Gibson J-165

to kolejna reedycja gitary, która stała się już legendą. Firma Gibson od dłuższego czasu wprowadza nowe wersje kultowych gitar, jest to następstwem wzrostu zainteresowania starymi, legendarnymi gitarami. Dzięki takiej polityce, te fantastyczne akustyki stają się bardziej dostępne. (więcej)

Jack Black i Kyle Gass

początkowo nie przepadali za sobą i wzajemnie działali sobie na nerwy. Z biegiem czasu zaczęli akceptować dzielące ich różnice i narodziła się silna przyjaźń. (więcej)

Biała Gorączka

to autobiograficzna książka Lemmyego, w której artysta opisuje całą swoją młodość i doświadczenia zdobywane w rock'n'rollowym świecie. (więcej)

Do dnia dzisiejszego

Gibson SG pozostaje jedną z najbardziej pożądanych gitar na świecie. Niewiarygodna wszechstronność tego modelu sprawia, że jest ona równie popularna w kręgach gitarzystów rockowych, bluesowych i metalowych. (więcej)

Tagi

  • gitara
  • gitary
  • Ibanez
  • Ibanez Guitar
  • Ibanez Guitar Festival

Ibanez Guitar Festival 2013

Już 22 i 23 czerwca we Frankonii, Gutenstetten odbędzie się wyczekiwany przez fanów dobrej muzyki Ibanez Guitar Festival 2013!

Na terenie firmy Meinl każdy miłośnik gitary odnajdzie cząstkę dla siebie. Pierwszego dnia festiwalu doskonali wirtuozi gitary zaprezentują swoim fanom niekonwencjonalnie techniki gry na gitarze i sztuczki, jakie wykonać można za pomocą tego instrumentu. Drugiego dnia artyści poprowadzą warsztaty i kursy na wysokim, profesjonalnym poziomie. Dopełnieniem tych dwóch pełnych emocji dni będzie wystawa instrumentów Vintage firmy Ibanez. Fani modelów producenta cieszących się popularnością i dobrą opinią, podziwiać będą mogli zbiór rzadko spotykanych, egzotycznych eksponatów. Modele 2388BMR, J540, JEM2K DNA, AM200, AR5000RE, czy ST3000LE to jedynie kilka z nich.
Organizatorzy eventu ujawnili już line-up, który pojawi się na scenie IGF 2013. Wśród nich znaleźć możemy Paula Gilberta, Gary'ego Willisa, Animals As Leaders, Tosin Abasi, Javiera Reyesa, Andrewa Lauera, Wojciecha Hoffmana, Jana Zehfrelda oraz Thomasa Brendgens-Monkemeyera.

Tegoroczny Ibanez Guitar Festival śmiało okrzyknąć można świętem gitary. Nie może zabraknąć tam fanów doskonałych brzmień, pragnących pogłębić swoją wiedzę o instrumencie i nabyć umiejętności techniczne.