Po sukcesie Guitar Hero

stworzenie podobnej gry, ale trafiaj±cej w gusta mi³o¶ników muzyki elektronicznej, by³o tylko kwesti± czasu. Zasady gry s± bardzo podobne, oczywi¶cie repertuar i style muzyczne, zdecydowanie odbiegaj± od gitarowych klimatów. Znajdziemy tutaj najwiêksze przeboje pop, dance, techno i innych stylów muzyki elektronicznej (wiêcej)

Zespó³ Pearl Jam

nie by³ zbytnio doceniony przez czê¶æ muzyków sceny Seattle. Krytycznie o twórczo¶ci zespo³u wypowiadali siê miêdzy innymi cz³onkowie Mudhoney i Kurt Cobain, który czêsto ¿artowa³ z Pearl Jam publicznie. (wiêcej)

Nowoczesna technologia

wkracza w ¿ycie gitarzystów na dobre. O ile tuner w telefonie komórkowym nie jest niczym nowym, to stroiki polifoniczne dopiero od niedawna mo¿na spotkaæ w tej formie. Idealne rozwi±zanie dla podró¿uj±cych i mobilnych gitarzystów i basistów. (wiêcej)

Maryla Rodowicz czeka³a rok

na niepowtarzalny model gitary firmy Gibson wart 30 tys. z³. (wiêcej)

Tagi

  • Crafter GAE-15
  • Crafter
  • Gitara elektro-akustyczna
  • Gitara akustyczna
  • Akustyk
  • Elektroakustyk
  • Gitara

Crafter GAE-15

Crafter – firma produkuj±ca gitary prosto z Korei zaprezentowa³a seriê Pro. W ofercie znajduj± siê modele instrumentów z najwy¿szej pó³ki, stworzone dla zaawansowanych gitarzystów. W¶ród nich znajduje siê elektro-akustyczny GAE-15 (Grand Auditorium), którego od SE-15 ró¿ni jedynie g³êbsze pud³o rezonansowe Jambo, umo¿liwiaj±ce wydobycie wyrazistego i mocnego brzmienia bez zastosowania wzmacniacza! Wciêcie w nim umo¿liwia dostêp do najwy¿szych pozycji.

Do budowy GAE-15 wykorzystano cztery gatunki drewna: cedr, mahoñ, palisander i drewno dao-egzotyczne. Mahoniowy gryf wyposa¿ony zosta³ w regulator napinaj±cy, palisandrowa podstrunnica za¶ w na³o¿on± drewnian± inkrustacje na o¶miu progach. W zestawie znajdziemy równie¿ binding okalaj±cy gryf i dao-egoztyczny korpus. Do tego równie¿ piezoelektryczna przystawka przy mostku, potencjometry g³o¶no¶ci, basów, sopranów i presence, a tak¿e mo¿liwo¶æ wyciszenia sprzêtu – „Mute” i skontrolowania stanu baterii. Do czynienia mamy z amerykañsk± firm± Shadow, zapewniaj±c± nam sprawne, ciche i pozbawione szumów dzia³anie. Jak wspomniane wy¿ej – g³o¶no¶æ sprzêtu niesamowicie zaskakuje! D¼wiêk jest g³êboki, wyrazisty i mocny. Ponadto instrument jest wygodny w u¿yciu, wciêcie gryfu umo¿liwia przyjemn± solówkê. Cena modelu jest niewysoka, nie stanowi to jednak zagro¿enia dla jego jako¶ci, poniewa¿ GAE-15 zaskakuje klas±.