organizowane przez Radio Wrocław, z każdą kolejna edycją cieszą się większym zainteresowaniem. Ciekawostką jest fakt, że obok znanych zespołów i wykonawców, na scenie mają szanse zaistnieć młodzi artyści. (więcej)

Johnny Ramone był

zdeklarowanym konserwatystą, co nie często zdarza się w punk-rockowym świecie. Popierał republikańskich prezydentów między innymi Ronalda Reagana i Georga Busha. (więcej)

Angus Young

doczekał się gitary sygnowanej własnym nazwiskiem. Jest to oczywiście Gibson SG - jedyny słuszny instrument jaki uznaje legendarny gitarzysta zespołu AC/DC (więcej)

Asymmetry Festival

do tej pory odbywał się we wrocławskim klubie ODA Firlej. W tym roku przeniesiony został do Browaru Mieszczańskiego. Wiąże się to z coraz większą popularnością imprezy. Organizatorzy po prostu potrzebują więcej miejsca by przyjąć coraz większa liczbę fanów muzyki alternatywnej. (więcej)

Tagi

  • Kitara
  • Misa Digital
  • Gitara
  • Nowoczesna gitara
  • Gitara cyfrowa
  • Gitara przyszłości
  • Instrument
  • Wirtualna gitara

Kitara Misa Digital

2012-02-05 14:33
Romek
Wszystko wskazuje na to, że XXI wiek będzie przełomowym dla muzyki stuleciem. W ciągu ostatnich lat producenci gitar zaproponowali kolekcjonerom i muzykom nowoczesne „gitary przyszłości”. Jedną z nich, zaprezentowaną w roku 2010 była Kitara marki Misa Digital.

Kształt instrumentu niemal odwzorowuje formę standardowej gitary. Znaczną różnicą jest jednak pozbawienie go główki gryfu, co zaskakuje już na pierwszy rzut oka. Lecz na tym nie koniec zmian – jak każda z ostatnio wyprodukowanych nowoczesnych gitar, Kitara nie posiada strun. W zamian za to producent oferuje nam dotykowy panel, znajdujący się na „korpusie”, a także sto czterdzieści cztery przyciski, każdemu przypisane są nuty na dwudziestu czterech progach. Gryf Kitary występuje zaś w formie kontrolera MIDI. Gra na tym instrumencie polega na dotykaniu ekranu i przekształcaniu brzmienia „strun” na progach. Dla bardziej wymagających wprowadzono funkcję dodawania specjalnych efektów. Aby było to możliwe należy przekształcić instrument w tryb sterowanego polifonicznego syntezatora, a za pomocą guzików progów dołączyć nowe zestawy efektów. Ta funkcja na pewno usatysfakcjonuje muzyków ze względu na całą paletę możliwości oferowaną nam przez Misa Digital – możemy opóźniać, modulować i zmieniać wybrane efekty. Ponadto istnieje możliwość zapisania uzyskanych wyników w formie presetów i odtwarzania ich online. To uczynić możemy przy pomocy złączy USB i MIDI.
Kitara Misa Digital
Kitara Misa Digital, źródło: Gitarzysta

Czy taki futurystyczny instrument przypadnie do gustu muzykom? Dziś jest to dla nich zapewne ogromna zmiana i wielkie zaskoczenie, takie modele odbiegają bowiem od znanych im instrumentów z mahoniowym korpusem i standardowym gryfem ze strunami. Każdy kolejny tego typu model oswaja ich jednak z nowymi technologiami i niewykluczone, że po otrzęsieniu się z „postępowego wstrząsu” to nie Kitara, a nie… gitara stanie się dla muzyków nieodzownym elementem studia.

Napisz komentarz

Drogie czytelniczki / drodzy czytelnicy.
Wszystkie komentarze są moderowane, z tego też powodu proszę nie umieszczać komentarzy obraźliwych. Komentarz nie może zawierać linków do innych stron. Wasze komentarze będą ukazywać się z pewnym opóźnieniem.