Nauka gry na gitarzeNazwa zespołu

Kings Of Leon pochodzi od imion ojca i dziadka braci Followill (obaj mieli na imie Leon). (więcej)

ProCo Rat

produkowany jest w kilku wersjach, które mniej lub bardziej różnią się od siebie brzmieniowo. Turbo Rat daje mniejsza kompresję ale dużo więcej gainu i lepszą dynamikę, co świetnie sprawdza się m mocniejszych brzmieniach. You Dirty Rat - brzmieniowo bardziej przypomina efekt typu FUZZ. (więcej)

Rekonstrukcja Les Paul Standard

w 2010 roku została wypuszczona na rynek. Fani Gibsona czekali od lat na ten moment. (więcej)

Angus Young

doczekał się gitary sygnowanej własnym nazwiskiem. Jest to oczywiście Gibson SG - jedyny słuszny instrument jaki uznaje legendarny gitarzysta zespołu AC/DC (więcej)

Tagi

  • Kitara
  • Misa Digital
  • Gitara
  • Nowoczesna gitara
  • Gitara cyfrowa
  • Gitara przyszłości
  • Instrument
  • Wirtualna gitara

Kitara Misa Digital

2012-02-05 14:33
Romek
Wszystko wskazuje na to, że XXI wiek będzie przełomowym dla muzyki stuleciem. W ciągu ostatnich lat producenci gitar zaproponowali kolekcjonerom i muzykom nowoczesne „gitary przyszłości”. Jedną z nich, zaprezentowaną w roku 2010 była Kitara marki Misa Digital.

Kształt instrumentu niemal odwzorowuje formę standardowej gitary. Znaczną różnicą jest jednak pozbawienie go główki gryfu, co zaskakuje już na pierwszy rzut oka. Lecz na tym nie koniec zmian – jak każda z ostatnio wyprodukowanych nowoczesnych gitar, Kitara nie posiada strun. W zamian za to producent oferuje nam dotykowy panel, znajdujący się na „korpusie”, a także sto czterdzieści cztery przyciski, każdemu przypisane są nuty na dwudziestu czterech progach. Gryf Kitary występuje zaś w formie kontrolera MIDI. Gra na tym instrumencie polega na dotykaniu ekranu i przekształcaniu brzmienia „strun” na progach. Dla bardziej wymagających wprowadzono funkcję dodawania specjalnych efektów. Aby było to możliwe należy przekształcić instrument w tryb sterowanego polifonicznego syntezatora, a za pomocą guzików progów dołączyć nowe zestawy efektów. Ta funkcja na pewno usatysfakcjonuje muzyków ze względu na całą paletę możliwości oferowaną nam przez Misa Digital – możemy opóźniać, modulować i zmieniać wybrane efekty. Ponadto istnieje możliwość zapisania uzyskanych wyników w formie presetów i odtwarzania ich online. To uczynić możemy przy pomocy złączy USB i MIDI.
Kitara Misa Digital
Kitara Misa Digital, źródło: Gitarzysta

Czy taki futurystyczny instrument przypadnie do gustu muzykom? Dziś jest to dla nich zapewne ogromna zmiana i wielkie zaskoczenie, takie modele odbiegają bowiem od znanych im instrumentów z mahoniowym korpusem i standardowym gryfem ze strunami. Każdy kolejny tego typu model oswaja ich jednak z nowymi technologiami i niewykluczone, że po otrzęsieniu się z „postępowego wstrząsu” to nie Kitara, a nie… gitara stanie się dla muzyków nieodzownym elementem studia.

Napisz komentarz

Drogie czytelniczki / drodzy czytelnicy.
Wszystkie komentarze są moderowane, z tego też powodu proszę nie umieszczać komentarzy obraźliwych. Komentarz nie może zawierać linków do innych stron. Wasze komentarze będą ukazywać się z pewnym opóźnieniem.