Gitara Mascisa

ma dość specyficzne ustawienia, które odbiegają od powszechnie przyjętego ideału. Struny w jego Jazzmasterze ustawione są bardzo wysoko, dzięki temu brzmienie jest niezwykle potężne. (więcej)

Bernie London uznawany jest

za prekursora muzyki country-rock, która obecnie jest jednym z najpopularniejszych stylów w Stanach Zjednoczonych, a wielu muzyków z tego nurtu otwarcie przyznaje się do inspiracji twórczością Londona. (więcej)

Chuck Berry był twórcą

oryginalnego sposobu poruszania się na scenie, który został nazwany "kaczym chodem" (duck-walk). Od tego czasu wielu gitarzystów inspiruje się tym efektownym "tańcem". (więcej)

Custom Shop

to odział firmy Fender, który produkuje instrumenty najwyższej jakości i z bardzo starego, wyselekcjonowanego drewna. Cała produkcja odbywa się ręcznie. Niestety ceny tych gitar są nieosiągalne dla przeciętnego zjadacza chleba. (więcej)

Tagi

  • gitara
  • gitary
  • Ibanez
  • Ibanez Guitar
  • Ibanez Guitar Festival

Ibanez Guitar Festival 2013

Już 22 i 23 czerwca we Frankonii, Gutenstetten odbędzie się wyczekiwany przez fanów dobrej muzyki Ibanez Guitar Festival 2013!

Na terenie firmy Meinl każdy miłośnik gitary odnajdzie cząstkę dla siebie. Pierwszego dnia festiwalu doskonali wirtuozi gitary zaprezentują swoim fanom niekonwencjonalnie techniki gry na gitarze i sztuczki, jakie wykonać można za pomocą tego instrumentu. Drugiego dnia artyści poprowadzą warsztaty i kursy na wysokim, profesjonalnym poziomie. Dopełnieniem tych dwóch pełnych emocji dni będzie wystawa instrumentów Vintage firmy Ibanez. Fani modelów producenta cieszących się popularnością i dobrą opinią, podziwiać będą mogli zbiór rzadko spotykanych, egzotycznych eksponatów. Modele 2388BMR, J540, JEM2K DNA, AM200, AR5000RE, czy ST3000LE to jedynie kilka z nich.
Organizatorzy eventu ujawnili już line-up, który pojawi się na scenie IGF 2013. Wśród nich znaleźć możemy Paula Gilberta, Gary'ego Willisa, Animals As Leaders, Tosin Abasi, Javiera Reyesa, Andrewa Lauera, Wojciecha Hoffmana, Jana Zehfrelda oraz Thomasa Brendgens-Monkemeyera.

Tegoroczny Ibanez Guitar Festival śmiało okrzyknąć można świętem gitary. Nie może zabraknąć tam fanów doskonałych brzmień, pragnących pogłębić swoją wiedzę o instrumencie i nabyć umiejętności techniczne.