Nauka gry na gitarzeW dzieciństwie

Marshall ciężko chorował. Kiedy osiągnął sukces finansowy, sporą część swoich dochodów przekazywał na rzecz szpitala, w którym się leczył (więcej)

Robert Johnson

uznawany jest często za pierwszego członka fatalnego "Klubu 27" (zmarłych w wieku 27 lat artystów). Wszyscy następni "członkowie" wiedli równie burzliwe i mroczne życie jak Robert. (więcej)

Zespół Pearl Jam

nie był zbytnio doceniony przez część muzyków sceny Seattle. Krytycznie o twórczości zespołu wypowiadali się między innymi członkowie Mudhoney i Kurt Cobain, który często żartował z Pearl Jam publicznie. (więcej)

Firma ProCo Sound

przedstawiła niedawno reedycję kostki White Face Rat, która jest dokładną kopią efektu produkowanego na przełomie lat 70tych i 80tych. (więcej)

Tagi

  • Kitara
  • Misa Digital
  • Gitara
  • Nowoczesna gitara
  • Gitara cyfrowa
  • Gitara przyszłości
  • Instrument
  • Wirtualna gitara

Kitara Misa Digital

2012-02-05 14:33
Romek
Wszystko wskazuje na to, że XXI wiek będzie przełomowym dla muzyki stuleciem. W ciągu ostatnich lat producenci gitar zaproponowali kolekcjonerom i muzykom nowoczesne „gitary przyszłości”. Jedną z nich, zaprezentowaną w roku 2010 była Kitara marki Misa Digital.

Kształt instrumentu niemal odwzorowuje formę standardowej gitary. Znaczną różnicą jest jednak pozbawienie go główki gryfu, co zaskakuje już na pierwszy rzut oka. Lecz na tym nie koniec zmian – jak każda z ostatnio wyprodukowanych nowoczesnych gitar, Kitara nie posiada strun. W zamian za to producent oferuje nam dotykowy panel, znajdujący się na „korpusie”, a także sto czterdzieści cztery przyciski, każdemu przypisane są nuty na dwudziestu czterech progach. Gryf Kitary występuje zaś w formie kontrolera MIDI. Gra na tym instrumencie polega na dotykaniu ekranu i przekształcaniu brzmienia „strun” na progach. Dla bardziej wymagających wprowadzono funkcję dodawania specjalnych efektów. Aby było to możliwe należy przekształcić instrument w tryb sterowanego polifonicznego syntezatora, a za pomocą guzików progów dołączyć nowe zestawy efektów. Ta funkcja na pewno usatysfakcjonuje muzyków ze względu na całą paletę możliwości oferowaną nam przez Misa Digital – możemy opóźniać, modulować i zmieniać wybrane efekty. Ponadto istnieje możliwość zapisania uzyskanych wyników w formie presetów i odtwarzania ich online. To uczynić możemy przy pomocy złączy USB i MIDI.
Kitara Misa Digital
Kitara Misa Digital, źródło: Gitarzysta

Czy taki futurystyczny instrument przypadnie do gustu muzykom? Dziś jest to dla nich zapewne ogromna zmiana i wielkie zaskoczenie, takie modele odbiegają bowiem od znanych im instrumentów z mahoniowym korpusem i standardowym gryfem ze strunami. Każdy kolejny tego typu model oswaja ich jednak z nowymi technologiami i niewykluczone, że po otrzęsieniu się z „postępowego wstrząsu” to nie Kitara, a nie… gitara stanie się dla muzyków nieodzownym elementem studia.

Napisz komentarz

Drogie czytelniczki / drodzy czytelnicy.
Wszystkie komentarze są moderowane, z tego też powodu proszę nie umieszczać komentarzy obraźliwych. Komentarz nie może zawierać linków do innych stron. Wasze komentarze będą ukazywać się z pewnym opóźnieniem.