Nauka gry na gitarzeMimo mniejszych rozmiarów

brzmienie Gibsona Travelling jest bardzo pełne i ciepłe. Jest to zasługa znakomitej elektroniki firmy Fishman, która idealnie oddaje brzmienie gitary akustycznej. (więcej)

Randy Rhoads grał

na wielu gitarach, różnych firm. Gibsony cenił jednak szczególnie ze względu na brzmienie i klasyczny design. (więcej)

Flea znany jest także

z działalności, charytatywnej i edukacyjnej. Założona przez niego fundacja, ma na celu pomagać młodym ludziom w zaistnieniu na muzycznym rynku. (więcej)

Steve Harris jest jedynym

członkiem zespołu Iron Maiden, który gra w nim nieprzerwanie od początku istnienia. (więcej)

Tagi

  • Crafter GAE-15
  • Crafter
  • Gitara elektro-akustyczna
  • Gitara akustyczna
  • Akustyk
  • Elektroakustyk
  • Gitara

Crafter GAE-15

2012-01-13 15:58
Kamila
Crafter – firma produkująca gitary prosto z Korei zaprezentowała serię Pro. W ofercie znajdują się modele instrumentów z najwyższej półki, stworzone dla zaawansowanych gitarzystów. Wśród nich znajduje się elektro-akustyczny GAE-15 (Grand Auditorium), którego od SE-15 różni jedynie głębsze pudło rezonansowe Jambo, umożliwiające wydobycie wyrazistego i mocnego brzmienia bez zastosowania wzmacniacza! Wcięcie w nim umożliwia dostęp do najwyższych pozycji.

Do budowy GAE-15 wykorzystano cztery gatunki drewna: cedr, mahoń, palisander i drewno dao-egzotyczne. Mahoniowy gryf wyposażony został w regulator napinający, palisandrowa podstrunnica zaś w nałożoną drewnianą inkrustacje na ośmiu progach. W zestawie znajdziemy również binding okalający gryf i dao-egoztyczny korpus. Do tego również piezoelektryczna przystawka przy mostku, potencjometry głośności, basów, sopranów i presence, a także możliwość wyciszenia sprzętu – „Mute” i skontrolowania stanu baterii. Do czynienia mamy z amerykańską firmą Shadow, zapewniającą nam sprawne, ciche i pozbawione szumów działanie.
Crafter GAE-15
Crafter GAE-15, źródło: Crafterguitar

Jak wspomniane wyżej – głośność sprzętu niesamowicie zaskakuje! Dźwięk jest głęboki, wyrazisty i mocny. Ponadto instrument jest wygodny w użyciu, wcięcie gryfu umożliwia przyjemną solówkę. Cena modelu jest niewysoka, nie stanowi to jednak zagrożenia dla jego jakości, ponieważ GAE-15 zaskakuje klasą.

Napisz komentarz

Drogie czytelniczki / drodzy czytelnicy.
Wszystkie komentarze są moderowane, z tego też powodu proszę nie umieszczać komentarzy obraźliwych. Komentarz nie może zawierać linków do innych stron. Wasze komentarze będą ukazywać się z pewnym opóźnieniem.